השלימה טרבל: הפועל אשדוד אלופה עם 1:3 על רמה''שפפ עישן סיגר, דה בראונה השתכר: סיטי חגגה אליפותהפועל י-ם השפילה את גלבוע/גליל ועלתה לחצי הגמרברק בכר: ''אין סיכוי שב''ש יותר רעבים, רוצים היסטוריה''ווילבקין: ''אוהדי הפועל לא אוהבים את ישראל, בואו לבכות''דאגה במכבי חיפה: ג'וש כהן עדיין בספק רב לגמר הגביעאמבאפה: ''סמכויות? אני רק שחקן. דברים השתנו השנה''רשמית: אדין טרזיץ' יאמן את בורוסיה דורטמונד עד 2025סוכם: סקציה נס ציונה תארח העונה באצטדיון בראשל''צחיים סילבס: ''פגשתי מועדון חזק, עזבו את העונה הבאה''
דני עמוס עם יובל אשכנזי (ישי נאמן)

ההתאחדות ערערה על ההחלטה לזכות את מכבי ת''א

חמישי | | 22:07    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי שהדיין ליובין זיכה את הצהובים מעונש זכר לקריאות של הקהל (''הומו'') נגד דני עמוס במשחק מול מכבי נתניה, ההתאחדות ערערה וביקרה את הנימוקים של בית הדין. הדיון בערעור יתקיים ביום רביעי הקרוב

תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף והיועץ המשפטי עו"ד עמית פינס הגישו היום (חמישי) ערעור לבית הדין העליון בעקבת זיכוייה של מכבי תל אביב, זכר לקריאות "דני עמוס ההומו" לעבר שוער מכבי נתניה בשבת האחרונה. בהתאם להחלטת נשיא בית הדין העליון, השופט (בדימוס) אמנון סטרשנוב, הדיון יתקיים ביום רביעי הקרוב, בשעה 13:00. כזכור, הנימוק העיקרי של הדיין עו"ד נועם ליובין לזיכוי הוא ש"הומו זה לא קללה".

בערעור נכתב בין היתר: "מדובר בהחלטה שגויה על פניה. לא ניתן להשלים עם אמירה ערכית כזו מצד בית הדין משמעתי ולא עם התופעה, הראויה לגנאי ולהוקעה, של קריאות מאורגנות ומתגרות של קהל אוהדים כלפי שחקן על רקע נטייה מינית. ההחלטה למעשה נותנת הכשר והצדקה להתעמרות מצד קהל אוהדים, באופן מאורגן, בשחקן כדורגל, תוך פגיעה בו ואגב כך בקהילה שלמה, על רקע נטייה מינית. העובדה שהשחקן עצמו אינו נמנה עם הקהילה, אינה מעלה ואינה מורידה לעניין החומרה שבעבירה שכן הדעת נותנת כי הקריאות המבזות לא נועדו לעידודו של השחקן ולא על מנת להפגין הזדהות ותמיכה בקהילה. הקריאות כוונו כלפי השוער הספציפי דווקא על רקע הזדהותו ותמיכתו בקהילה הגאה ונועדו לבזותו ולהשפילו – וכפועל יוצא לבזות ולהשפיל את הקהילה על רקע תמיכתו".

דני עמוס מול מכבי ת''א (ישי נאמן)
עוד נכתב: "הקבוצה, נזכיר, הועמדה לדין בגין התנהלות בלתי הולמת של קהל אוהדיה. ההחלטה לזכותה שקולה לאמירה ערכית ברורה, שאסור היה לה להיאמר מפי בית דין משמעתי של ההתאחדות לכדורגל (אשר חרטה על דגלה, כמו הכדורגל הבינלאומי כולו, את חינוך הציבור לספורטיביות ולאתיקה), לפיה - קריאות נאצה מאורגנות מצד קהל אוהדים על רקע נטייתו המינית של אדם, או תמיכתו והזדהותו עם קהילה המזוהה עם נטייה מינית – היא התנהגות 'הולמת'. לא רק שעומדת בסתירה לערכי היסוד עליהן מושתתת פעילות ההתאחדות, אלא גם סותרת את פסיקתו של בית דין עליו זה העקבית והמוצדקת אשר ראתה בקריאות 'שואה' התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים, המחייבת ענישת הקבוצה בגינה ותופעה שיש להילחם בה מלחמה חורמה, זאת על אף היעדרו של סעיף תקנוני מפורש האוסר על קריאות שואה".

לסיום נכתב: "ההתאחדות אינה גוף שמטרתו הבלעדית היא איגוד הקבוצות במסגרת תקנונית מחייבת והסדרת התחרויות ביניהן. תפקידה של ההתאחדות הוא בין היתר לגונן על ספורטאים, בעלי תפקיד, שופטים ואחרים לתפקד במסגרת שעל אף שאינה 'סטרילית', היא לכל הפחות נקייה מהתבטאויות מאורגנות, פוגעניות, מבזות ומשפילות על רקע מוצאו של אדם, דתו, אמונתו, מינו, נטייתו המינית ועוד. אלו הם ערכי היסוד של השיטה המשפטית בישראל. אלו הם ערכי היסוד של ההתאחדויות הבינלאומיות ואלו צריכים להיות גם ערכי היסוד של ההתאחדות".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות