עומרי גלזר: ''הראינו שאנחנו לא נופלים ממכבי חיפה''בכר: ''היינו קרובים לעשות היסטוריה, הפסד אכזרי וכואב''אחרי פנדלים: הפועל ב''ש זכתה בגביע המדינה השלישיעשרות אבוקות הושלכו, עימות בין אוהדי חיפה למשטרהמלאדן קרסטאיץ' עוזב את מכבי ת''א, איביץ' יחליפו?מומחי הווינר מעריכים: מכבי חיפה תזכה בדאבל חלומיאוהדי ב''ש וחיפה כבר בירושלים, שלושה אוהדים עוכבוג'וש כהן יעבור מבחן כשירות, בכר מתלבט לגבי הקישוררשמית: ג'ייקובן בראון האריך את חוזהו בהפועל תל אביבנמשכת המחאה: לה פמיליה הגיעו לביתו של אורן חסון
גיא סלומון בטור אישי לישראל ספורט:

המאסטר של אירופה : ז'ליקו אוברדוביץ'

ז'ליקו הוא ללא ספק גדול המאמנים שידע הכדורסל האירופאי מאז ומעולם וראוי להיכלל בהיכל התהילה של הכדורסל

> 14:45

המאמן הסרבי המהולל ז'ליקו אוברדוביץ' זכה בגביע אירופה והפך למאמן המעוטר ביותר באירופה עם תשע זכיות עם חמש קבוצות שונות פרטיזן בלגרד, חובנטוד בדאלונה, ריאל מדריד,פנאתניקוס והשבוע עם פנרבחצ'ה הטורקית שזכתה לראשונה בתולדותיה בתואר האירופי והפכה גם לקבוצה הטורקית הראשונה שזוכה בתואר.

מניות רבות לזכייה רשומות על שמו של ז'ליקו המכונה הרס"ר, מאמן קשוח, מנהיג ששולט, בשחקניו ביד רמה, ללא פשרות מצד אחד אך מהצד השני משמש כאב וגורו רוחני לשחקניו , אוברדוביץ' הוא מאמן אהוב על שחקניו מאוד , שלא מפחד להביע דעה ומתעמר על שחקניו בכל הזדמנות, כששחקניו לא נשמעים להוראותיו, יכול לזרוק שחקנים ולעזוב מועדון שלא פועל על פי עקרונותיו, אשף בלוחמה פסיכולוגית , טקטיקן מעולה מאמין שמשחק הכדורסל הוא כמו משחק השחמט, מאמן עצבני מצד אחד אך מכבד את יריביו ונחשב לאהוב בקרב הקולגות שלו.

ז'ליקו אגדה חיה וקיימת (getty)

ז'ליקו אוברדוביץ' הוא יותר מעוד מאמן הוא מנהל מקצועי, בעל בית , שאחראי על הרכש ,ועל מדיניות המועדון , אוברדוביץ' הוא מאמן של עקרונות ותהליכים ארוכי טווח את קבוצותיו השונות בעיקר פנאתניקוס שבה אימן 13 שנים רצופות מ2000-2012 והוביל אותה לחמש אליפויות אירופה (2000,2002,2007,2009,2011) 11 אליפויות יוון , שבעה גביעים.

בכל קבוצה שאימן אוברדוביץ' השאיר בה חותם ענק ,והביא אותה להישגים דוגמת המועדון הראשון שבו אימן פרטיזן בלגרד שזכה איתה בגביע אירופה לאלופות בשנת 1992 כבר בשנתו הראשונה כמאמן, בהפתעה גדולה ובמועדון הספרדי הקטן בדאלונה שהוביל אותה לאליפות אירופה ב1994.

ז'ליקו אוברדוביץ הגיע לפנרבחצ'ה  בשנת 2015 וכבר בשנתו הראשונה הוביל את פנרבחצ'ה לפיינל פור האירופאי , ב2016 פנרבחצ'ה  כבר הגיעה לגמר והעונה כאמור זכתה,בכל קבוצה קידם שחקנים צעירים ומקומיים כמו אנטוניו פוציס, דימיטריס דיאמנטידיס, ספנוליס בפנאתניקוס  אלכסנדר ג'ורגוביץ' בפרטיזן בלגרד,והפך אותם לשחקנים המובילים באירופה.
בכל קבוצותיו תמיד שמר אמונים למדינה שבה נולד סרביה שיחקו שחקנים סרבים כמו דיאן בודירוגה, ז'ליקו רבראצ'ה  ז'ליקו לא כל כך האמין בזרים אך הזרים ששיחקו בקבוצותיו היו ממושמעים וקבוצתיים כמו מייק באטיסט.


אוברדוביץ' עם הגביע היוקרתי (getty)

ז'ליקו תמיד ידע לשמור על הקבוצה  וידע להביא אותה  לשיא בדיוק בזמן הנכון. מאמן שדורש המון משחקניו  שאינו מוכן לאמן בליגה הטובה בעולם ה NBA ולשמש בה כעוזר מאמן זוטר , מאמן שאם נותנים לו לעבוד ולהשלים את הפרויקטים הוא מגיע להישגים גדולים.

ז'ליקו אוברדוביץ' הצליח גם בנבחרת סרביה שהוביל אותה לזכייה באליפות אירופה 1997 , לזכייה באליפות העולם ב1998 , ולמדליית כסף באולימפיאדת אטלנטה 1996.מאמן שיודע להסתדר עם כוכבים ושחקנים בעיתים, ונחשב לאחד היריבים הגדולים והמרים של מכבי ת"א כאשר ניצח אותה בשני גמרים( 2000,2011). גם כשחקן בפרטיזן בלגרד ובנבחרת יוגוסלביה הגיע להישגים הוא נחשב כשחקן אפור לא בלט , אך נחשב כמנהיג ומחבר קבוצות, פרש בגיל מוקדם 31 והתחיל את קריירת האימון שלו מייד אחרי הפרישה.
ז'ליקו הוא ללא ספק גדול המאמנים שידע הכדורסל האירופאי מאז ומעולם וראוי להיכלל בהיכל התהילה של הכדורסל.

נגישות