יוגב אלקלעי זכה בארד באליפות אירופה לנוער בשייטהקפטן נשאר: נמרוד לוי האריך את חוזהו בגליל עליוןרפא נדאל שרד מותחן אדיר ועלה לחצי הגמר בווימבלדוןלירוי שאק ביוקנן חתם בנס ציונה, עמית זיס בגלבוע/גלילהפועל ב''ש הפסידה 1:0 לוויסלה קרקוב במחנה האימוןמקום 4 באירופה לדנציגר וגולובטי, שעלתה לגמר נוסףרוכב מהקבוצה הישראלית ניצח קטע בטור דה פראנסאליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 23 בדרך לישראלחוזר לצפון: יואב הופמייסטר חתם בעירוני קריית שמונהמכבי חיפה המריאה להולנד, בכר: ''נחבר את החדשים''
המאמן אופיר חיים (Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfile)

חיים: ''זו הנבחרת שאני רוצה לראות, השמיים הם גבול''

רביעי | | 21:16    מאת אדי חליאבין

מאמן נבחרת הנוער מאושר אחרי ה-2:4 על אוסטריה שקירב את ישראל משמעותית להבטחת המקום השני והכרטיס לחצי הגמר: ''לא אעצור את החגיגות של השחקנים''. תאי עבד חגג: ''מעולם לא חוויתי דבר כזה''

אחרי האכזבה הגדולה מה-2:2 נגד נבחרת סרביה, בו הכחולים-לבנים ספגו שער שוויון עמוק בתוספת הזמן, הגיע הפיצוי הגדול. נבחרת הנוער של ישראל הביסה הערב (רביעי) 2:4 את נבחרת אוסטריה באליפות אירופה עד גיל 19 שבסלובקיה והיא קרובה להבטחת המקום השני בבית והכרטיס לחצי הגמר - וכן למונדיאל עד גיל 20.

החגיגות של נבחרת הנוער (Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfile)
המאמן אופיר חיים אמר לאחר המשחק: ​"אחרי סרביה כולם שאלו אותי 'מה קרה, לא הפסדנו', אבל ידעתי טוב מאוד למה הנבחרת מסוגלת. ראיתי התקדמות משחק אחר משחק, זה הכדורגל שאני מכיר ושאנחנו משחקים, זו הנבחרת שלנו וככה אני רוצה לראות אותה. הם יודעים שהשמיים הם הגבול מבחינתנו וגם השמיים הם לא. הטירוף של הספסל ושל הנבחרת זה הכח שלנו, אנחנו מיוחדים אבל אני רוצה להראות לכולם שאנחנו מיוחדים מאוד. יש את אנגליה עוד ואנחנו רוצים לעלות לחצי גמר אליפות אירופה, שזה יהיה הישג מטורף עבורנו"

חיים הוסיף: "השחקנים צריכים לחגוג היום, אני לא אעצור אותם, אך החל ממחר נחשוב ונתכונן רק לאנגליה. אני סומך עליהם ולמרות שהם צעירים בגיל אני מאמין בהם לגמרי. נבוא מוכנים לאנגליה, השחקנים שלנו בוגרים ויש לי על מי לסמוך. אני לא יודע כמה יגמר מול האנגלים אבל אני לא דואג לרגע. אל אל ישראל".

שחקני נבחרת הנוער חוגגים (Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfile)
אחד מכוכבי הניצחון, תאי עבד, שסיים עם שער ובישול: "כבשנו גול מהיר שעזר לנו לאורך המשחק, היינו אגרסיביים ונחושים במטרה לנצח את המשחק כבר מהרגע הראשון וזה מה שעשה את ההבדל עבורו וניצח לנו את ההתמודדות. זו חוויה שלא הייתה לי עדיין בקריירה הקצרה שלי, יש כאן כימיה מדהימה וחדר הלבשה מגובש ורואים את זה מתפרץ לדשא בכל הכוח. כולם משחקים בשביל כולם. אנגליה? נבוא צנועים כמו היום, נקבל את כל ההוראות מאופיר וננסה לעשות את הכי טוב שאפשר".

נגישות