מכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרלית
ליאור קאסה (אייל עמר)

הקשר הצעיר מהפועל ירושלים: הכירו את ליאור קאסה

שלישי | | 15:30    מאת ויק דסה

קאסה בן ה-16 משחק בקבוצת נערים א' של הקבוצה האדומה מהבירה ומקווה יום אחד גם להגיע לקבוצה הבוגרים, בתקווה שהיא תישאר בליגת העל. על הייחודיות של המועדון והיריבות העירונית עם בית''ר ירושלים

ליאור קאסה בן ה-16 משחק כקשר 50/50 בקבוצת נערים א' של הפועל ירושלים. קאסה אמר: "התחלתי לשחק בשכונה כמו כל ילד. יום אחד עברתי ליד המגרש בו התאמנה הפועל קטמון ירושלים, ישבתי וצפיתי בכל האימון נהניתי, הגעתי הביתה ואמרתי לאמא שלי שאני רוצה להצטרף למועדון. אמא שלי מאוד שמחה. יום למחרת ניגשנו להנהלה ושאלנו אם אני יכל להצטרף לאימון ניסיון, בלי שום שאלות נתנו לי מדים, נכנסתי לאימון והנהנתי כל כך. בסוף האימון אני ואמי ניגשנו להנהלה, שאלנו מהו מחיר לשנה. "אני רוצה להצטרף למועדון", אמרתי. אמרו לי את המחיר והוא היה יקר בשבילנו. בלי היסוס בפועל באו לקראתנו ואמרו "הכל בסדר. אם זו הבעיה, נטפל בה", ובאמת כך היה. קיבלתי כל מה שאני צריך בלי היסוס, מועדון מדהים. הצוות המקצועי של הפועל הוא יוצא דופן, ההתנהלות החמה והרגשה שאתה בן בית פה, זה יוצא מן הכלל.

לגבי השאיפות, אמר הקשר הצעיר: "אני שואף מעצמי להוציא את כל היכולת שאני יכל להוציא ממני, לממש את כל מה שאני יכל לתת. המשפחה במגרשים? יש לי אח גדול שמבחינתי זה מספיק לראות אותו ביציע, בא לתמוך בי ולראות אותי - זה בישבילי הכל. יש לי הערכה גדולה אליו. מאמני עבר? גדי כרמלי אימן אותי במשך חמש שנים. הוא מאמן, אבא, סבא. הכל. איש עם לב ענק שתמיד דאג שנהיה עם חיוך על הפנים . הוא לימד אותי כל מה שאני יודע לימד אותי ערכים שלא הכל זה כדורגל יש גם מחוצה לו. הוא תמיד בדק איך אני בבית ספר, אם אני צריך עזרה. אני מאוד עצוב שהוא כבר לא במועדון הפועל ירושלים, אבל אני שמח בדרך שלו. לא היו לי מעברים. אין סמל בנבחרת, הקבוצה הבוגרת שלנו התחילה את ליגת העל כעולה מליגה לאומית היה קצת קשה להשתפשף בליגה. אני מאמין שעם הצוות והמאמן הראשי זיו אריה ועוזרו עומרי שחם אנחנו נישאר בליגת העל כי כרגע זו המטרה של הקבוצה הבוגרת, אני שואף לשחק שם בעתיד .


איך זה לקבל כותרות בגיל צעיר? "זה כיף ומלהיב כילד אבל ילד אינטליגנט שיודע איך להתמודד אם זה ולא להרים את האף. זה הדרך הנכונה אני נמצא באקדמיה של הפועל ירושלים כמו שאמרתי קודם, זו מסגרת שהפועל יצרה לשחקנים שחיים פה כדי שיהיה להם נוח לשלב את הלימודים והכדורגל ברמה הכי גבוה שיש. בית הספר פה הוא ברמה גבוה מאוד. באים לקראתנו ואם יש ילד שצריך עזרה או קצת מתקשה, יצמידו לו מורה פרטי. אין עוד הרבה בתי ספר כאלה כילד גדלתי על זה שבית"ר ירושלים "הגדולה" זה מועדון הבכיר בירושלים. אני החלטתי להצטרף להפועל מכמה וכמה סיבות. אני שמח על ההחלטה. הפועל התקדמה והתפתחה להיות מועדון מספר אחד בירושלים ובין המועדונים הטובים בארץ. זו דעתי ודעת רבים. הקבוצה מקדמת שחקנים צעירים ללא הרף. יש יריבות גדולה בין המועדונים אני מאוד נהנה מזה. אין כיף מלשחק משחק דרבי מול היריבה הירושלמית".

קאסה סיכם: "במועדון מלמדים אותנו שבנאדם לפני הכל ועם כל הזהות הערבית של שחקנים אחרים, אנחנו עדיין אנשים ובני אדם יש דרך לכל דבר היריבות נשארת במגרש. יש לי חברים קרובים שמשחקים בבית"ר, אני לא שופט אותם כי הם משחקים שם. אני משחק בנבחרת נערים א' שנתון 2005 בהדרכתו של גדי ברונר. הוא מאמן פנטסטי עם אימונים ברמה הכי גבוהה, דרישות גבוהות. אני מרגיש שאני מתקדם ומשתפר מאימון לאימון. יש אווירה טובה, גדי בנאדם מדהים ומיוצג כרגע אצל אבי זהבי, אחיו של ערן זהביו, ועוז חביב.

נגישות