מכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרלית
דני אבדיה היום (רועי ינקלוביץ)

אבדיה: ''כמו סלובניה, אפשר לזכות באליפות אירופה''

ראשון | | 16:50    מאת רועי ינקלוביץ

פורוורד הוויזארדס סיכם שנתיים ב-NBA: ''עם המהלכים שיעשו בקיץ, מאמין שתהיה לנו קבוצה לפלייאוף''. הישראלי הביע אופטימיות לקראת משחקי נבחרת ישראל בקיץ: ''לא מתרגש מהציפיות, יש לנו המון כישרון''

פורוורד וושינגטון וויזארדס, דני אבדיה, התייצב היום (ראשון) בפני המצלמות וסיכם עונה שנייה ב-NBA, כאשר העונה הוא שותף בכל 82 המשחקים - אך לא הצליח לעלות עם קבוצתו לפלייאוף. לפני שיחזור לעונה שלישית מעבר לים, אבדיה בן ה-21 ייצג את נבחרת ישראל באליפות אירופה וינסה להוביל אותה להישגים.

אבדיה אמר: "כיף להיות פה ולחזור הביתה. לא סתם בחרתי לעשות את זה באיגוד, המטרה הבאה שלי היא לייצג את הנבחרת ולעשות אליפות אירופה טובה מאוד, אני נרגש להיות פה. תמיד הבהרתי לוושינגטון שחשוב לי לייצג את הנבחרת, ייצגתי אותה בעבר ועשנו דברים טובים מאוד. דיברתי על זה עם טומי והוא הבין כמה זה חשוב לי ולעם. הוא יודע שזה יעזור לי גם בהתפתחות שלי כשחקן וגם להביא כבוד לישראל. עברתי המון דברים מאז שהגעתי לוושינגטון במיוחד בשנה הראשונה. למצוא בית, להבין את המנטליות, זה קשה ושונה. זה היה מאוד מאתגר. בשנה השנייה אתה מרגיש את ההתפתחות והניסיון גם על המגרש וגם מחוצה לו. הרגשתי שככל שהתפתחתי הקלה מחוץ למגרש וגם ביכולות שלי על המגרש".

דני אבדיה היום (רועי ינקלוביץ)
על כך שהרבה שחקנים מעדיפים להתרכז בהכנות לעונה ולא להיות עם הנבחרות, אמר הפורוורד: "בשבילי זה לא תירוץ להגיע מוכן לעונה ולא לשחק בנבחרת. יש מסביבי צוות שיודע לשפר ולהכין אותי. אין יותר טוב ממשחק של חמש על חמש. אקח את הזמן לנוח, לעבוד אישית על הגוף ועל הכדורסל שלי וליישם את זה בנבחרת ישראל. זה מאוד חשוב גם לי וגם לנבחרת לשחק כאן. לגבי החלון הראשון זה עדיין בטיפול. אני מאמין, מקווה וחושב שאהיה כשיר לעזור לנבחרת. אם מישהו לא רוצה לשחק עם הנבחרת זה החשבון שלו עם עצמו. אני מאוד אוהב לשחק עם הנבחרת, זה המקום שהביא אותי לאן שאני, יש לי הערכה גדולה לנבחרת. אני סומך ומאמין בנבחרת, מקווה שכולם יגיעו לתמוך בנו ויאמינו בנו ואני מקווה שזה יהיה גם הפעם".

אבדיה הדגיש: "בשבילי ישראל זה הבית, כל מה שקורה פה אני עוקב. אני רואה חדשות ומודע לכל מה שקורה פה. כל מה שאני יכול לעשות שמפרגן למדינה אני עושה. המדינה הזאת מעל הכל, גדלתי והתחנכתי פה ואם לא הייתה לי את הבמה כאן לא הייתי מגיע לאן שאני אז אני מוקיר תודה לישראל. יש לי זיכרונות יפים מאוד מהנבחרת. תמיד היה לי כיף ענק, זו במה שונה, זה לא NBA או יורוליג, יש בזמה משהו שונה, התמיכה של הקהל, הפרגון הכימיה בין השחקנים זה משהו מיוחד במינו. אני מתרגש לקבל זימון ולראות את הסגל ומחכה לעבוד איתם. וושינגטון? זה אף פעם לא קל אבל אני מאמין שתהיה לנו קבוצה טובה שתתמודד על הפלייאוף ותעשה דברים יפים. אני מאמין בדרך שלי. אני רוצה להתקדם, להשתפר וליהנות מהדרך שאני עושה".

