טאלב טוואטחה עזב את מכבי חיפה וחתם בבני סכניןהזר הראשון: עבדול-מאליק אבו חתם בהפועל גליל עליוןציון צמח חתם בראשל''צ, אלעד שחף עובר לליגה הרומניתההפתעה של הפועל ב''ש: תומר חמד סיכם לשנתייםמכבי חיפה תשלם לגנגאן בונוס עבור הצלחה באירופהנבחרת הנוער תנחת הערב, גלוך ''מבוקש בדורטמונד''5 נקודות לצ'אצ'אשווילי בהפסד גולדן סטייט בליגת הקיץדיווח: ''פולהאם מנסה לקבל את מנור סולומון בחינם''הזר הראשון: ליוואי רנדולף חתם רשמית בהפועל י-םיש עוד הרבה עבודה: מכבי ת''א הפסידה 2:1 לווסטרלו
התפטר. מארק אוברמארס (האתר הרשמי)

בשל הטרדת עובדות: מארק אוברמארס התפטר מאייאקס

שני | | 09:22    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי ששלח במשך תקופה ארוכות הודעות בוטות לעובדות במועדון, המנהל הספורטיבי ושחקן העבר סיים את תפקידו: ''מתבייש, לא הבנתי בזמן שעברתי את הגבול''. בעקבות זאת, גם המאמן טן האח עשוי לעזוב

מוליכת הליגה ההולנדית, אייאקס, הודיעה היום (שני) שהמנהל הספורטיבי ושחקן העבר מארק אוברמארס סיים את תפקידו באופן מיידי, לאחר שהתברר כי שלח במשך תקופה ארוכה הודעות שמהוות הטרדה מינית לעובדות במועדון. רק לאחרונה אוברמארס האריך את חוזהו במועדון עד 2026, אך לאחר ישיבה עם ראשי המועדון בה נטלו חלק גם המנכ"ל ושוער העבר אדווין ואן דר סאר, אוברמארס החליט להתפטר. בעקבות האירועים, גם המאמן אריק טן האח, שנחשב למקורב מאוד למנהל הספורטיבי והוביל את הקבוצה לתקופה מוצלחת מאז מונה ב-2017, עשוי לעזוב. 
 


אוברמארס בן ה-49, ששיחק באייאקס במשך חמש שנים ולאחר מכן כיכב גם בארסנל ובברצלונה, אמר: "אני מתבייש. בשבוע שעבר התמודדתי עם דיווחים על ההתנהגות שלי ועל איך שהיא התפרשה אצל אחרים. לצערי, לא הבנתי שחציתי את הקו אבל זה התברר לי בימים האחרונים. לפתע הרגשתי לחץ עצום. אני מתנצל, בטח עבור מישהו בפוזיציה שלי, התנהגות כזאת אינה מתקבלת על הדעת. אני עכשיו רואה את זה אבל זה מאוחר מדי. אני לא רואה אופציה אחרת חוץ מלעזוב את אייאקס. הייתה לכך גם השפעה רצינית על החיים הפרטיים שלי, לכן אני מבקש מכולם לעזוב את המשפחה שלי לנפשה".
 


מנכ"ל המועדון ושוער העבר, אדווין ואן דר סאר, ששיתף פעולה עם אובמארס בימיהם כשחקנים: "אני מוצא את המצב מחריד עבור כולם. בתפקידי אני גם מרגיש אחראי לעזור לקולגות. אווירת ספורט ועבודה בטוחה חשובה מאוד, אנחנו נשים לב לזה עוד יותר בעתיד הקרוב. מארק ואני שיחקנו יחד מאז תחילת שנות ה-90, תחילה באייאקס ואחר כך בנבחרת, ואנחנו עמיתים בהנהלת אייאקס כבר כמעט עשר שנים. זה הגיע עכשיו לסוף מאוד פתאומי. עבדנו על משהו נפלא כאן באייאקס, אז החדשות האלה יהיו מכה גם לכל מי שאכפת לו מאייאקס". אוברמארס שימש בתפקיד מאז יוני 2012.

נגישות