השלימה טרבל: הפועל אשדוד אלופה עם 1:3 על רמה''שפפ עישן סיגר, דה בראונה השתכר: סיטי חגגה אליפותהפועל י-ם השפילה את גלבוע/גליל ועלתה לחצי הגמרברק בכר: ''אין סיכוי שב''ש יותר רעבים, רוצים היסטוריה''ווילבקין: ''אוהדי הפועל לא אוהבים את ישראל, בואו לבכות''דאגה במכבי חיפה: ג'וש כהן עדיין בספק רב לגמר הגביעאמבאפה: ''סמכויות? אני רק שחקן. דברים השתנו השנה''רשמית: אדין טרזיץ' יאמן את בורוסיה דורטמונד עד 2025סוכם: סקציה נס ציונה תארח העונה באצטדיון בראשל''צחיים סילבס: ''פגשתי מועדון חזק, עזבו את העונה הבאה''
תומר פרנקל (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)

ניצחונות לגורבנקו, פרנקל, ברזלי ופיצ'וגין בגביע האיגוד

שישי | | 21:16    מאת מערכת ישראל ספורט

בתום גביע האיגוד בווינגייט - ברזלי, גורבנקו, פולונסקי, כהן גרומי, חרותי, לוקטב, לייטרובקי ופרנקל קבעו קריטריון לאליפות העולם. לאחר החלטת צוות המאמנים בנבחרת ישראל, רביעיית השליחים יצטרפו בהמשך

היום האחרון של גביע האיגוד, תחרות הקריטריונים הישראלית בשחייה, הגיע היום (שישי) לסיומו בבריכה הלאומית במכון וינגייט עם כמה משחים מרתקים וכמה קריטריונים נוספים למשימות הבינלאומיות. אנסטסיה גורבנקו השיגה ניצחון במשחה היוקרתי ל-100 חופשי עם 55.02 שניות, 3 עשיריות בדיוק לפני דריה גולובטי. אצל הגברים ניצח תומר פרנקל בשיא אישי של 49.15 שניות, מעט לפני דניס לוקטב ומירון חרותי.

השיאן הישראלי הטרי ב-100 חזה כריס פיצ'וגין השלים דאבל עם ניצחון גם ב-50 חזה, כשהוא רושם מקבץ נאה של 27.38 שניות במוקדמות ו-27.43 שניות בגמר. אצל הנשים במשחה זה ניצחה קרן אייזברוך עם 33.41. ב-200 גב לנשים ניצחה אביב ברזלי, שכבר השיגה את הכרטיס לאליפות העולם והתקרבה לשיאה הישראלי עם 2:11.46 ד'. 

אצל הגברים, דוד גרצ'יק קבע שיא אישי מרשים כבר במוקדמות של 1:58.20, רק 13 מאיות מקריטריון אליפות העולם. יעקב טומרקין סיים שני בגמר עם 2:00.90 ושלישי היה ענבר דנציגר, שהשיג קריטריון לאליפות אירופה לנוער. עוד במשחה זה, אוקאן גולדין קבע קריטריון נוער וגם שבר את השיא הישראלי לגילאי 15 ו-16 עם 2:03.16 ד', כשהוא מנפץ בין היתר את השיא הוותיק של נמרוד שפירא בר אור שהושג ב-2004.

אביב ברזלי (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)
ב-800 חופשי ניצחו אופק אדיר אצל הנשים עם 9:01.69 ד' ויואב רומנו אצל הגברים עם 8:09.89 ד', שניהם עם שיאים אישיים וקריטריונים לאליפות אירופה לנוער, כשגם השני אצל הגברים מאור גורלניק קבע את הקריטריון. ב-50 פרפר ניצחו ג'סיקה שפילקו עם 27.73 ומרקוס שלזינגר עם 24.08 ש'. קריטריון נוער נוסף קבעו תום מיניס ומעיין לבקוביץ' ב-200 גב ומרטין קרטאבי ב-100 חופשי. 

בסיום התחרות, שמונה שחיינים ושחייניות קבעו את הקריטריונים לאליפות העולם במשחים אישיים: אביב ברזלי, אנסטסיה גורבנקו, לאה פולונסקי, גל כהן גרומי, מירון חרותי, דניס לוקטב, מיכאל לייטרובסקי ותומר פרנקל. אליהם, יצטרפו בהמשך גם שחייניות ושחיינים נוספים להשלמת רביעיות השליחים אליהם נקבעו קריטריונים, וזאת לאחר החלטת צוות המאמנים.

יועץ העל של איגוד השחייה דייויד מארש סיכם: "הייתה תחרות טובה מאוד, אני שמח שמי שהיה צריך לעשות את הקריטריון עשה זאת, וגם נראה שהשחיינים לא השקיעו מאמץ מיוחד לשם כך, כלומר יש להם עוד רזרבות לאליפות העולם. אני שמח לראות את השיפור הרוחבי של כל השחייה הישראלית, ומשמחת במיוחד העובדה שיש לנו נבחרת נוער גדולה של כ-20 שחייניות ושחיינים מצויינים ונבחרת קדטים מוכשרת. עכשיו נחזור לכמה שבועות של אימונים לקראת אליפות העולם, כשביניהם נצא לתחרות הכנה אחת בברצלונה. בהחלט אפשר להיות אופטימיים לקראת המטרות הבאות בקיץ".

נגישות