בני לם: ''אין סיבה שלא נחזור מבלומפילד עם נקודות''דמבלה לא בסגל לבילבאו, ברצלונה: ''צריך לעזוב מיידית''קינן אוואנס: ''עצירת המשחקים עזרה לחבר'ה להתרענן''גודס: ''נכנסתי לרכבת של 180 קמ''ש, צריכים להתקדם''הפסד דרמטי לוושינגטון מול ברוקלין, 13 נקודות לאבדיהאינטר גברה 2:3 על אמפולי בהארכה ועלתה לרבע הגמראתלטיקו מדריד הפסידה 2:0 לסוסיאדד ועפה מהגביעמנצ'סטר יונייטד ניצחה, מהפך ענק לטוטנהאם מול לסטרהופנהיים ודאבור הובסו והודחו מהגביע, גם גלאדבך בחוץניגרה המושלמת היחידה, גם מצרים בשמינית הגמר
תמיר בלאט בפעולה (אוניון ברלין, האתר הרשמי)

בלאט: ''אלבה מקום שמקדם צעירים, רציתי להיות חלק''

חמישי | | 15:30    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בברלין

אלה ברלין תארח הערב (חמישי, 21:30) את מכבי ת''א, הרכז סיפר: ''מאוד מתחבר למקום, לעיר, לכל השחקנים, לכל האווירה בקבוצה. אני מאוד אוהב את הדרך שאנחנו מתאמנים ומשחקים''. וגם: החיבור עם זוסמן

אלבה ברלין תארח הערב (חמישי, 21:30, מרצדס בנץ ארנה) את מכבי תל אביב במסגרת משחקי המחזור ה-12 ביורוליג. אצל הגרמנים משחקים יובל זוסמן ותמיר בלאט, לשני הישראלים זאת עונה ראשונה בקבוצה הגרמנית. בלאט בן ה-24, בנו של מאמן מכבי תל אביב דייויד בלאט שזכה עימה ביורוליג ב-2014, משחק לראשונה העונה ביורוליג זאת לאחר שהגיע אליה מהפועל ירושלים, שם שיחק משנת 2018.

איך זה מרגיש בשבילך לשחק באלבה ברלין?
"מרגיש מצוין, אני מאוד מאוד מתחבר למקום, לעיר, לכל השחקנים, לכל האווירה בקבוצה. אני מאוד אוהב את הדרך שאנחנו מתאמנים ומשחקים ואת הגישה שיש לנו לכל יום, אז אני מאוד מאוד נהנה".

איך זה לשחק עם עוד ישראלי, עם יובל זוסמן, באותה קבוצה.
"זה מדהים, יובל ואני מכירים כבר שמונה שנים. היינו ביחד חברים בנבחרות הצעירות והוא חבר קרוב שלי גם מחוץ למגרש. זה ממש כיף שאנחנו משחקים ביחד, תמיד דיברנו על זה שאנחנו רוצים יום אחד לשחק ביחד וזה קרה  פה עכשיו באלבה ברלין. זו באמת חוויה מדהימה".

תמיר בלאט (אוניון ברלין, האתר הרשמי)
למה דווקא בחרת לשחק דווקא באלבה ברלין?
"קיבלתי הצעה מהם לפני שנתיים, הרגשתי שזה מקום טוב שמקדם צעירים ועושה את התהליך עם צעירים. שמעתי הרבה דברים טובים על הארגון ואיך שהם עובדים נכון וקשה ועל הדרך שהם משחקים, כל אחד בשביל השני ורציתי להיות חלק מזה".

אתה מרגיש שהקבוצה, אלבה ברלין, בונה עליך לקראת העתיד?
"לא רק בעתיד, אני חושב שגם בשלב הנוכחי אני משתלב יותר ויותר מרגיש יותר טוב בקבוצה וגם מקבל קרדיט יותר מהמאמן. אני רק רוצה להמשיך לתרום ולהמשיך להתפתח כשחקן".

בהפועל ירושלים עודד קטש בנה עליך תרגילים מסוימים ובאלבה בברלין כמובן זה קצת שונה. ספר לנו קצת על השוני באימון בעצם ואיך זה לשחק באלבה ברלין לעומת איך שיחקת בירושלים?
"בירושלים היה תפקיד שונה לחלוטין, הייתי משחק 25 דקות כל משחק ושיטת משחק הייתה הרבה יותר פיק אנד רולים ודברים שאני יותר חזק בהם ויכול להביא לידי ביטוי. פה זה קצת שונה גם אני פחות דקות, יש הרבה אופציות, יש הרבה שחקנים, שיטת המשחק עם יותר תנועה בלי כדור לא כמות הפיקנרול שאני הייתי רגיל לשחק, אז יש משחקים שאני בא יותר לידי ביטוי. יש משחקים שפחות אז בטוח שיש שוני".

תמיר בלאט (אוניון ברלין, האתר הרשמי)
איך זה מרגיש עבורך לשחק נגד מכבי תל אביב. נכון שלא שיחקת במכבי תל אביב בארץ אבל יש קשר משפחתי מאוד חזק בין הקבוצה לבין המשפחה.
"ליובל זה הרבה יותר מרגש כי הוא היה במועדון. אני למעלה מחמש שנים משחק נגד מכבי, בטוח שזה מרגש. אני יודע שאני משחק פה נגד קבוצות ביורוליג, נגד מכבי ביורוליג. אני רגיל מגיל צעיר לראות אותם ביורוליג אז כן זה לגמרי מרגש".

לקראת המשחק גם צפויים להגיע מאות אוהדים מישראל. יש הרגשה מיוחדת?
"זה מאוד נחמד, נותן להרגיש את האווירה עם קהל ישראלי ודובר עברית. זאת לגמרי חוויה מדהימה".

מה אתה עושה באופן אישי כדי לסגל את המשחק שלך ליורוליג?
"אני פשוט רואה הרבה וידאו, אני נשאר לפני ואחרי האימונים לעבוד ולעשות את האקסטרות, להכין את עצמי גופנית, גם בכדורסל להתאמן אישית. פשוט להמשיך בדרך שלי את המשחק שלי, להיות מרוכז ולהמשיך".

תמיר בלאט (אוניון ברלין, האתר הרשמי)
ספר קצת על ההבדלים בין החיים בגרמניה בברלין לעומת בארץ. איך אתה משתלב, איך אתה ויובל יחד משתלבים?
"קר מאוד ומחשיך מוקדם, אבל יש בברלין הרבה מה לעשות, מה לראות, יש מסעדות בכל מקום, אז אחלה עיר. העיר ממש נוחה לגור בה, יש פה הרבה סדר, הכל נקי. בכבישים יש כמה חוקים שונים, מאוד מאוד מסודר, אין הרבה פקקים. באמת שאין תלונות.

מה אתה הכי אוהב בעיר?
"יש הרבה תרבויות שונות, כל מיני סוגי של אנשים שזה באמת דומה לתל אביב ואני מאוד אוהב את האווירה פה בברלין".

ואיך הגרמנית שלך עד עכשיו?
"לא טובה בכלל".

יובל סיפר לנו שהוא נטש בעצם את הלימודים שלו בגרמנית ומה איתך? אתה לומד את השפה או שהם מסתדרים עם האנגלית?
"מדברים אנגלית שעושה את הכל מאוד מאוד נוח. גרמנית שפה מאוד קשה בסדר, אני כמו יובל".

נגישות