דודי סלע: ''אין סיכוי שאהיה מעורב בדברים מהסוג הזה''עוד הישג מרשים: מדליית כסף לסמברג באליפות אירופההפועל חולון ובני הרצליה השלימו סוויפ ועלו לחצי הגמראליפות אירופה בגלישת רוח: טיבי ניצחה בשיוט המרתוןעכשיו זה סופי: גידי קאניוק חתם לשנתיים בהפועל חיפהבכר: ''ביטול המשחק נגד סכנין פגע בהכנה, זה מאכזב''מנכ''ל משרד הספורט פרוייליך קיים ביקור במכבי חיפהאוהדי מכבי ת''א: ''המשטרה מתנהלת בצורה נקמנית''שחקני סכנין יוותרו על אחוז משכרם וישלמו את הקנסרפואה: ''מכבי חיפה? אני לא מצפה לשום דבר מאף אחד''
''אצטדיון המכולות'' (רועי ינקלוביץ)

מתכוננים לגביע העולם: הכירו את האצטדיונים בדוחא

ראשון | | 08:35    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בדוחא

בעוד כשנה ייצא לדרך המונדיאל בקטאר, בתאריכים מאוד לא שגרתיים. בדוחא נערך בימים אלו טורניר ''הגביע הערבי'' ובעוד המשחקים עצמם לא יעוררו עניין רב, האצטדיונים דווקא יספקו חוויה אדירה לכל המבקרים

טורניר הגביע הערבי ממשיך להתקדם והגענו אתמול (שבת) לסיום המחזור השני בשלב הבתים. מרוקו הביסה את ירדן 0:4 במשחק המוקדם, פלסטין וערב הסעודית סיימו ב-1:1, מצרים הביסה את סודאן 0:5 ואלג'יריה ניצחה את לבנון 0:2.  נבחרת קטאר הבטיחה את העפלתה לרבע הגמר הטורניר שלשום לאחר ניצחון 1:2 דרמטי מול עומאן משער 7 דקות בתוך תוספת הזמן.

בבית א' עירק, עומאן ,בחריין ועירק נאבקות על הכרטיס השני לרבע הגמר והעולה תוכרע במחזור האחרון כשעומאן תשחק נגד בחריין וקטאר נגד עירק. בבית ב' איחוד האמירויות עם רגל וחצי בשלב הבא, טוניסיה וסוריה נאבקות על הכרטיס השני לרבע הגמר כשמאוריטניה הודחה. במחזור האחרון של שלב הבתים סוריה תשחק נגד מאוריטניה וטוניסיה נגד איחוד האמירויות.

תחנת הרכבת ליד אחד האצטדיונים (רועי ינקלוביץ)
אצטדיון אל בית (רועי ינקלוביץ)
בבית ג' מרוקו הבטיחה את העפלתה לשלב הבא, כשהשאלה היחידה היא אם תסיים ראשונה בבית. ירדן, סעודיה ופלסטין נאבקות על הכרטיס השני. במחזור האחרון תשחק פלסטין נגד ירדן וסעודיה נגד מרוקו. בבית ד' מצרים ואלג'יריה הבטיחו את העפלתן לשלב הבא כשזהות מנצחת הבית תקבע במשחק בין הקבוצות במחזור האחרון של שלב הבתים. במשחק לפרוטוקול בלבד תשחק סודאן נגד לבנון.

החוויה הגדולה ביותר למבקרים בטורניר הנוכחי היא האצטדיונים החדשים. אצטדיון 974, שהיה ידוע בתור אצטדיון ראס אבו עבוד מתאפיין בכך שהוא בנוי מ-974 מכולות משא והוא נמצא בנמל קטאר. האצטדיון עצמו צפוי להיות מפורק בתום משחקי הגביע העולמי בשנה הבאה. אצטדיון אחמד בן עלי שבו משחקת קבוצת על ראיין מהליגה הקטארית מתאפיין הקרבתו לקניון הגדול ביותר בקטאר, הMall of Qatar   ובקו מטרו חדיש שמוביל את האוהדים כמעט ישר לפתח האצטדיון.

אצטדיון אחמד בן עלי (רועי ינקלוביץ)
אצטדיון אל-וכרה (רועי ינקלוביץ)
אצטדיון אל בית, שהוא גם אצטדיונה הביתי של נבחרת קטאר בטורניר הנוכחי ובו היא גם אמורה לשחק את משחק הפתיחה של מונדיאל 2022 נמצא בעיר הצפונית ביותר מבין הערים המארחות, אל חור. האצטדיון הוא סוג של נווה מדבר ומתאפיין בעיצוב דמוי אוהל.

אצטדיון Education City מאופיין בנייה אולטרה מודרנית ונמצא ברוב הלימודים של העיר, ליד אוניברסיטת  קטאר. אל האצטדיון יוכלו האוהדים להגיע ברכבת קלה שמגיעה הישר לפתח היציעים, הרכבת הקלה כבר מוכנה אך עוד לא פעילה בטורניר הנוכחי. בטורניר הנוכחי האוהדים מגיעים לאצטדיון בעזרת המטרו.

אצטדיון אל ג'נוב נמצא בעיר המארחת הדרומית ביותר, אל ווקרא. האצטדיון נבנה בעיצוב המזכיר צדפה והוא מייצג את תרבות הדיג העשירה בקטאר. בסקירה הבאה נדווח מאצטדיון אל תומאמא.

נגישות