ניצחון שמיני רצוף לפיניקס, קליבלנד עצרה את מילווקימצרים גברה על חוף השנהב פנדלים והעפילה לרבעדיווחים ביוון: ערן זהבי על סף חתימה באולימפיאקוסלבקשתו: יוסי מזרחי סיים את תפקידו כמאמן בית''ר י-םפלאניץ' הורחק ממשחק אחד, ייעדר מול מכבי נתניהנשאר באדום: חנן ממן האריך את חוזהו בהפועל חיפהצ'יזיק מונה ליו''ר המוסד למעמד השחקן בהתאחדותאחרי המרפק: גלן רייס ג'וניור שוחרר ממכבי חיפהמכבי ת''א לא תיענש על הקריאות ''הומו'' לדני עמוס''לא רצינו למצוא את עצמנו חסרי אונים מול השחקנים''
נובאק דג'וקוביץ' באצטדיון רוד לייבר (טוויטר)

דג'וקוביץ': ''רוצה להישאר ולהתחרות באליפות אוסטרליה''

שני | | 15:24    מאת מערכת ישראל ספורט

בית משפט מחוזי במדינה קבע כי ביטול הוויזה של המדורג מספר 1 בעולם לא היה חוקי, והורה לשחררו מבידוד ולאשר את כניסתו למדינה לקראת האליפות. לתומכיו כתב: ''לא יכול לומר הרבה כרגע, חוץ מתודה''

בית המשפט באוסטרליה קיבל הבוקר (שני) את ערעורו של הטניסאי הסרבי נובאק דג'וקוביץ' והורה לאשר את כניסתו למדינה. מאז הגעתו לאוסטרליה ביום חמישי האחרון, נמצא הטניסאי מספר 1 בעולם בבידוד במלון במלבורן לאחר שהוויזה שלו למדינה בוטלה עם נחיתתו. השופט המחוזי אנתוני קלי הורה לשחרר את הטניסאי מהבידוד בתוך 30 דקות מהחלטת בית המשפט. נזכיר שהאליפות עצמה תצא לדרך ב-17 בינואר.
 


בהמשך פרסם נובאק דג'וקוביץ' התבטאות ראשונה בטוויטר וכתב: "אני שמח ואסיר תודה על כך שהשופט אישר את הוויזה שלי. למרות כל מה שקרה, אני רוצה להישאר ולנסות להתחרות באוסטרליה. אני נשאר מרוכז בזה. טסתי לכאן כדי לשחק באחד האירועים הכי חשובים שיש לנו מול המעריצים המדהימים". לאוהדים שתמכו בו, מסר המדורג מספר 1 בעולם: "כרגע אני לא יכול לומר יותר מזה,  אך תודה לכולכם שעמדתם איתי בכל זה ועודדתם אותי להישאר חזק".
 


כבר במהלך הדיון, דג'וקוביץ' שוחרר על ידי הדיינים מחובת הבידוד במלון שבו שהה עד כה, וקיבל אישור להסתובב באופן חופשי במלבורן. אלא שבאוסטרליה דיווחו שנציג המדינה בדיון אמר לשופט כי לאחר ההחלטה שר ההגירה של אוסטרליה, אלכס הוק, "ישקול האם להפעיל את סמכותו כדי לבטל את ההחלטה". במקרה כזה, "נולה" יגורש ולא יורשה לחזור לאוסטרליה במשך שלוש שנים. מאוחר יותר, דיווחו ב"טלגרף" וב"אינדיפנדנט" הבריטי שהסרבי נעצר על ידי משטרת אוסטרליה, בצעד שמרמז שממשלת אוסטרליה דוחה את החלטת בית המשפט מהיום. בהמשך, הרשויות באוסטרליה הכחישו את הדיווחים על מעצרו.
 


בהמשך דווח שלא נצפו כוחות משטרה פדרליים או של משטרת הגבולות המקומית ליד הבניין בו שוהה הטניסאי. עוד נכתב כי "תומכיו התאספו מחוץ למשרד עורכי הדין ושמעו שמועה לחלוטין בלתי מאומתת בשלב זה, שהכוכב נעצר", כאמור במקום נוצרה מהומה גדולה והמפגינים החלו להתפרע. לפי הדיווחים, תומכי דג'וקוביץ' הקיפו מכונית שחשבו שבה הוא נמצא - שוטרים נאלצו להשתמש בגז מדמיע כדי לפזר את ההתקהלות. בעקבות ריסוס הגז, המוחים הלכו לקנות חלב מהסופרים המקומיים על מנת לשפוך על העיניים. נכון לכרגע עדיין אין החלטה סופית בעניינו מטעם רשויות ההגירה במדינה, שם יצטרכו להחליט לגבי הוויזה שלו. כרגע, הוא חופשי בעקבות החלטת בית הדין, אבל הכול עדיין יכול להשתנות.
 


כזכור, ביום רביעי נחת דג'וקוביץ' במלבורן במטרה להשתתף באליפות אוסטרליה הפתוחה, ועל אף שאינו מחוסן נגד קורונה טען כי בידו אישור רפואי להשתתף בגרנד סלאם היוקרתי שבו זכה 9 פעמים בעבר. אלא שבשדה התעופה עוכב על יד הרשויות ונשלח לבידוד במלון כשהטענה היא כי הוויזה שלו אינה חוקית. דג'וקוביץ' סירב עד כה לדון ב"סטטוס החיסוני" שלו, והתבטא בעבר נגד הדרישה להתחסנות לקורונה. מאז בוטלה אשרת הכניסה של דג'וקוביץ' לאוסטרליה, התקיימו מחוץ למלון פארק במלבורן הפגנות של אזרחים, כמו גם בבלגרד, בירת סרביה. אביו סרג'אן טען כי "האוסטרלים מחזיקים אותו בשבי", ושמטרתם היא להשפיל את סרביה ו"להוריד אותה על הברכיים".

נגישות