בזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףהפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגנבחרת השליחים סיימה במקום החמישי באליפות אירופהבעקבות עבירת משמעת: אדי גוטליב הושעה מפעילותהבקרה התקציבית הודיעה לסכנין כי היא יורדת ללאומיתרשמית: מוטי איווניר מונה למאמן הפועל אום אל פאחםאליפות אירופה: מקום חמישי לנבחרת השחייה האמנותיתמרקו סילבה: ''סולומון ינותח וייעדר ליותר מ-6-8 שבועות''''לא נסכים להפקרת עתיד הכדורסל הישראלי בידי פרנקל''גיא גודס לקראת גאורגיה: ''אנחנו משחקים עם מה שיש''
הקהל של בית''ר ירגיע את הרוחות? (ליאת אבשלומי)

בית''ר ירושלים: מועדון אוכל יושביו

שלישי | | 14:17    מאת גיא סלומון

הניצחון על רעננה 0-1 בשבת הוא כדור הרגעה זמני, הגיע זמן שבית"ר ירושלים יחלו בשיתוף פעולה עם ארגוני האוהדים בהרגעת הרוחות ובניהול מקצועי נטו ויתעסקו בכדורגל נטו כי בית"ר ירושלים חשובה לליגה

בית"ר ירושלים ניצבת במקום החמישי בטבלת ליגת העל, אחרי תשעה מחזורי ליגה, כשבאמתחתה 14 נקודות ליגה, ארבע נקודות ממקום שני ולחובתה הפסד אחד בלבד העונה. על פניו התוצאות לא רעות בכלל בהתחשב בנסיבות. בית"ר ירושלים איבדה את כוכבה הגדול ביותר בשנים האחרונות, עומר אצילי, שעזב לגרנאדה הספרדית אחרי סאגת בוררות מתישה ומפרכת שהסתיימה בטונים צורמים. 

ביתר ירושלים איבדה גם את החלוץ האוסטרלי ניקיטה רקאביציה שהבקיעה בעונה שעברה 14 שערי ליגה שעבר למכבי חיפה. הציפיות בפתיחת העונה היו גבוהות מאוד לאחר שבעונה שעברה, בית"ר הציגה יכולת מצוינת שהביא אותה למקום השלישי. בית"ר למעט העזיבות הללו, החזירה לשורותיה את עידן ורד וקובי מיואל וכן בית"ר רכשה את שמעון אבוחצירה שבתחילת העונה קיבל דקות והבקיע שערים חשובים.

שמעון אבוחצירה יצא מהסגל של רן בן שמעון מול רעננה (ליאת אבשלומי)

הצעירים לידור כהן, דוד קלטינס ואיתי שכטר נשארו בקבוצה, אך לא מציגים את אותה יכולת מהעונה שעברה בית"ר פתחה בשלוש תוצאות תיקו רצופות של 2-2, אך מאז התבוסה להפועל חיפה 4:0, החלו בבירה זמירות חדשות-ישנות. שוב האוהדים כפויי הטובה החלו לשרוק בוז לקבוצה, האוהדים החלו להתפרע ומצאו את האשם הבלעדי רן בן שמעון שקיבל את ימי החסד שלו בפתיחה למרות שלא ניצחו בשלושת משחקי הפתיחה.

איתי שכטר, צריך לחזור לכושר (ליאת אבשלומי)

לחץ האוהדים והבעלים אלי טביב החלו להשפיע גם על היכולת של הקבוצה שירדה פלאים. התוצאות לא איחרו לבוא והאוהדים החלו ללחוץ על ההנהלה לפטר את רן בן שמעון שניהול משחקו הושפע מהתוצאות והוא ספסל את שמעון אבוחצירה עקב חילוקי דעות. בית"ר ירושלים לאורך השנים מושפעת מהלך ומהאווירה ברחוב הירושלמי, חוגי האוהדים לרבות ארגון האוהדים "לה פמיליה" קובעים בדיעבד את סדר היום בקבוצה הן מבחינת שחקנים והן מבחינת מאמנים.

אלי טביב החל להפעיל לחץ על רן בן שמעון (ליאת אבשלומי)

שחקנים ערבים ומוסלמים לא מגיעים לקבוצה, לאוהדים חשובה היכולת במגרש והכדורגל היפה בלי קשר לתוצאות הקבוצה ולמיקום בטבלה. הדוגמה הקלאסית ביותר לכך היא אלי גוטמן שאימן בבית"ר בשנת 2000 והוביל אותה למקום הראשון, אך בית"ר למרות המיקום לא הציגה כדור-רגל משכנע ודי משעמם האווירה גרמה לכך שאלי גוטמן יעזוב. האוהדים של בית"ר וההנהלה גרמו לפיטורים של מאמנים בכירים דוגמת אלי כהן ויובל נעים, סמלים כמו איציק קורנפיין כל מאמן שלא הלך לפי דרישות האוהדים וההנהלה מצא את עצמו מהר מאוד מחוץ לבית"ר. רוח המועדון של לשחק עבור הסמל ומונע ממניעים פוליטיים ימנים קיצונים הגורמים לאי סדר בקבוצה ותוסיפו לכך את העובדה שאלי טביב מונע משיקולים כלכלים נטו ומוכר את סמלי המועדון עבור רווחתו האישית דבר הגורם לתסיסה בקרב האוהדים שלמרות שבית"ר עדיין בצמרת, האוהדים לא רואים עין בעין עם הקבוצה ונוצר נתק שמשפיע גם על היכולת במגרש.

הניצחון על רעננה 0-1 בשבת הוא כדור הרגעה זמני, הגיע זמן שבית"ר ירושלים יחלו בשיתוף פעולה עם ארגוני האוהדים בהרגעת הרוחות ובניהול מקצועי נטו ויתעסקו בכדורגל נטו כי בית"ר ירושלים חשובה לליגה ובסה"כ למרות שנחלשה במקצת לעומת מכבי חיפה, מכבי ת"א והאלופה מבאר שבע, סגל השחקנים של בית"ר עדיין די טוב ויכול להתמודד בצמרת הגבוהה ולהתמודד על תארים.

נגישות