יוגב אלקלעי זכה בארד באליפות אירופה לנוער בשייטהקפטן נשאר: נמרוד לוי האריך את חוזהו בגליל עליוןרפא נדאל שרד מותחן אדיר ועלה לחצי הגמר בווימבלדוןלירוי שאק ביוקנן חתם בנס ציונה, עמית זיס בגלבוע/גלילהפועל ב''ש הפסידה 1:0 לוויסלה קרקוב במחנה האימוןמקום 4 באירופה לדנציגר וגולובטי, שעלתה לגמר נוסףרוכב מהקבוצה הישראלית ניצח קטע בטור דה פראנסאליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 23 בדרך לישראלחוזר לצפון: יואב הופמייסטר חתם בעירוני קריית שמונהמכבי חיפה המריאה להולנד, בכר: ''נחבר את החדשים''
רון פולונסקי (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)

שיא ישראלי אדיר לרון פולונסקי ומקום תשיעי בעולם

שלישי | | 21:27    מאת מערכת ישראל ספורט

אליפות העולם: השחיין סיים במקום התשיעי את חצי הגמר כששיפר את התוצאה של גל נבו ועצר את השעון על 1:57:99 דקות. גרומי סיים במקום ה-13 עם 1:59:57. הנבחרת סיימה שביעית בגמר השחייה האמנותית

רון פולונסקי שבר הערב (רביעי) את אחד השיאים הוותיקים והאיכותיים בטבלת שיאי ישראל, הלא הוא שיאו של גל נבו מעידן החליפות ב-200 מעורב אישי מ-2009. השחיין בן ה-21 קבע 1:57.99 דקות בחצי גמר המשחה וקיזז 26 מאיות מהשיא הקודם. בסך הכל, שיפר פולונסקי במהלך היממה האחרונה את שיאו האישי בכמעט שנייה שלמה ולראשונה בקריירה נרשם בטבלת שיאי ישראל.

התוצאה של פולונסקי הקנתה לו את המקום התשיעי בחצי הגמר, מרחק 25 מאיות מהעפלה לגמר. כל זאת, באליפות העולם הראשונה שלו בקריירה. יחד איתו בחצי הגמר שחה גם גל כהן גרומי בן ה-20, אשר סיים במקום ה-13 עם 1:59.67 דקות, כשגם עבורו מדובר באליפות עולם ראשונה.

עוד הערב, לאה פולונסקי התקרבה עוד קצת לשיא הישראלי ב-200 פרפר, כאשר קבעה בחצי הגמר שיא אישי של 2:11.31 דקות. כעת, היא מרוחקת רק 27 מאיות מהשיא ששייך לקרן זיבנר והושג ב-2016. פולונסקי בת ה-20 סיימה במקום ה-15 בחצי הגמר.

נבחרת השחייה האומנותית (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)
בתוך כך, נבחרת ישראל בשחייה אמנותית רשמה הערב הישג גדול בגמר התרגיל הקבוצתי הטכני, כאשר סיימה במקום השביעי, והצליחה לראשונה לעקוף גם את נבחרת קנדה החזקה, מה שעד לפני כמה שנים היה נחשב כמשימה כמעט בלתי אפשרית. מדובר גם כמובן בדירוג הגבוה ביותר של הנבחרת באחד התרגילים הקבוצתיים האולימפיים.

הנבחרת שיפרה את ציון השיא לו זכתה במוקדמות בשתי עשיריות הנקודה, וקיבלה מהשופטות את הציון 84.5315 נקודות. הקנדיות זכו ל-84.4817 נקודות, הפרש של חצי עשירית הנקודה בין השתיים. מי שזכתה במדליית הזהב היא נבחרת סין עם 94.7202 נקודות, יפן זכתה בכסף עם 92.2261 נקודות ואיטליה בארד עם 91.0191 נקודות.

הרכב הנבחרת בתרגיל זה כלל את שלי בובריצקי, עדן בלכר, פולינה פריקזצ'יקובה, מאיה דורף, אריאל נשיא, ניקול נחשונוב, נוי גזלה וקטי קונין, עם המחליפות נטע רוביצ'ק ושני שראיזין. הובילו את הקבוצה המאמנות אנה טרס ולריסה קונין. מחר תזנק הקבוצה שוב למוקדמות התרגיל החופשי.

נגישות