דודי סלע: ''אין סיכוי שאהיה מעורב בדברים מהסוג הזה''עוד הישג מרשים: מדליית כסף לסמברג באליפות אירופההפועל חולון ובני הרצליה השלימו סוויפ ועלו לחצי הגמראליפות אירופה בגלישת רוח: טיבי ניצחה בשיוט המרתוןעכשיו זה סופי: גידי קאניוק חתם לשנתיים בהפועל חיפהבכר: ''ביטול המשחק נגד סכנין פגע בהכנה, זה מאכזב''מנכ''ל משרד הספורט פרוייליך קיים ביקור במכבי חיפהאוהדי מכבי ת''א: ''המשטרה מתנהלת בצורה נקמנית''שחקני סכנין יוותרו על אחוז משכרם וישלמו את הקנסרפואה: ''מכבי חיפה? אני לא מצפה לשום דבר מאף אחד''
איתן גדז' עם ואדים מטבייב (צילום פרטי)

משלב בהצלחה לימודים וספורט: הכירו את איתן דגז'

שלישי | | 18:00    מאת ויק דסה

הוא בן 12 וכמעט מחצית מחייו, לוחם הקראטה הצעיר משלב בין הספורט הייחודי ללימודים בצורה מוצלחת. גדז' השתתף שלוש פעמים באליפות ישראל וסיים תמיד על הפודיום. כעת הוא מקווה לזכות במקום הראשון

איתן גדז' בן ה-12 הוא לוחם קראטה צעיר שמתאמן מאז גיל 6 וחצי אצל ואדים מטבייב. רגע השיא שלו היה הזכייה במקום השני באליפות ישראל בקראטה-קיוקושין מגע מלא. גדז' מספר: "במסגרת התחרות השתתפתי בשלושה קרבות. בקרב הראשון ניצחתי בנוק-אאוט וכך גם בקרב השני. בקרב השלישי, בתום הזמן החוקי היה תיקו ואז קרב הערכה. לאחר ההערכה, בהחלטת שופטים הזויה מבחינתי, הוענק הניצחון ליריב שלי. עבדתי קשה מאוד להגיע מוכן לקרב עם אימונים אישיים, להגיע למעמד הזה ואני שואף למקום הראשון בפעם הבאה. האכזבה חולפת. למרות ההפסד, מבחינתי עשיתי את המקסימום".

על רגע השפל שלו, סיפר גדז': "בתחילת דרכי, כשהפסדתי בקרב הראשון. ברגע שאתה מפסיד, הביטחון שלך מתערער - אבל מלמדים אותנו גם להתמודד עם כשלונות, במיוחד בתחום שהכל תלוי בנו. הקשר עם הצוות המקצועי הוא קשר מעולה, המאמן מעודד ושם דגש על מקצועיות וטכניקה. למה בחרתי בענף הזה? מפני שאני אוהב להילחם, אוהב את סגנון הקרבות, מתחזקים מאוד בענף הזה. סוג הספורט הזה מאוד מאתגר ומאוד יחידני. כאשר מנצחים הסיפוק מאוד גדול. כמובן שאני לא אשתמש בטכניקה כלפי ילדים אחרים, אני מודע לכך שזה תחום ספורט ולא כלים לאלימות".

איתן גדז' (צילום פרטי)
הלוחם הצעיר הוסיף: "אני מנסה להקפיד להתאמן שלוש פעמים שבוע בבית ואני מתאמן בחוג, בשאר הזמן אני משתדל להתאמן כמה שיותר. בחרתי בקארטה מכוון שבתחום הג'ודו רק מפילים ובקארטה לומדים טכניקות ולומדים איך להרביץ נכון. השיטה שונה ומעניינת יותר. בג'ודו הטכניקה היא כמו רוטינה לעומת בקארטה שזה להפעיל את הגוף ואת המחשבה לחדד ולהתמיד וישנם שינויים ואתגרים. תחביבים? לשחק באקס בוקס, לצפות בטלויזיה, לחקור על החלל, חידות לוגיות ותרגילי חשבון, לשחק שחמט, לעשות אימוני כושר. שאיפות? לזכות במקום ראשון בענף הקראטה ולהתפרסם, להיות אסטרונום ולהצליח בתחום. כולל מדליות והבאת כבוד למדינה שלי".

גדז' המשיך: "ספורטאי/ת אהוד/ה? המאמן שלי ואדים מטבייב שאני מעריך אותו מאוד, קיליאן אמבאפה מפריס סן ז'רמן. קבוצה אהודה? מכבי תל אביב כדורסל המשפחה שלי תומכת ומשקיעה בי מאוד, מפרגנת ומעודדת. הוריי דואגים לרשום אותי למחנות אימונים ולתחרויות ומאמינים בי מאוד. המעברים בין הענפים/אגודות? עברתי מענף הג'ודו לענף הקראטה. שיטת האימונים והקרבות הביאו אותי לבחור בקארטה. טורניר משמעותי שהשתתפת בו?שלוש פעמים אליפות ישראל. בפעם ראשונה לא זכיתי, בפעם השנייה זכיתי במקום שלישי ולאחרונה זכיתי במקום השני. הנבחרת אם יש ואיך זה משפיע עליי? יש נבחרת הכוללת שלוש אימונים בשבוע בדוג'ו בבית, אני משתתף במחנות אימונים ובנוסף מתאמן שלוש פעמים בשבוע באופן עצמאי".

איתן גדז' (צילום פרטי)
הלוחם הצעיר הוסיף: "הספורטאים הבוגרים הם מודל לחיקוי עבורנו ומעוררי השראה. כשהם זוכים במדליות, אנחנו מרגישים גאווה ותקווה שהתחום יתפוס תאוצה והכרה בארץ. במהלך האימונים אין קהל, האימונים סגורים. גם בתחרויות אסור לקהל להתערב, אבל בתחרויות לרוב המשפחות מגיעות. אני בכיתה ז' 3 מדעית בחטיבה מקיף חשמונאים בבת ים. המחנכת שלי אורלי עובדיה. השאיפות? להיות טוב במקצועות הליבה. אני משלב בית ספר ואימונים. אני מתמיד בהכנת שיעורים ומשקיע בלימודים כפי שאני משקיע בספורט . אני לא מוותר על ההצלחה בלימודים כפי שאני לא מוותר על ההצלחה בספורט. לקבל כותרות בגיל כזה צעיר? מרגש מאוד, אך הדרך עדיין ארוכה וחשוב להתקדם ואף לעבוד קשה יותר כדי להצליח".

נגישות