מכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרלית
מאמן מכבי ת''א, מלאדן קרסטאיץ' (ישי נאמן)

''לא הגעתי לכאן בשביל כסף, ידעתי שאני לוקח הימור''

שלישי | | 09:11    מאת חיים נתנאל

מאמן מכבי ת''א דיבר אחרי ה-1:1 מול הפועל ב''ש וביקר את המועדון: ''עד עכשיו אף אחד לא דיבר איתי לגבי העתיד, אם השחקנים היו יודעים שאני נשאר, התוצאות היו אחרות. אני משאיר דלת פתוחה גם לעתיד''

המשחק אמש מול הפועל באר שבע (1:1) היווה בבואה עגומה ביותר לכל העונה הדלה והלא מוצלחת בלשון המעטה של מכבי תל אביב. למרות שהמקום השני היה אמור להיות למכבי תל אביב בחזקת "שמחת עניים" בלבד, גם אותו לא הייתה מסוגלת הקבוצה הצהובה לקחת - ממש "הושט היד וגע בה". הכל היה מוכן עבור הצהובים. באר שבע שיחקה אמש יותר מ-70 דקות בעשרה שחקנים לאחר הרחקתו של ניקיטה רוקביצה בדקה ה-16 בכרטיס אדום ישיר לאחר פגיעה במתן בלטקסה. למרות זאת ולמרות שליטה כמעט מוחלטת ואחזקה בכדור של 65 אחוז, לא השכילו הצהובים-כחולים להרוג את המשחק למרות ההזדמנויות הרבות שהיו להם.

שתי רעות חולות איפיינו את הקבוצה השנה. האחת, בעיה חמורה בניצול מצבים וחוסר היכולת להרוג משחק והשנייה, משחק הגנה שערורייתי עם ספיגה של 38 שערי חובה למרות שבין הקורות עמד השוער המוכשר דניאל פרץ שברוב המשחקים גם הציל את הקבוצה מספיגה סיטונית חמורה עוד יותר. למכבי תל אביב תינתן אפשרות נוספת לעלות למקום השני אם תנצח את הדרבי בשבת הקרובה ואיבוד נקודות של באר שבע מול סכנין.

שחקני מכבי ת''א אתמול (ישי נאמן)
לאחר המשחק, במסיבת העיתונאים, מצאנו את עצמנו בהופעה של איש אחד של המאמן מלאדן קרסטאיץ'. המאמן הסרבי הקשוח הסיר את הכפפות אמש והלם שוב ושוב במילים חדות אם כי מרומזות ומנומסות על מעמדו, מצבו והקדנציה שלו בישראל. "מחודש פברואר אני נשאל על ידכם ועל ידי כל מדיה אם אני ממשיך בעונה הבאה. השאלות היו גם לאחר שניצחנו שבעה משחקים ברציפות, שם גם אמרו שאין בכלל שאלה על כך שאני והצוות שלי צריכים להישאר. עד עצם היום הזה לא קיבלתי שום רמז או אמירה כלשהי מהמועדון לגבי עבודתנו ולגבי העתיד שלנו. ידעתי שאני לוקח הימור מסויים על כך שאני מגיע רק לחצי שנה אבל אם הייתם לוקחים אותי חצי שנה אחורה הייתי חוזר על אותו צעד בדיוק".

הסרבי הוסיף: "לא הגעתי לכאן בשביל כסף. ברוך השם לא חסר לי כסף. הגעתי לכאן בשל האתגר הגדול שהיה בהצעה הזו ומכוון שמכבי תל אביב זה מועדון גדול. נכון, לא זכינו בשום תואר, אבל צריך לשפוט באובייקטיביות את עבודתנו מתי ובאיזה מצב הייתה הקבוצה שהגענו ואיפה היא נמצאת עכשיו. אני בטוח שאם השחקנים היו יודעים בבטחה שאני נשאר גם לעונה הבאה, התוצאות היו אחרות. אנחנו מקצוענים ונישאר כאלה עד הסוף. פניי נקיות וארצה שישארו כאלה עד הסוף. אני מאד מכבד את המועדון ומשאיר דלת פתוחה, בטח בלבי, אולי לשוב לכאן בעתיד".

ספג שוב ושוב העונה, למרות יכולת טובה. דניאל פרץ (אליאב אוזן)
מבחינת המועדון, כנראה שבשל הכוויה הגדולה שספגו מההחתמה לשנה וחצי עם פטריק ואן לוון והמשך תשלום שכרו, החליטו מלכתחילה לחתום עם מאמן רק לחצי שנה וכך אכן עשו. לפי דבריו של קרסטאיץ', הפור בעתידו כבר נפל. כנראה שוולאדן איביץ' מתחמם על הקווים, למרות שגם שם עדיין לא התקבלה החלטה סופית מצד המאמן הסרבי שזכה בשתי אליפויות דומיננטיות, אך מנגד גם כשל באירופה ובגביע המדינה.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות