עונה שישית ברציפות: דיא לבאבידי ימשיך בהפועל חדרהמרוץ הלילה ''מכביה בירושלים'' ייערך בעוד חודשייםבכר מתכנן רוטציה רחבה, 8,000 אוהדים יגיעו למושבההפועל ב''ש: ''רוצים להגיע בפורמה טובה לגמר הגביע''3 ספורטאים אולימפיים מובילים יקבלו חסות מהרבלייףסורקין: ''כולם היו שם במאני טיים'', הפועל נגד השופטיםהאלופה בחוץ: בוסטון בגמר המזרח על חשבון מילווקימילאן ואינטר ניצחו, האליפות תוכרע רק במחזור הנעילהאבן: ''שמח שהשחקנים ידעו לקחת את המשחק הזה''מכבי ת''א עלתה ל-0:2 עם 83:96 על הפועל ת''א בחוץ
עמי דדאון עם המדליה (לילך וייס)

מליאר ודדאון הם ספורטאי השנה של הוועד הפראלימפי

שלישי | | 20:33    מאת מערכת ישראל ספורט

לאור ההישגים המיוחדים והמרשימים של שני השחיינים באולימפיאדת טוקיו, הוחלט באופן חריג להעניק את הפרס בצוותא. אסף יסעור נבחר לספורטאי הצעיר המצטיין של השנה, מורן סמואל היא הספורטאית המצטיינת

הוועד הפראלימפי הכריז הערב (שלישי) על הספורטאים המצטיינים לשנת 2021. בחירת המצטיינים נעשתה בהמלצת מינהלת הספורט ההישגי, בהתאם לתוצאות והקריטריונים, ואושרה על ידי הנהלת הועד הפראלימפי.

לאור ההישגים המיוחדים והמרשימים של שני השחיינים, מארק מליאר ועמי דדאון, הוחלט באופן חריג לחלק את פרס ספורטאי השנה בין שני הספורטאים. מליאר זכה בשתי מדליות זהב וכן במדליית ארד, שבר שיאי עולם במשחקים הפראלימפים בטוקיו, וזכה במדליית זהב, שתי מדליות כסף ואחת מארד באליפות אירופה. דדאון זכה בשתי מדליות זהב, קבע שיא עולם וזכה גם במדליית כסף במשחקים בטוקיו ובשלוש מדליות זהב ואחת מכסף באליפות אירופה. ספורטאית השנה היא מורן סמואל, חותרת בסירת יחיד, זוכת מדליית הכסף במשחקים הפראלימפים בטוקיו.

מארק מליאר עם המדליה (לילך וייס)
לספורטאי הצעיר המצטיין של שנת 2021 נבחר אסף יסעור, שזכה במדליית זהב באליפות העולם בטאקוונדו שהתקיימה בחודש שעבר בטורקיה. למאמן השנה נבחר יעקב ביננסון, מאמן נבחרת השחייה, שחניכיו חזרו מהמשחקים בטוקיו עם 8 מדליות פראלימפיות - 6 זהב, 1 כסף, 1 ארד, ועם שלל מדליות מאליפות אירופה. פרס על הישג יוצא דופן הוענק לשחיין איאד שלבי, שזכה בשתי מדליות זהב ועשה היסטוריה בבריכה בטוקיו - איאד הוא הישראלי מוסלמי ראשון שזכה במדליה במשחקים האולימפים והפראלימפים.

במהלך הטקס הווירטואלי צויינה גם הפרידה של השנה - מהקלע דורון שזירי, שביקש לפרוש בתום המשחקים בטוקיו, אחרי 30 שנה של פעילות תחרותית, במהלכן השתתף ב8 משחקים פראלימפים וזכה ב 8 מדליות פראלימפיות. יו"ר הועד הפראלימפי אלי בירנבאום הודה לשזירי: "ספורטאי שהוא מופת והשראה עבור רבים", ולגיא סטריק מאמנו, שליווה אותו למעלה מ-20 שנה, ואמר: "דורון וגיא הבאתם לנו רגעים רבים של נחת וכבוד!".

עוד הוסיף בירנבאום: "צר לי מאוד שבשל המצב אנחנו נאלצים להיפגש בצורה וירטואלית ולא פנים אל פנים. אני מקווה לימים טובים יותר ולהזדמנות לפגוש כל אחד מהספורטאים והמאמנים באופן אישי. אני גאה בהישגים מטוקיו, ובהישגים בתחרויות בארץ ובעולם. אני מבטיח שנעשה הכל על מנת לאפשר לכל הסגלים להתאמן ולהתכונן לפריס, וגם ללוס אנג'לס, בצורה הטובה ביותר".

נגישות