פניני: ''זה היה בידיים שלנו, לא קיבלנו החלטות נכונות''מושבה ישראלית: קני סייף חתם רשמית בנטפצ'י באקוגיא גודס הודה: ''אנחנו יכולים להאשים רק את עצמנו''איזה פספוס: נבחרת ישראל הפסידה 90:85 לפולין בחוץחיים: ''אתאכזב מאוד ולא אקבל את זה אם נפסיד בגמר''מוטי מלכה סיכם על חזרתו לנוף הגליל: ''חזרתי הביתה''מכבי חיפה: פיירו ינחת הלילה, מאור לוי האריך את חוזהורשמית: שי אייזן עזב את הפועל ת''א ונמכר למ.ס אשדודחיים: ''השחקנים מבינים שכבר אין תקרות זכוכית עבורם''תומר אלטמן חתם רשמית, הראל שלום האריך חוזה
אריק זאבי, מיקי ברקוביץ', לינוי אשרם, טל ברודי ומורן סמואל (קרדיט גי לץ)

לקראת המכביה ה-21: ''ישראל חוגגת ספורט- אז והיום''

שלישי | | 12:32    מאת מערכת ישראל ספורט

המכביה ה-21 חונכת תערוכת תמונות מיוחדת בנתב''ג המציגה רגעי ספורט היסטוריים ומרגשים ששוחזרו בצבע בעזרת טכנולוגיה מיוחדת של חברת MyHeritage לצד תמונות עכשוויות

חודשיים לפני פתיחת המשחקים, המכביה ה-21 חנכה היום (שלישי) תערוכה ייחודית הכוללת צילומים היסטוריים לצד צילומים עכשוויים של אירועי ספורט היסטוריים לצד ספורטאים מובילים לאורך 90 השנים האחרונות. כל הצילומים ההיסטוריים המוצגים בתערוכה נצבעו באמצעות יישומים פורצי דרך מבוססי טכנולוגיית למידה עמוקה של חברת ההיי-טק הישראלית MyHeritage, המתמחה בחקר היסטוריה משפחתית ובניית אילנות יוחסין. בנוסף לצביעה המתקדמת, עובדו הצילומים מחדש בתהליך הכולל חידוד, תיקון נזקים ושחזור הצבעים המקוריים בצילומי הצבע שדהו. התערוכה נפרסת לאורך המבואה המובילה לדיוטי פרי ותוצג עד ה-1 באוגוסט.

באירוע שנערך בנתב"ג השתתפו בין היתר: שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה; יו"ר מכבי תנועה עולמית, אמיר פלד; יו"ר המכביה, אריק זאבי, מנכ"ל המכביה, רואי הסינג; מנהל נתב"ג, שמואל זכאי, והספורטאים המצולמים כחלק מהתערוכה: האלופה האולימפית לינוי אשרם; כדורסלני העבר מיקי ברקוביץ' וטל ברודי, אלופת העולם בחתירה מורן סמואל ומשפחת הסייפים- מאור, חיים ודלילה חטואל.

התערוכה (קרדיט: אלעד מלכה)
בין התמונות הבולטות המוצגות בתערוכה ניתן לראות את טקס פתיחת המכביה הראשונה שהתקיימה ב-1932 ובה התחרו 390 ספורטאים מ-18 מדינות, לצד תמונה מהמכביה האחרונה שהתקיימה בשנת 2017 באצטדיון טדי בירושלים לעיני 30 אלף צופים; אגדת הספורט ואתלטית העל, אסתר רוט שחמורוב, באימון בווינגייט בשנות ה-60, לצד תמונה עכשווית מביתה; האצנית ג'ומאן ג'ובראן, אלופת ישראל בקרב שבע ובריצת 400 מטר ולצידה אחד מהספורטאים שהשתתפו בתחרות הריצה במהלך המכביה הראשונה בשנת 1932, המתעלמת היהודייה אגנס קלטי מדגימה שפגט בגיל 98 ובתמונה במהלך השתתפותה במכביה ה-5 בשנת 1957, שיאן העולם למאסטרס בשחייה גרשון שפע ואחיו הגדול ראובן שפע במהלך המכביה ה-6 בשנת 1961 לצד תמונה עכשווית, ועוד

"לפני 90 שנה התקיימה המכביה הראשונה עוד טרום הקמת מדינת ישראל ומאז ועד היום השתתפו עשרות אלפי ספורטאים במכביה, אירוע הספורט השני בגודלו בעולם", אמר יו"ר המכביה, אריק זאבי. "רגעי הספורט ההיסטוריים של המכביה שזורים בסיפורו של המפעל הציוני ומחזקים את הקשר של המשתתפים עם מדינת ישראל על כל גווניה ורבדיה. תמונות התערוכה מציגות את ערכי המכביה והספורט הישראלי- משחק הוגן, כבוד הדדי, ניצחון הגוף והרוח ורדיפה אחר מצויינות".

התערוכה (קרדיט: אלעד מלכה)
"אני מברכת על תערוכת הצילומים הייחודית של רגעי המכביה הגדולים אשר תציג את עוצמתה ותפארתה של המכביה בפני העוברים והשבים בנמל התעופה בן גוריון בחודשים הקרובים" אמרה שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה. המכביה היא אירוע הספורט הגדול בישראל של העולם היהודי ובעל השפעה משמעותית בעידוד עלייה. אני שמחה שמתוך אלפי הספורטאים היהודיים שמגיעים להתחרות בישראל במכביה, כ-5% מהם מתאהבים בישראל ובוחרים לעלות ארצה ולהקים כאן חיים חדשים, וזה רווח לכולנו״, הוסיפה.

בחודשים הקרובים ייפתח מוזיאון הספורט היהודי העולמי. המוזיאון הייחודי כולל פריטים אותנטיים, ראיונות נדירים ותמונות שמעולם לא נראו המספרים את סיפורו של הספורט היהודי ודרכו את סיפור התנועה הציונית והעם היהודי, ביניהן גם התמונות מתערוכת 'ישראל חוגגת ספורט- אז והיום'.

המכביה ה-21 היא אירוע הספורט הגדול של עם ישראל והשני בגודלו בעולם המתקיימת אחת לארבע שנים בהשתתפות ספורטאים ישראלים ויהודים מכל רחבי העולם. אל המכביה שתיפתח ב-14 ביולי ותימשך שבועיים, צפויים להגיע כ-10,000 ספורטאים מכ-60 מדינות שיתחרו ביניהם בעשרות ענפי ספורט, לצד אלפי מלווים, אוהדים ותיירים. במסגרת המכביה ייערכו בכל רחבי הארץ עשרות אירועי ספורט הפתוחים לקהל הרחב שיתקיימו תחת הכותרת 'ישראל חוגגת ספורט' בנוסף לשורה ארוכה של אירועים חברתיים המציעים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת למשתתפים. מוזמנים לעקוב אחרי המכביה והאירועים השונים גם בפייסבוק, באינסטגרם ובטיקטוק.

נגישות