שביעות רצון במכבי חיפה: ''כל הקרדיט מגיע ליענקל'ה''עם המספר 66: ניר ביטון חתם לשנתיים במכבי ת''אחוס: ''ישראל הייתה הנבחרת הטובה יותר, היה תענוג''אופיר חיים: ''אני משחק אותה 'קול', אבל בפנים גמור''נשארו עם המחמאות: ישראל הפסידה 3:1 לאנגליה בגמרחיזוק נוסף לאלופה: פרנזי פיירו מצטרף למכבי חיפהנשאר במועדון: מוחמד סלאח חתם בליברפול עד 2025זר נוסף למכבי חיפה: המגן פייר קורנו מצטרף רשמיתיורד ללאומית: בן חיים חתם רשמית במכבי פתח תקווה''אור שיפר לאופיר את היכולת להתבונן על בני אדם''
משרדי אופ''א בשווייץ (האתר הרשמי)

רשמית: רוסיה הורחקה ממפעלי אופ''א בשנת 2023

שני | | 19:41    מאת מערכת ישראל ספורט

בשל הפלישה הרוסית לאוקראינה, באופ''א החליטו שהנבחרת לא תשחק מול ישראל בליגת האומות ואילו הקבוצות לא ישתתפו בליגת האלופות בעונה הבאה. בעקבות ההחלטה, מכבי ת''א תהיה ראש בית בקונפרנס?

כחודשיים וחצי אחרי הפלישה הרוסית לאוקראינה, אופ"א הודיעה היום (שני) שרוסיה הורחקה מכל המפעלים גם בעונה הבאה. בנוסף לנבחרת רוסיה - ששובצה עם ישראל באותו הבית בליגת האומות והורחקה, אופ"א קבעה כי קבוצות רוסיות לא יורשו להתחרות בליגת האלופות, הליגה האירופית והקונפרנס ליג. במקביל, אופ"א פסלה את הצעת רוסיה לאירוח יורו 2028 או 2032.
 


בכל הנוגע לנבחרת רוסיה, משמעות ההחלטה היא שהרוסים ידורגו אוטומטית במקום האחרון בבית "הישראלי" וינשרו לדרג ג' בסיום שלב הבתים. בעקבות זאת, ישראל, איסלנד ואלבניה המשחקות בבית לא יוכלו לרדת דרג והראשונה תעלה לדרג א'. בעקבות ההחלטה, המשחקים של נבחרת ישראל מול רוסיה, הראשון שבהם משחק שהיה אמור להתקיים ב-6.6 מול הרוסים בסמי עופר, בוטלו כמובן. עוד הוחלט כי גם ביורו הקרוב לנשים ובמוקדמות מונדיאל 2023 לנשים הרוסיות לא תשתתפנה.
 


בעקבות ההחלטה, סלטיק של ליאל עבדה וניר ביטון תעלה ישירות לשלב הבתים באלופות אם תזכה כמובן באליפות סקוטלנד. הרחקתן של הרוסיות עשויה להשפיע על מסלולי המוקדמות באירופה. כרגע, האלופה תעלה לסיבוב המוקדמות הראשון של ליגת האלופות בעוד הקבוצות במקומות 2-4 ישחקו בסיבוב המוקדמות השני של הקונפרנס ליג. אם מכבי תל אביב תצליח להעפיל לשלב הבתים בקונפרנס, מסתמן שהיא תהיה ראש בית.

נגישות