לוסיאן פאברה: ''מכבי ת''א מצוינת, יש לה שחקנים טובים''חזיזה חגג: ''דרבנו אחד את השני והאמנו שאנחנו יכולים''נבחרת הקדטים של ישראל הפסידה ליוון ברבע הגמרבכר: ''עשינו חצי דרך אל החלום, המשחק בשבת תקוע''חלום האלופות בחיים: 2:3 למכבי חיפה על הכוכב האדוםלברון ג'יימס האריך את חוזהו בלייקרס בשנתיים נוספותסכנין סיימה שנייה בבית א', נקודה ראשונה להפועל חיפהרון פולונסקי סיים חמישי בגמר ב-200 מטר מעורב אישיענבר: נלמד ונתקן טעויות תוך מתן גיבוי מוחלט לשופטיםשלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרה
כדור כדורסל (אתר FIBA)

לאחר הבלאגן: גלבוע/גליל ומכבי ראשל''צ יעמדו לדין

שלישי | | 11:20    מאת מערכת ישראל ספורט

שתי הקבוצות יצטרכו להתמודד עם השלכות האירוע האלים בבית מכבי. התובע דורש: רדיו וקנס גבוה לראשל''צ. שר הספורט טרופר: ''מקווה שהמשטרה תחקור במהירות וביסודיות, ושהמתפרעים האלימים יענשו''

מכבי ראשון לציון והפועל גלבוע/גליל יעמדו לדין בגין האירועים החמורים שהתרחשו אמש (שני) לאחר המשחק בין שתי הקבוצות בבית מכבי במהלכו פרצו אוהדי הקבוצה המארחת מעיר היין והיכו את שחקני גלבוע/גליל. ראשון לציון תעמוד לדין על אי מתן הגנה לקבוצה האורחת, כשהתובע דרש להטיל עונש רדיוס וקנס גבוה לכתומים, ששחקנם ארצ'י גודווין יעמוד לדין בגין העלבת שופטי המשחק וכרטיס השחקן שלו נלקח, כאשר ההמלצה היא לקנס כספי נגדו. בנוסף, שתי הקבוצות יעמדו לדין על התנהגות בלתי הולמת והתפרעות של קהל האוהדים.

בדו"ח המשקיף שלמה סביה נכתב: "עם שריקת הסיום התפרץ שחקן ראשון לציון (ארצ'י גודווין- מס' 10) כלפי השופטים באופן בוטה ומאיים , שבעקבותיה הרחיקו אותו השופטים שבאו מיד לשולחן המזכירות לדווח לי על הרחקת השחקן וביקשו לקחת לו את כרטיס השחקן . ציינתי את הרחקתו ולאחר מכן ניגשתי לחדר שופטים לברר בגין מה הורחק השחקן על מנת שאציין זאת בפרטי האירוע בדוח. עם יצאתי מחדר שופטים בחזרה לכיוון המשטח ראיתי אנשים רצים מהפרוזדור למגרש , שמעתי צעקות נכנסתי וראיתי שמתרחשת מהומה על המשטח , בין אוהדי ראשון לציון לשחקני והנהלת גלבוע גליל. מעט אנשי אבטחה שהיו שם לא הצליח למנוע את האירוע. כשנרגעו מעט הרוחות ניגשתי לצוות השידור וביקשתי לצפות בהשתלשלות האירוע. עם סיום השידור אפשרו לי צוות השידור לצפות באירוע".
 


המשקיף הוסיף: "ממה שראיתי הבחנתי ששחקן גלבוע גליל מס' 80 – קורנליוס היה בדרכו לעמדת הראיונות (יחד עם שחקו נוסף חנוכי) העמדה הוצבה בסמוך ליציע של "הגרעין הקשה" של אוהדי ראשון לציון, שלא הפסיקו להקניט את קורנליוס, התפתח דיאלוג בין אוהד/י ראשון לציון וקורנסליוס אשר הגיב מה שגרם לאוהדים לפרוץ למגרש ולהתעמת איתו, חנוכי משך תוך כדי ריצה את קורנליוס לכיוון ספסל גלבוע כשאוהדי ראשון דולקים אחריהם בניסיון להכות בהם, חנוכי בניסיון להדוף את אותם אוהדים דחף את אחד מאוהדי ראשון שנפל, ואז החלה מהומה רבתי שבה אוהדי ראשון לציון התעמתו פיזית (באלימות) עם שחקני גלבוע גליל ואנשי ההנהלה שלהם (מנהל הקבוצה). במשטח נראו גם כמה בודדים מאוהדי גלבוע גליל שגם הם פרצו למגרש ולקחו חלק באירוע האלים".

המשקיף סיכם: "אנשי האבטחה במקום שדלא הצליחו למננוע את כניסת האוהדים למשטח, ניסו להפריד ללא הצלחה, ורק התערבות של אנשי גלבוע וראשון לציון יחד עם אנשי האבטחה הצליחו להפריד בין הכוחות. הרוחות בין 2 המחנות סערו ולקח לא מעט זמן להרגיע את הצדדים. עם יצאתי מהאולם המתין קומץ של אוהדים בודדים מחוץ לאולם מול אוטובוס של גלבוע גליל וקיללו. המתנתי שם עד לנסיעת האוטובוס כשאותו קומץ אוהדים התפזר ממש לקראת נסיעת האוטובוס. אציין עוד שלא ראיתי אף שוטר בכל השתלשלות האירוע. רק לקראת נסיעת האוטובוס של גליל גלבוע הגיעו 3 שוטרים לאחר שכל האירוע הסתיים".
 


שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר: "אירוע האלימות בסיום המשחק אמש בראשון לציון הוא חמור ביותר. אני מקווה שהמשטרה תחקור במהירות וביסודיות, ושהמתפרעים האלימים יענשו בחומרה. במקביל, נפעל כדי שהכנסת תאשר כבר במושב הקיץ הקרוב את החוק החדש נגד אלימות בספורט. זו האחריות שלנו כלפי כל אוהדי הספורט בישראל ונמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי למגר את תופעת האלימות המכוערת בספורט".

ממנהלת ליגת העל בכדורסל נמסר: "מנהלת הליגה מגנה בכל תוקף ולא מוכנה לקבל אירועי אלימות כפי שנראו אמש באולם בראשון לציון. משקיף המשחק כתב דו"ח חמור שיועבר לתובע האיגוד אנו מצפים שבית הדין יעניש את המעורבים בחומרה.  במקביל עודכנה המנהלת  שמשטרת ישראל החלה לחקור את האירוע כדי לשים יד ולמצות את הדין מול אותם אוהדים שחצו כל גבול, פרצו למגרש והכו שחקנים. המנהלת יחד עם קציני הבטחון באולמות תרענן את נוהלי האבטחה בסיום משחקים כדי למנוע מקרים של כניסת אוהדים לפרקט".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות