נבחרת הקדטים של ישראל הפסידה ליוון ברבע הגמרבכר: ''עשינו חצי דרך אל החלום, המשחק בשבת תקוע''חלום האלופות בחיים: 2:3 למכבי חיפה על הכוכב האדוםלברון ג'יימס האריך את חוזהו בלייקרס בשנתיים נוספותסכנין סיימה שנייה בבית א', נקודה ראשונה להפועל חיפהרון פולונסקי סיים חמישי בגמר ב-200 מטר מעורב אישיענבר: נלמד ונתקן טעויות תוך מתן גיבוי מוחלט לשופטיםשלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרהרכש חדש למחזיקת הגביע: שאפי סוליימאנוב חתם בב''שאיביץ': ''אנחנו מצפים לצרף 2-3 שחקנים נוספים בקרוב''
שי קקון (צילום: Thom Touw)

שייט: שי קקון זכתה בזהב באליפות אירופה עד גיל 21

חמישי | | 19:59    מאת מערכת ישראל ספורט

תקווה נוספת למשחקים בפריס 2024? הישג גדול לישראלית שהובילה במשך מרבית ימי התחרות. קקון בת ה-19 אמרה בהתרגשות: ''הדרך עוד ארוכה ואני רק בתחילת הקמפיין לפריס, אבל זו התחלה מתוקה''

השייטת האולימפית הישראלית, שי קקון, זכתה היום (חמישי) באליפות אירופה עד גיל 21 בסירות ILCA6 (לייזר רדיאל). בתחרות, שהתקיימה בהורטין צרפת, בששת הימים האחרונים התקיימו 11 שיוטים וקקון התמקמה בפסגה כבר ביום הרביעי, ומשם לא הביטה לאחור. בשלושת ימי התחרות האחרונים סיימה קקון פעמיים במקום רביעי, פעם אחת בשני ופעם במקום הראשון, מה שלא הותיר ליריבותיה סיכוי אמיתי לאיים על מדליית הזהב בשיוט האחרון של התחרות.

בסיום השיוט האחרון, לאחר הקפיצה המסורתית למים, אחזה קקון בדגל ישראל דקות ארוכות, בעודה יושבת בסירה. "לאורך כל התחרות הרגשתי שהפעם זה שלי. אמנם הצלחתי לשמור על רמה גבוהה ויציבות לאורך כל הימים, אבל בשייט הכל יכול להתהפך עליך ברגע אחד, ולכן הלחץ היה עלי עד הרגע האחרון", הסבירה קקון את ההתרגשות הרבה. "הדרך עוד ארוכה ואני רק בתחילת הקמפיין פריז, אבל זו התחלה מתוקה!".

יו"ר איגוד השייט, שי בובר: "הישג בלתי רגיל לשי קקון, שהוכיחה יציבות בתחרות הזאת בתנאי רוח משתנים. אני מאחל לה שתביא את היכולת הזאת גם לתחרויות הבאות. קקון בת ה-19 ייצגה את ישראל במשחקים האולימפיים בטוקיו בשנה שעברה, שם סיימה במקום ה-30. בגלל גילה הצעיר היא זכאית להשתתף הן באליפויות הבוגרים והן בנוער (U21). קקון מתאמנת תחת המאמן האיטלקי פבריציו לזריני.

נגישות