עם שני שערים בתוספת הזמן: 2:3 לאתלטיקו על ולנסיהמארסיי במקום השני אחרי 0:2 על לאנס, ליל הפסידהניצחון 1:2 דרמטי לאינטר על ונציה, 25 דקות לדור פרץגלן רייס כיכב, 74:76 למכבי חיפה על הפועל רמת גןליאל עבדה כבש ונפצע, סלטיק העפילה לשמינית הגמרברק בכר: ''גנבנו נקודה, המשחק הכי חלש שלנו העונה''האלופה נעצרה: רק 1:1 למכבי חיפה מול הפועל ירושליםסיטי נעצרה אחרי 12 ניצחונות, ניצחון דרמטי ליונייטדפלקושצ'נקו כבש ובישל, 0:2 לחדרה על קריית שמונהקרסטאיץ': ''אנחנו חייבים להיות יותר אגרסיביים ומרוכזים''
שר התרבות והספורט, חילי טרופר (עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת)

תוקם ועדה ציבורית לקידום ספורט הנשים בישראל

חמישי | | 12:31    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועדה תוקם בהובלת השר טרופר ותפעל חצי שנה. תתמקד במשאבים הציבוריים המושקעים בספורט הנשים ואף תוכל להמליץ על שינויים בתקציב ובארגון: ''יגובשו המלצות שיובילו לשגשוג ספורט הנשים בישראל''

הבוקר (חמישי), אושרה בממשלה היוזמה של משרד התרבות והספורט בראשות השר חילי טרופר, להקמת ועדה ציבורית שתבחן ותקדם את ספורט הנשים בישראל. במסגרת ההחלטה תוקם ועדה אשר תגיש לשר את המלצותיה בדבר המדיניות הרצויה לקידום ספורט הנשים בישראל באמצעות חקיקה, מחקר והקצאת משאבים וכן תציע דרכים חדשות ומגוונות לקידום נשים בספורט בישראל.

הוועדה, אשר מיועדת לפעול בתקופת זמן של שישה חודשים, ותמנה 38 חברים וחברות, תתמקד בכלל המשאבים הציבוריים המושקעים בספורט נשים בישראל ואף תוכל להמליץ על שינויים תקציביים וארגוניים. הוועדה צפויה להגיש את המלצותיה לשר התרבות והספורט.

עוד הוחלט כי הוועדה תבחן לעומק את מצב ענף הכדורגל וענף כדורסל הנשים בישראל ואת פעילות הרשויות המקומיות בישראל בעידוד וקידום ספורט נשים. כמו כן, חברי הועדה ינסו להבין מהם החסמים המרכזיים המונעים השתתפות רחבה של ילדות, נערות ונשים בפעילות ספורט חובבנית, תחרותית והישגית.

חילי טרופר עם אנסטסיה גורבנקו (באדיבות איגוד השחייה)
כיום, שיעור השתתפותן של נשים בספורט העממי והמקצועני בישראל נמוך. ההערכה היא שרק 19% מהנערות משתתפות בפעילות ספורט בשעות הפנאי לעומת 35% מקרב הנערים.  גם בספורט המקצועי ההשתתפות הנשית נמוכה משמעותית, בעיקר בענפים שנחשבים היום כ'גבריים' דוגמת כדורסל וכדורגל. צמצום הפערים הגדולים בין גברים לנשים בכל הנוגע להשתתפות בפעילות ספורט מאורגנת החל מפעילות ספורט עממית, דרך פעילות ספורט תחרותית וכלה בפעילות ספורט הישגית הינה הכרחית ומהווה מפתח להצלחה. 

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "אני מברך על הקמת הוועדה הציבורית החשובה לקידום ספורט הנשים בישראל, שמטרתה לגבש המלצות אשר יובילו לשגשוג ספורט הנשים בישראל. מאז כניסתי לתפקיד אני מבקש לקדם שוויון בספורט ואני רואה בהקמת הועדה הזדמנות חשובה. אני מאחל לוועדה בהצלחה, משרד התרבות והספורט יעמוד לצידה בכל אשר יתבקש."

נגישות