טורניר גמר הסבב: רוג'ר פדרר גבר על דומיניק תיםדיווח: ''יאן אובלק רוצה לעזוב את אתלטיקו בינואר''רעננה נותרה במאזן מושלם, עוד הפסד למכבי חיפהליגת האלופות: חולון הביסה 74:94 את טלקום בוןרשמית: סנטיאגו סולארי ימשיך כמאמן ריאל מדרידטרגדיה: המנהל הטכני של ברנטפורד הלך לעולמובאטלר הוצג בפילדלפיה: ''המטרה שלנו היא אליפות''בן שהר: ''הגיע הזמן שנגיע למשחק עם ראש מורם''דיווח: אלכסיס סאנצ'ס הציע את עצמו לריאל מדרידהחטא ועונשו: גונסאלו היגוואין הורחק מ-2 משחקים
גבי גפן בטור אישי לישראל ספורט:

עזר כנגדו

הזכייה השלישית ברציפות של מכבי אשדוד באליפות פתחה צוהר לכדורסל הנשים בישראל, שמצבו הרעוע בליגות המשנה צריך להדאיג מאוד את ראשי הענף. מה הבעיה? ראשי מועדונים מעדיפים לקבל הקצבות

> 10:34

בתור אחד שיש לו לא מעט מה להגיד על מצב הכודרסל הישראלי אני שמח שניתנה לי האפשרות לכתוב טור דעה בנושא. כאחד שעבר לא מעט שנים בכדורסל, כמעט בכל מסגרת אפשרית, אימנתי חלק מהשנים גם קבוצות נשים.

כבר שנים שאני רואה את כדורסל הנשים בישראל, ורואה ענף רעוע. ליגה א' נשים בחלקה הגדול לא ראויה בכלל להתקיים במצבה הנוכחי. קבוצות רבות מופיעות למשחקים עם 5 שחקניות בלבד, קבוצות אחרות משחקות עם הנערות, וכך נוצר מצב שמשחקים רבים משוחקים כשלמעשה השופט והמזכירות מריצים את השעון כדי לסיים את המשחק כמה שיותר מהר.

זה קורה כי אגודות פותחות קבוצות רק בשביל לקבל הקצבות, וזאת למרות שאין להן מספיק שחקניות. כולם מרמים את כולם, אבל האם הדבר פועל בסופו של דבר לטובת הענף? התשובה היא לא! כדורסל הנשים דורש שינוי תדמית. לדעתי, צריך לסגור את ליגה א', צריך שיהיו שתי ליגות מקצועניות וליגה נוספת שבה יוכלו לשחק קבוצות לא מקצועניות, אך קבוצות עם מספיק שחקניות, שהמשחקים יערכו בצורה ספורטיבית, וישוחקו בצורה מלאה.

הרצון של אגודות מסויימות להחזיק קבוצה בליגה א' רק בשביל לקבל הקצבות נוספות לא צריך לפגוע ברוח הספורטיבית של כדורסל הנשים. כדי להמשיך לקדם את הכדורסל הישראלי צריך לבער את כל הרעות החולות שמונעות את זה.

גבי גפן הוא מייסד, יו"ר ומאמן קבוצת הכדורסל של בית"ר ירושלים. 

נגישות