עושים היסטוריה: שגריר בחריין קיים ביקור במכון וינגייטליגיונר חדש: אילון אלמוג הושאל להארטברג האוסטריתגולדהאר יגיע לישראל, דסה סיכם עקרונית במכבי ת''אקלינגר: ''צריך לאטום אוזניים מביקורת חיצונית ורעשים''אבוקסיס: ''צריכים עוד 2-3 זרים ואז נדבר על מטרות''המשחק של מכבי חיפה מול בני סכנין צפוי להידחותארז כלפון: ''אלחם בנחישות בכל התופעות השליליות''אליניב ברדה: ''אנחנו חייבים להגיע מוכנים ומפוקסים''לוסיאן פאברה: ''מכבי ת''א מצוינת, יש לה שחקנים טובים''חזיזה חגג: ''דרבנו אחד את השני והאמנו שאנחנו יכולים''
המאמן מנחם קורצקי (צילום מסך)

מנחם קורצקי: ''זה קרש קפיצה, רוצה להישאר כמה שנים''

ראשון | | 16:28    מאת אדי חליאבין

עירוני קריית שמונה ערכה מסיבת עיתונאים לפתיחת העונה, המאמן: ''הרצון שלי הוא גם להחזיר את הקהל. יש סגל טוב, רק צריך לאזן אותו''. שרצקי: ''המטרה - להיות בצמרת, להגיע לאירופה. הצעתי לזהבי להגיע''

אחרי שפתחה את האימונים ביום חמישי, עירוני קריית שמונה יצאה היום (ראשון) לשבוע של מחנה אימונים בנתניה וערכה אחר הצהריים את מסיבת העיתונאים החגיגית לפתיחת העונה. מנחם קורצקי מונה במקומו של סלובודן דראפיץ', חוזיהם של מוחמד שכר, רועי קהת ודזיוגס ברטקוס הוארכו, איתמר שבירו נרכש מהפועל באר שבע לאחר שהאופציה עליו מומשה ומספר שחקנים הצטרפו לצפוניים: המגן הימני נועם כהן, החלוץ סנין סבאי והניגרי שמשחק בנבחרת מלטה, ג'וזף אסיין מבונג.

הבעלים איזי שרצקי אמר: "מתחילים עונה חדשה, השארנו את רוב השחקנים. הבאנו שני חלוצים זרים, נועם כהן מגן ימני. נביא עוד שני קשרים, אנחנו נמצאים במשא ומתן. לדעתי עד סוף השבוע יגיע ואז למעשה סגרנו את הסגל. מתאמנים יומיים, מנחם מאוד מרוצה מהשחקנים. יש אווירה מצוינת, תמיד הייתה. אם נסגור את שני הקשרים שאנחנו רוצים, תהיה קבוצה טובה. התקציב עלה מאוד ועומד על 27.5 מיליון ש"ח, תקציב גדול מאוד ויותר משנה שעברה. מאוד מאמן בשחקנים האלה, עבדנו מאוד קשה בקיץ הזה. שנה שעברה לא הייתי מעורב בבחירת השחקנים, מנחם עבד כמו משוגע, ראה כל יום 10 שחקנים. הגשנו הרבה הצעות, הרוב לא הסכים, אבל מצאנו את הכי טובים אני מאמין".

שרצקי הוסיף: "מאוד מרוצה מהבחירה של מנחם, בחר לי שחקנים מצוינים, עכשיו רק צריך להצליח איתם. השאיפות? להיות בצמרת, להגיע אירופה. הייתי 7 שנים באירופה. ההישג של נבחרת הנוער באליפות אירופה? זה פשוט לא ייאמן, אני גדלתי עם הנבחרת הזו, הבן שלי היה שם קפטן בעבר. חוויה גדולה, כל הכבוד להם. אם לא מלאדן קרסטאיץ', אוסקר גלוך בכלל לא היה משחק, מזכיר לי את אייל ברקוביץ' שהיה בנבחרת הנערים. בהקשר לשחקנים, איתמר שבירו בחור מצוין, מוחמד שכר זה כבר הבית שלו, את הזרים ראיתי 20 פעמים כבר. אמרתי לערן זהבי, 'בוא תשחק אצלי ואחרי זה תאמן', אגב זה גם החוזה שלו במכבי תל אביב. רק שלי יש מיליון וחצי לירות לתת לו, לא יורו".

המאמן מנחם קורצקי אמר: "אני רוצה להודות לאיזי ולהנהלה, מאוד התאמצו בשביל להביא אותי. אעשה הכל בשביל להצדיק את זה, קריית שמונה זה לצאת מהאזור נוחות שלי, מוכן לאתגר הזה. מבחינת עבודה עם איזי, ישבנו כבר פעמיים, דיברנו על אותו גל, מאמנים באותם דברים. הוא מאוד עוזר בבנייה של הסגל, המון שנים בכדורגל. הוא החותמת הסופית בבחירת שחקנים, אז זה מאוד עוזר. בטוח שנעשה עונה טובה. מבחנתי ראיתי הרבה מאמנים שהצליחו בקריית שמונה והגיעו למקומות הכי גבוהים בכדורגל הישראלי, רוצה להישאר כמה שנים פה ולהביא גבוה את הקבוצה, זה קרש קפיצה טוב. מבחינת תקצבים ותנאים זה מקום מצוין".

קורצקי סיפר: "היה לי טוב בחדרה, חיבור טוב. השגנו את המטרות הראשוניות, ואז מה שקרה בינואר עם שחרור השחקנים וזה משהו שמאוד הוריד לי. הסיבות של אורן גולן? לשמור על המועדון מבחינה תקציבית, אני רציתי לעשות עונה טובה ולצערי זה לא צלח, אז החלטתי לעזוב. הרצון שלי להיות כמה שנים כאן, להחזיר קהל, משהו שהיה בעבר ובאתי למועדון כדי להשיב את המצב הזה כמו בעונות היפות. יש המון שחקני בית ושחקנים צעירים, נוכל לעשות תוצאות ואז הקהל גם יבוא. אחר כך אם יהיה אפשר להתקדם אז אשמח, ואם להישאר אז גם כן אשמח. הסגל טוב, בעיקר רוצים לאזן. נבחן עוד שחקן בעמדת הקשר/בלם, נתחיל את העונה ואז תוך כדי תנועה אני בטוח שאיזי ידאג לנו".

הקפטן סמואל בראון סיכם: "התחושות הן טובות, יש כאן צוות חדש וזה תמיד מרגש להתחיל עונה חדשה. זה סגל מצוין, האימונים נראים טוב ואנחנו מחכים לתחילת העונה כדי לעשות קפיצת מדרגה, המועדון ראוי להיות בצמרת של הכדורגל הישראלי. מה לגבי העתיד? קריית שמונה זה הבית שלי, ארצה להתקדם אבל בוא נראה מה יהיה".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות