ימים גורליים: שעון החול של בית''ר ירושלים הולך ואוזלמכבי ת''א יצאה לסלוניקי, גולסה: ''מצפים למשחק חם''בעקבות החוב לפיליפה רודריגס: סגל חסר להפועל ת''אטימו מוזי הושאל לקריית שמונה, תוכל לרכוש אותו בקיץשב לישראל: ברנקו ורגוץ' חתם לעונה במכבי פתח תקווהדיווח: ברצלונה מנהלת מו''מ עם מסי על חזרה ב-2023מארסיי פתחה עונה עם 1:4 על ריימס, ראמזי הציל את ניסאליפות אירופה: נבחרת הנערות הפסידה 69:40 לצרפתברצלונה דרסה 0:6 בבית, שער ושני בישולים ללבנדובסקיאבדיה: ''חיכיתי לרגע הזה'', גודס: ''יש לנו זמן לעבוד''
אוהדי מכבי ת''א וכוחות משטרה (ישי נאמן)

חוק איסור אלימות בספורט עבר בקריאה שניה ושלישית

חמישי | | 13:05    מאת אדי חליאבין

בסופה של עבודה מאומצת שנמשכה חודשים ארוכים ובהובלת משרד התרבות והספורט ועבודה משותפת עם המשרד לביטחון פנים ומשרד המשפטים, עבר החוק החשוב וייכנס לספר החוקים של מדינת ישראל

חוק איסור אלימות בספורט עבר היום (חמישי) במליאת הכנסת וייכנס לספר החוקים בישראל, בסופה של עבודה מאומצת שנמשכה חודשים ארוכים. בהובלת משרד התרבות והספורט ועבודה משותפת עם המשרד לביטחון פנים ומשרד המשפטים עבר החוק החשוב.

ממשרד הספורט נמסר: "מדובר בצעד ענק במאבק בתופעת האלימות במגרשים ובמחויבות לאפשר לאוהדים ולשחקנים להגיע אל המגרש בתחושת ביטחון. מטרתו של החוק לבצע אכיפה וענישה ממוקדת כנגד אוהדים מתפרעים ואלימים בזמן אמת. החוק ימקד את רשויות בחוק בעונשים נקודתיים כלפי מתפרעים במקום בעונשים קולקטיביים, ויצמצם את התהליכים הארוכים בבתי המשפט".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר (יניב נדב, דוברות הכנסת)
שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "התחייבנו לקדם צעדים משמעותיים במאבק באלימות בספורט והיום אנו עושים צעד חשוב בעמידה במחויבות זו. לא עוד הצהרות כלליות, אלא מעשים וכלים פרקטיים בדרך להחזרת הביטחון של אוהדי הספורט בישראל. כאוהד ומעריץ מושבע של ספורט, אין שמח ממני על העברת החוק שאני מאמין כי יצמצם משמעותית את האלימות במגרשים ובאצטדיונים ויאפשר לאוהדים להגיע בבטחה עם בני משפחתם. במהלך החודשים האחרונים בהם אנו מקדמים את החוק, אוהדים רבים פנו אלינו והסבירו עד כמה חשוב להיאבק באלימות של האוהדים המתפרעים".

טרופר הוסיף: "החוק הזה הוא למענם של מאות אלפי האוהדים המסורים וההוגנים. נמשיך לעבוד מול המשטרה כך שהשוטרים ינהגו גם הם בצורה מדויקת וראויה, ונמשיך בשורת צעדים כדי לצמצם את תופעות האלימות בספורט. אני מבקש להודות לשר המשפטים גדעון סער ולשר לביטחון פנים עמר בר לב על ההירתמות להעברתו וקידומו של החוק. תודה לאנשי משרד הספורט ולכל השותפים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות