איגוד הכדורסל חתם על שת''פ היסטורי עם מדינה ערביתרוסלן ברסקי: ''כמובן שיש תחושת פספוס, רצינו לנצח''''יש הזדמנות לצמק את הפער, אסור לנו לבזבז את זה''מכבי ת''א שוב מעדה, גבי קניקובסקי: ''לא באנו רעבים''אדום מול צהוב: הדרבי התל אביבי השני של העונהאופיר קריאף קורא לקהל להגיע: ''מקווים שיהיה בסדר''מכבי חיפה: ''לא הופענו למשחק, חייבים ללמוד מזה''ניצחון שישי ברצף לפיניקס, מילווקי הסתדרה ללא יאניסעם שני שערים בתוספת הזמן: 2:3 לאתלטיקו על ולנסיהמארסיי במקום השני אחרי 0:2 על לאנס, ליל הפסידה
לטפל בעבריינים אחד-אחד (רמי כהן שמאלי)

אסור לתת לגזענים ולעבריינים לקחת לנו את המשחק

שני | | 15:50    מאת Viktor Cohen

נהמות, קריאות גזעניות, תקיפות אלימות ועוד כהנה וכהנה אירועים מכוערים אנחנו רואים ללא הפסקה בכדורגל הישראלי. במקום להעניש את הקבוצות ולתת פרס לעבריינים, זה הזמן לטפל בהם אחד-אחד

בשנים האחרונות נושא הגזענות עולה לא מעט על הפרק בהקשר לכדורגל הישראלי. הרבה מקרים של נהמות, קריאות ואפילו תקיפות אלימות, פוקדים את המגרשים והקבוצות נאלצות לשלם את המחיר, ולמה? בגלל חבורת אנשים טיפשים שמכתימים קהל שלם של אוהדים.

השבוע זה קרה שוב בקבוצה הכי מדוברת בנושא הזה, הלא היא בית"ר ירושלים. קומץ אוהדים נהם במשך מספר דקות במחצית המשחק מול מכבי נתניה לעבר שחקנים כהי עור שמשחקים אצל היריבה, ובהתאחדות כעת רוצים להעמיד לדין את הקבוצה הירושלמית - וכאן שוב אני שואל למה? לא הבנתם שם, בהתאחדות, שהעונשים האלה לא מועילים באמת ולא מרתיעים את אותם חוליגנים?

רימון עשן ביציע (ישי נאמן)
להפך, להעניש את הקבוצות במקרים כאלה זה לתת פרס לאותם אנשים שהקבוצות כלל לא מעניינות אותם. הדבר היחיד שמעניין את אותם מטומטמים הוא להראות לארגון האוהדים שהם משתייכים אליו, שהם "לא רואים בעיניים" ומי שעושה יותר נזק בעיניהם, הוא יותר מועיל לארגון ולמטרותיו. המטרות האמיתיות של הארגונים האלה הן להוכיח לארגוני אוהדים אחרים את כוחם, בקיצור "מלחמת של מי יותר גדול".

הדרך היחידה למגר את התופעה היא לא להעניש את הקבוצות, כאמור לעיל, אלא לתפוס את אותם אוהדים אחד-אחד ולהעניש אותם ספציפית במלוא חומרת הדין - בלי עסקאות, בלי קומבינות ובלי הקלות, וזה אפשרי. היום יש למשטרה יחידת סייבר מתקדמת שיכולה לעשות חקירה מודיעינית על האנשים האלה דרך הפעילות שלהם ברשת וברשתות החברתיות בעיקר.

אוהדי בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)
בנוסף, אפשר להציב שוטרים סמויים ביציעים שידועים כמועדים לפורענות ולתפוס אותם בשעת מעשה. אפשר להשתמש במצלמות בתוך היציע ולצלם את אותם אוהדים, ולהגיע אליהם אחרי המשחק שהם כבר בבית. ויש עוד 1001 דרכים. הכי חשוב זה להחמיר מאוד את הענישה, כאשר נכון לכרגע - בכל הקשור לאלימות וגזענות בספורט - הענישה מגוחכת ואין הרתעה.

לסיכום, הקבוצות לא אשמות בהתנהגות של חוליגנים ומיותר להענישם, כי ככה רק עוזרים להם להרוס לנו את הכדורגל. קחו את זה כחומר למחשבה.

נגישות