הראש חושב על זהבי ואיביץ', הקבוצה רוצה מקום שניערן זהבי יחמיץ את משחקי הנבחרת: ''אעדכן לגבי עתידי''עונה שישית ברציפות: דיא לבאבידי ימשיך בהפועל חדרהמרוץ הלילה ''מכביה בירושלים'' ייערך בעוד חודשייםבכר מתכנן רוטציה רחבה, 8,000 אוהדים יגיעו למושבההפועל ב''ש: ''רוצים להגיע בפורמה טובה לגמר הגביע''3 ספורטאים אולימפיים מובילים יקבלו חסות מהרבלייףסורקין: ''כולם היו שם במאני טיים'', הפועל נגד השופטיםהאלופה בחוץ: בוסטון בגמר המזרח על חשבון מילווקימילאן ואינטר ניצחו, האליפות תוכרע רק במחזור הנעילה
היו''ר יעל ארד (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

אושר תקציב הוועד האולימפי ל-2022, כ-28 מיליון ש''ח

חמישי | | 09:04    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועד האולימפי בישראל אישר את התקציב לשנת 2022, שיפחת ב-16% בהשוואה לקודמו. למעלה מ-80% מהכספים יושקעו ביוקדשו לספורט ההישגי התחרותי. יעל ארד: ''החזון - השקעה רוחבית בנוער ההישגי''

הנהלת הוועד האולימפי בישראל אישרה את תקציב 2022 העומד על 28,731,000 ש"ח, ירידה של 16% לעומת 34,213,084 ש"ח בשנת 2021, בה התקיימו המשחקים האולימפיים בטוקיו. למעלה מ-80% מתקציב הוועד האולימפי בישראל לשנת 2022  יוקדשו לספורט ההישגי התחרותי. מדובר בסכום של 22,921,000 ש"ח.

הליווי המדעי/רפואי ופרויקטים מיוחדים, בהם הפרויקט המנטלי מתוקצבים בסכום של כ-4.8 מיליון ש"ח. תקציב מלגות לספורטאים מצטיינים, מלגות לימודים ותמריצים בתחרויות השונות יועמדו בשנה הקרובה כ-12.5 מיליון ש"ח. בנוסף, בתקציב 2022 רושם הוועד האולימפי בישראל הכנסות של כ-7.5 מיליון ש"ח מחסויות ותרומות. בתקציב לשנה הקרובה כבר ניתן לראות את הנעת התהליך של טיפוח הדור ההישגי הצעיר של ישראל בדרך למשחקים האולימפיים בלוס אנג'לס 2028, עם השקעה של כמיליון ש"ח.

היו''ר יעל ארד (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
יו"ר הוועד האולימפי בישראל יעל ארד אמרה: "עם כניסתי תפקיד בנובמבר האחרון, הצהרתי שהחזון ההישגי אותו אוביל הינו השקעה רוחבית בנוער ההישגי - מנוע הצמיחה של הספורט האולימפי בישראל ולכן לקחנו החלטה להניע השקעה מסיבית בהכנות הטרום אולימפיות לסגלי הנוער. המטרות המרכזיות הן הגדלת בסיס הפירמידה ההישגית תוך שימת דגש על הגדלת הניסיון הבינלאומי של ספורטאים מאותרים בגילאי 15-20 בכל אחת משנות ההכנה למשחקים האולימפיים בלוס אנג'לס 2028. במקביל יש צורך בהשקעה במאמני הנוער ההישגי. אין לי ספק שמשרד הספורט יצטרף לתוכנית החשובה הזו כמכפיל כוח ויחד עם היחידה לספורט הישגי נצא לתוכנית לאומית מקיפה. המטרה להגיע להשקעה של 12 מיליון ש”ח לשנה באיגום משאבים".

נגישות