אנצ'לוטי נותר בודד בפסגה, קורטואה קבע שני שיאי מפעלבפעם ה-14 בהיסטוריה: ריאל מדריד היא אלופת אירופהאבי אבן נחוש: ''אנחנו באים לסיים את הסדרה בהרצליה''דיווחים באיטליה: ''טורינו במגעים עם מנור סולומון''טניס: דניאל צוקרמן העפיל לגמר טורניר הפיוצ'ר בנתניההושג סיכום לרכישת צ'לסי ע''י טוד בולי, אברמוביץ' נפרדחוזר לצפון: רועי הובר חתם לשנתיים בהפועל גליל עליוןה-14 של ריאל או ה-7 של ליברפול: לקראת גמר האלופותמיאמי כפתה משחק 7 נגד בוסטון, 47 נקודות לבאטלרקלופ: "ריאל פייבוריטית בגמר האלופות בגלל הניסיון"
מקס ורסטאפן אחרי הזכייה (טוויטר)

בסיומה של דרמה גדולה: מקס ורסטאפן זכה בפורמולה 1

ראשון | | 16:36    מאת מערכת ישראל ספורט

הבריטי של מרצדס הוביל כמעט כל המירוץ באבו דאבי והתקרב לאליפות שמינית בקריירה וחמישית ברציפות, אך ההולנדי של רד בול נהנה מגלגלים טריים בסיום ועקף את היריב המר בדרך לזכייה ראשונה בקריירה

היסטוריה בפורמולה 1: מקס ורסטאפן ההולנדי הוא האלוף החדש לאחר שעקף ממש בהקפה האחרונה של מרוץ אבו דאבי את לואיס המילטון ומנע מהבריטי זכייה חמישית ברציפות ושמינית בקריירה. עבור ורסטאפן בן ה-24, מקבוצת רד בול, מדובר בפעם הראשונה בקריירה שהוא זוכה בתואר היוקרתי. המילטון מאבד את התואר אחרי ארבע זכיות רצופות, אך מרצדס שלו זכתה באליפות היצרנים. זו הפעם הראשונה מאז 2008 בה הנהג שזוכה באליפות העולם אינו מגיע מאלופת היצרנים. ההולנדי הוא גם הראשון מקבוצת רד בול שזוכה בתואר מאז סבסטיאן פטל ב-2013.
 


הדרמה החלה כבר בפתיחה כאשר המילטון ניצל זינוק גרוע מאוד של ורסטאפן וחלף על פניו מיד בפתיחת המירוץ.  מיד לאחר מכן ורסטאפן ניסה לעקוף את המילטון במספר פניות, אבל הבריטי של מקבוצת מרצדס, הצליח לשמור על המקום הראשון ואף בנה לעצמו יתרון קריטי של 16 שניות בסיום 39 ההקפות הראשונות. בהקפה ה-53, התחוללה מיני דרמה כאשר ניקולאס לאטיפי מקבוצת וויליאמס התנגש, והמשמעות היא שהמירוץ נעצר פעם נוספת לטובת רכב בטיחות. ורסטאפן ניצל זאת כדי להחליף גלגלים פעם נוספת ודהר לזכייה ראשונה בקריירה עם עקיפה בהקפה האחרונה. ורסטאפן הוא הראשון ממולדתו שזוכה באליפות העולם, ובגיל 24 הוא הרביעי הכי צעיר שזוכה.

נגישות