רכש ראשון למחזיקת הגביע: רוברט קרטר חתם בהרצליהמכה קשה לבני סכנין: מוחמד אבו יונס עוזב את הקבוצהמרקו טוצ'י נחת לבדיקות רפואיות, החוב לרודריגס כוסהבמכבי חיפה בטוחים: ''ההפסד הזה יעשה לנו רק טוב''לחץ כבד על אברמוב לחזור בו ולרכוש את בית''ר י-םברק בכר הודה: ''בשער השני איבדתי 10 שנים מהחיים''גביע הטוטו: עירוני קריית שמונה ובני סכנין נפרדו ב-2:2למרות שנכנעה 2:0 ללימסול, מכבי חיפה בשלב הפלייאוףחוגג נגד המשטרה והעירייה: ''אברמוב המוצא האחרון''רכש נוסף: סים סנדר ונה חתם רשמית בהפועל ירושלים
דניאל סימוניאן (צילום פרטי)

המתאבק הצעיר שחולם בגדול: הכירו את דניאל סימוניאן

שלישי | | 16:30    מאת ויק דסה

הוא בן 14, לומד במקיף חשמונאים בבת ים וגם הוכתר לאלוף ישראל לגילאי 14-15 במשקל 75 ק''ג. עם אבא שהוא אלוף גיאורגיה ומשמש גם כמאמנו האישי ומאמן נבחרת ישראל בהיאבקות, השמיים הם הגבול

דניאל סימוניאן בן ה-14 עוסק בהיאבקות חופשית במסגרת היאבקות עוצמה בת ים. הוא לומד בחטיבה במקיף עירוני חשמונאים בבת ים, בכיתה ט' במסגרת מגמה משפטית והמחנכת שלו היא נורית יחייה. סימוניאן מספר: "אחרי שנה של הפסדים, הוכתרתי לאלוף ישראל לאחר שניצחתי חמישה קרבות עד הגמר. אני בתום מגיל צעיר מאוד. רגע השיא היה הזכייה באליפות ישראל ורגע השפל - הפסד בגמר של טורניר בינלאומי משמעותי בגאורגיה, יכול לסיים במקום הראשון, אך סיימתי במקום השני. אבא שלי סרגו סימוניאן הוא המאמן וגם מאמן את נבחת ישראל". 

האב סרגו מספר: "נולדתי בגאורגיה, בעיר טביליסי. כבר בגיל 13 הייתי אלוף גאורגיה, התאמנתי עד שעליתי לישראל. כאן הפכתי למאמן וכיום מאמן נבחרת ישאל בוגרים ונשים. אני 22 שנים בתחום. הבן שלי מבחינתי הוא כמו כל הילדים בצורה שווה בקבוצה, אין לו יחס מיוחד או הנחות. הוא ממוקד מטרה ואני גאה בו". דניאל עצמו אמר: "להתאמן עם אבא זה רק מוסיף. הוא תומך בי גם באימון, גם בבית ובכל מקום הוא רק תומך בי בהיאבקות חופשית. ככה יצא שנכנסתי לענף מגיל כל כך קטן והתאהבתי בו מהרגע הראשון. השאיפה? להביא מדליות מאליפות עולם ואירופה ולייצג את המדינה בראש מורם. ספורטאי אהוב? המתאבק הרוסי אבדולראשיד סאדולאייב, חולם להיות ברמה שלו".

דניאל סימוניאן (צילום פרטי)
המתאבק הצעיר הוסיף: "המשפחה מאוד תומכת ומעודדת, הם תמיד מתעניינים בי ומעורבים מאוד. מאמנים, שמאוד תומכים בי ומרימים לי את הרצון והרמה בהיאבקות, הם חנוך רחמין (5 באירופה ו-9 בעולם) ומרק פופוב (אלוף ישראל בוגרים), שני מאמנים מובחרים בדופמינו ג'ים וליאור נפתלי אלוף ישראל בוגרים וכמובן, אבא שלי סרגו סימוניאן אלוף גיאורגיה. אני בדיוק חוזר מטורניר בינלאומי מאוד קשה בגיאורגיה, סיימתי במקום השני. הנבחרת מבחינת הניהול מאוד תומכים ועוזרים. מבחינת החברים, בנבחרת כולם ילדים עם רצון להגיע רחוק, לא ילדים בעייתיים, ילדים חכמים ומוצלחים, וככה נמשיך. הספורטאים הבוגרים בישראל (20+) רובם מכירים אותי ותומכים בי. הם בקשר יום יומי איתי ורוצים שאגיע רחוק"

סימונאין הצעיר סיכם: "הקהל זה החברים התומכים. אני אלוף הארץ לגילאי 14-15 במשקל 75 ק"ג. אני שלוש פעמים אלוף ישראל מתוך התחרויות - גילאים 12-13 וגם 14-15. ניצחתי חמישה קרבות בגילאים 12-13 בלי להפסיד, בגילאי 14-15 ניצחתי חמישה קרבות בכל תחרות. לגבי הלימודים, המאמן בודק את התעודות. הוא מגיע לבתי הספר, הוא מעדיף שנפספס אימון ולא מבחן. אבא מאמן לא מלחיץ, יש רק יתרונות ומעט חסרונות. בכל מקום הוא יודע לחזק. אני גם חלק מהקבוצה המצטיינת בארץ, במרכז המצוינות בהיאבקות, איתה זכינו במקום הראשון. מאוד כיף לדעת שאחרי עבודה קשה בגיל כזה צעיר, אני מקבל כותרת"

נגישות