אחרי ההפסד בדרבי: מכבי ת''א 78:87 על אלבה ברליןסנגל ומרוקו העפילו לשלב רבע גמר אליפות אפריקהגלן רייס שלח מרפק והורחק בניצחון של חיפה על ר''גסולומון: "סבלתי מכאבים כרוניים במשך ארבע שנים''פרומיטיי קלעה על הבאזר וכפתה משחק 3 מול ירושליםלמעלה מ-200 אוהדי בית''ר הפגינו מול ביתו של חוגגזקריה מוגיס הושאל להפועל ר''ג, ג'ורג' דיבה באשדודהוכרז סכסוך עבודה בבית''ר י-ם, החלו שחרורי הזריםטרופר: ''בקרוב נעביר את חוק המאמנים, זה חשוב ביותר''החלוץ הצעיר שחולם על אירופה: הכירו את עדן בן סימון
כדור טניס (מאגר Pixabay)

אבי פרץ הגיש תלונה למשטרה בשל פרשת הפדופיליה

רביעי | | 18:10    מאת מערכת ישראל ספורט

לאחר שהטניסאית הקטינה טענה כי הוטרדה על ידי מאמנה, יו''ר איגוד הטניס הגיש את התלונה במרחב ירקון: ''סומכים ידינו על המשטרה, הכפישו אותנו''. האיגוד: ''אמה של הטניסאית ביקשה לא להתייחס לאירוע''

יו"ר איגוד הטניס, אבי פרץ, הגיש היום (רביעי) תלונה רשמית במרחב ירקון של משטרת ישראל, בעקבות פרשת הפדופיליה שנחשפה באתר ONE, במסגרתה טניסאית קטינה טוענת כי הוטרדה מינית על ידי מאמנה לפני מספר שנים. למרות שלא מדובר במסגרת המופעלת על ידי איגוד הטניס, הוא הוציא הודעת הבהרה לגבי הפרשה.

מאיגוד הטניס נמסר: "לפני כחודש נחשף עולם הטניס בישראל לסרטון בו טניסאית קטינה סיפרה על פגיעה מינית לכאורה שעברה על ידי מאמן טניס לפני מספר שנים. הגם שאין המדובר במסגרת המופעלת על ידי האיגוד, מובן כי מתוך הכרה ברגישות הנושא ובחומרת הטענות, ובמסגרת מחויבות האיגוד לקידום ערכי מוגנות בספורט, נרתם האיגוד מיד ועשה כל שלאל ידו לשם תמיכה בשחקנית וקידום בירור הטענות. האיגוד פנה לוועדה לשוויון מגדרי בוועד האולימפי, אשר מקרים אלה מצויים תחת סמכותה, ויו"ר הוועדה הנחתה את מנכ"לית האיגוד, סיגל חדד, כיצד לפעול".

עוד נמסר: "כחלק מההנחיות שוחחה סיגל עם האימא של הטניסאית, שביקשה בפירוש לא להתייחס לאירוע, האם לא הסכימה לחשוף שום פרט מזהה על המאמן וציינה שהוא לא מאמן במועדונים או במרכזי הטניס. האם ציינה שבתה לא נפגעה פיזית ושהמקרה קרה כבר לפני מספר שנים והפצירה באיגוד הטניס כמה וכמה פעמים שלא להתעסק בנושא כי הדבר פוגע בבת שלה. מהוועד האולימפי נמסר לאיגוד הטניס שמבחינתו הטיפול שלו בפרשה הסתיים ויו"ר הוועדה ציינה שהאיגוד טיפל בנושא במהירות ובדיסקרטיות. איגוד הטניס פנה למועדונים ולמרכזים בהם התאמנה הילדה וביקש לבדוק את הנושא. האחראית מטעם האיגוד על מוגנות בספורט שלחה מכתב רענון בנושא מוגנות בספורט לכל מועדוני הטניס של האיגוד, ולאלפי שחקנים ושחקניות הטניס עם פירוט הגורמים המטפלים באיגוד".

באיגוד הוסיפו: "אמש, בשעות הלילה המאוחרות, הובאה לידיעת האיגוד, ממקור בכיר ואמין, זהותו של המאמן כלפיו הופנו טענות השחקנית. לכן, מסר היום במשך שעה ארוכה יו"ר איגוד הטניס, אבי פרץ, את המידע לחוקרת תחנת משטרת גלילות וציין כיצד פעל האיגוד מרגע שפורסם הסרטון. במעמד הדיווח הובהר לאבי פרץ שהאיגוד פעל כשורה לכל אורך הדרך. האיגוד פעל וימשיך לפעול בנושאים אלה על פי הנהלים ועל פי חוות הדעת של היועצים המשפטיים של האיגוד. כעת הנושא עבר במלואו לטיפולה של משטרת ישראל ואנו סומכים על המשטרה שתעשה עבודתה נאמנה".

יו"ר איגוד הטניס אבי פרץ מסר בתגובה: "בימים האחרונים האיגוד ואני עמדנו בלחצים מאסיביים והכפשות. למרות זאת בחרנו לנשום עמוק, לפעול בשיקול דעת ובליווי אנשי מקצוע למען שמירה על פרטיותה של הקטינה ומשפחתה מצד אחד ועל ההליך התקין והנקי מצד שני. לעיתוי פנייתי למשטרה היתה חשיבות מכרעת לתהליך. איגוד הטניס ימשיך להתנהל בשקיפות ולפעול ביד חזקה בכל הקשור לנושא ההטרדות המיניות. תפקידה של התקשורת הוא להציף, להתריע ולחשוף מקרים חמורים כגון אלה, אולם יש חשיבות בעינינו לאופן התנהלותה של התקשורת בפרט כשהתמונה המלאה טרם הובהרה. עתה מתנהלת חקירה ואנו סומכים ידינו על משטרת ישראל שתגיע לחקר האמת".

נגישות