מוצ''ש בליגת העל: הפועל חולון מארחת את אילתלאומית: הפועל קטמון ובני לוד סיימו ב-3:3 משוגעלקראת חדרה: איביץ' מתלבט בין אופואדו לעטרבן בסט צפוי לפתוח במקום שהר, אוגו בספק גדולקורצקי: ''התוצאות האחרונות ערערו לנו את הביטחון''צ'יבוטה: ''כל משחק בשבילנו הוא כמו גמר גביע''חיים סילבס: ''רוצים להפוך את הבית שלנו למבצר''כץ שוחח גם עם השחקנים הישראלים, אז'ובל ב-11לקראת בני יהודה: פרחאת ועידן כהן תורגלו לסירוגיןמכה לחדרה: עלי חטיב נפצע וייעדר מול מכבי ת''א
מרגריטה דורוז'ון (טיבור יגר, איגוד האתלטיקה)

מרגריטה דורוז'ון קבעה את הקריטריון האולימפי בהטלת כידון

שלישי | | 20:38    מאת מערכת ישראל ספורט

מטילת הכידון שברה שיא ישראלי בתחרות בצ'כיה עם 63.85 מטרים והיא האתלטית הישראלית הראשונה שמבטיחה את השתתפותה במשחקים האולימפיים. מדובר בשיפור של 51 ס''מ לשיאה הקודם

מרגריטה דורוז'ון מהפועל עמק חפר ניצחה לפני זמן קצר בתחרות הגולדן ספייק המסורתית באוסטרבה שבצ'כיה, בה משתתפים בכירי האתלטים בעולם. כבר בניסיון השני שלה הטילה שיאנית ישראל את הכידון ל-63.85 מטרים ושיפרה את שיאה האישי והישראלי ב-51 ס"מ.

בכך הפכה דורוז'ון לאתלטית הישראלית הראשונה שהשיגה את הקריטריון למשחקים האולימפיים בריו 2016. יצוין כי דורוז'ון ניצחה בתחרות היוקרתית מטילות כברבורה שפוטאקובה – שיאנית העולם והאלופה האולימפית מלונדון ומבייג'ין ומריה אבאקומובה הרוסייה – סגנית האלופה האולימפית מבייג'ין ואלופת העולם מדאגו 2011.

בשיחת טלפון אחרי התחרות דורוז'ון נשמעה מאושרת: "שיפור שיא אישי שהוא גם לאומי תמיד גורם לי אושר גדול, כמו לכל אתלט. העובדה שליד שמי הופיע דגל ישראל בתחרות בינלאומית ראשונה שלי בה אני מופיעה ומייצגת את מדינתי החדשה הסבה לי כבוד גדול ואני מקווה שיתחילו להעריך את ישראל בזירה הבינלאומית של הטלת כידון לנשים. אם לא די בכך, קבעתי גם את הקריטריון למשחקים האולימפיים בריו והסרתי דאגה קטנה נוספת מעליי שתאפשר לי להתכונן כפי שאני והמאמן שלי אלכסנדר דריגול נתכנן". 

נגישות