דני אבדיה היום (רועי ינקלוביץ)
הפורוורד המשיך: "במה אני שונה מהעונה שעברה? המון. מבחינת על המגרש הביטחון שלי כשחקן והארגון שדוחף אותי ורואה למה אני מסוגל, נותן לי במה לעשות את הדברים שאני יכול ואני בוגר יותר. אני מרגיש  שהמשחק מאט מפעם לפעם ואני קורה את המהלכים מראש. גם לשמור על השחקנים הטובים ביותר מולי, זה משהו שלקח אותי צעד קדימה. אני מתבגר ומשתפר. זה לא פשוט לשמור שחקנים חזקים, הקושי זה לא לשמור אלא לשלב בין האחריות ההתקפית לבין ההגנתית. בסופו של דבר הייתי יותר עם הכדור בסוף השנה, אתה הרבה עם הכדור ואז צריך לחזור לשמור על שחקן וזה קשה. אבל אני מאמין שעם הזמן זה יהיה יותר קל".

על כך שהוא השחקן החשוב ביותר בנבחרת, אמר אבדיה: "יצא לי להיות בורג מרכזי בקריירה בהרבה מאוד מקומות, אני מודע לאחריות שלי בנבחרת. יש המון כישרון אצל השחקנים, אין יותר מדי הבדל מבחינתי. אבוא לעשות את מה שאני יודע ואני מקווה שנעשה אליפות אירופה טובה מאוד. ראיתי דברים טובים מאוד מהנבחרת, לא הייתה אופטימיות גם בשתי אליפויות אירופה שזכינו אבל אני תמיד האמנתי. יש משהו בדור הזה של הנבחרת שהוא שונה ומיוחד. לשחקנים חשוב מאוד להצליח ולעשות קמפיינים טובים. אני תמיד אופטימי, לא תראה אותי חושב רע ומתרגש מציפיות, אני אוהב ציפיות. יש פער בין הכדורסל האירופי לאמריקאי. הרבה יותר אינטנסיבי, אתה נוסע ממקום למקום וחווה דברים שלא האמנת. אבל בסופו של דבר כדורסל זה כדורסל. זה הספורט שבחרתי לעשות והוא נשאר אותו דבר בשבילי. זה לא משנה אם זה כאן בישראל או בארה”ב, אני נהנה. זה לא מאתגר מדי, אני אוהב אתגרים".
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Deni Avdija (@deniavdia8)


הפורוורד הוסיף: "אני יודע שזו קלישאה אבל לא תמיד הכל נראה ורוד, הדרך שלי לא חלקה. היו לי המון קשיים ומשברים. לא באמת חשבתי שאני אגיע לרמה הגבוהה ביותר, אבל תמיד ידעתי להשתפר בעוד משהו. לאט לאט אתה נהיה שחקן ובנאדם יותר שלם. עליתי צעד צעד, הזמן עובר מהר ואין זמן לחזור אחורה ולהסתכל על מה עשיתי לא טוב, צריך לעבוד קשה ולהיות אופטימי. שיחקתי כבר נגד נבחרת סרביה והפסדנו, אבל זה סוג של סגירת מעגל בשבילי. לשחק נגד ניקולה יוקיץ' זה תענוג, אנחנו בקשר טוב. יש המון טראש טוק ביני לבין ספרובסקי. אנחנו מנסים לומר לקבוצות איך לעשות את הדברים הנכונים בשמירה אחד על השני. אני לא עושה לו הנחות, מחכה לפגוש אותו בקיץ וזה בהחלט יהיה קצת מוזר".

אבדיה סיכם: "האם אפשרי לשחזר את מה שקרה בנבחרת הצעירה? הכל אפשרי, אני רואה מצב שאנחנו בגמר ונלחמים על אליפות אירופה. אם סלובניה הקטנה יכולה הייתה לזכות אז אני חושב שכל אחד יכול. סלובניה בארץ? זה יהיה מאץ' אפ טוב. לוקה דונצ'יץ'? אני לא מתרגש משמות ולא נעשה לו חיים קלים. אין לי שם של שחקן מסוים ששיחקתי איתו ונהנתי לשחק איתו, לשחק ב-NBA זה משהו מיוחד בפני עצמו. הביטחון שלי כשחקן השתפר. הארגון דוחף אותי להראות את הדברים שאני יודע שאני יכול. אני בוגר יותר. גם בהגנה מבחינה פיזית, לבוא ולשמור כל פעם על השחקן הטוב ביותר אצל היריבה זה לא פשוט, אבל אני ממשיך להתקדם ולהתבגר. אני מאמין שככל שאשמור עליהם יותר ואדע יותר מה הם עושים זה יהיה הרבה יותר קל".

נגישות