עומרי גלזר: ''הראינו שאנחנו לא נופלים ממכבי חיפה''בכר: ''היינו קרובים לעשות היסטוריה, הפסד אכזרי וכואב''אחרי פנדלים: הפועל ב''ש זכתה בגביע המדינה השלישיעשרות אבוקות הושלכו, עימות בין אוהדי חיפה למשטרהמלאדן קרסטאיץ' עוזב את מכבי ת''א, איביץ' יחליפו?מומחי הווינר מעריכים: מכבי חיפה תזכה בדאבל חלומיאוהדי ב''ש וחיפה כבר בירושלים, שלושה אוהדים עוכבוג'וש כהן יעבור מבחן כשירות, בכר מתלבט לגבי הקישוררשמית: ג'ייקובן בראון האריך את חוזהו בהפועל תל אביבנמשכת המחאה: לה פמיליה הגיעו לביתו של אורן חסון
גיא סלומון בטור אישי לישראל ספורט:

נבחרת הכחול-לבן שוב על המפה

למרות ששוב לא העפילה לאליפות העולם, נבחרת ישראל בכדורסל הוכיחה בקמפיין האחרון שיש על מה לבנות לקראת ההמשך. מסקנות חיוביות מהקמפיין הראשון של עודד קטש בנבחרת

> 15:00

נבחרת ישראל בכדורסל לכאורה שוב סיימה קמפיין בטעם של החמצה. שוב לא עלינו לטורניר גדול, אליפות העולם 2019 בסין. אך צריך לזכור את נקודת הפתיחה של נבחרת ישראל הנוכחית מודל 2019 של עודד קטש. המאמן קיבל את נבחרת ישראל בכדורסל בשפל המדרגה, לאחר אליפות אירופה ב-2017 שנערכה בישראל והסתיימה בכישלון ובתבוסות מחפירות - הן מצד השחקנים והן מצד האוהדים שאיבדו את אמונם בנבחרת ישראל.

הנבחרת הייתה בסוף הדרך כאשר שחקנים כמו יוגב אוחיון, ליאור אליהו ואלישי כדיר פרשו והרבה שחקנים לא רצו להגיע בכלל לנבחרת, כמו עומרי כספי שהעדיף להתרכז בקריירת ה-NBA שלו. ארז אדלשטיין עזב את הנבחרת בבושת פנים והרבה מאמנים לא רצו לקבל את הנבחרת בכחול לבן. קטש אימן את נבחרת העתודה בקיץ 2017 והוביל אותה למקום שני באליפות אירופה כשהכוכבים הצעירים היו יובל זוסמן, דניאל קופרברג, תמיר בלאט, אריאל נבון, צוף בן משה ומייקל בריסקר.

מאמן הנבחרת עודד קטש עם חניכיו (אתר FIBA)
עודד חזר ליסודות והבין שצריך שינוי חשיבה. תחילה הוא ניפה שחקנים שלא רצו לשחק יותר בנבחרת ושחקנים וותיקים והלך על הצערת הנבחרת. הוא נתן הזדמנות ובמה לכוכבי נבחרת העתודה - בלאט, זוסמן וקופרבר. את פירות ההצלחה שקטש שתל, קצר אריאל בית הלחמי שהוביל את נבחרת העתודה של ישראל לאליפות אירופה היסטורית ב-2018, כשלקאדר השחקנים הצעירים נוספו גיל בני והכישרון הצעיר דני אבדיה.

המאמן הצליח ליצור בסיס שחקנים  צעירים ומבטיחים וקאדר עם עתיד שימשיך לקמפיינים נוספים. הקאדר מתבסס על בלאט, זוסמן, אבדיה ויפתח זיו, וגבוהים מוכשרים כעידן זלמנסון ואיתי שגב. כמו כן בר טימור שהם מהווים את דור הביינים ששיחקו עם השחקנים הוותיקים וחלק מהצעירים. נכון, במהלך הקמפיין הנוכחי שיחקו 26 שחקנים כמו שתי נבחרות שונות, אך הדבר נבע בהתאם לנסיבות,  למרות שישה חלונות והפרשים בין חלון לחלון.

דני אבדיה (אתר FIBA)
קטש הצליח בשלב השני של מוקדמות אליפות העולם ליצור תלכיד מגובש עם סגל שירוץ עוד הרבה שנים ביחד, למרות הפציעות של הקפטן גל מקל ושון דאוסן שעשויים לחזור לקמפיין הבא, מוקדמות אליפות אירופה 2021. בנוסף, גיא פניני, השחקן הוותיק בנבחרת, הוכיח בגילו 35 שהוא יכול עדיין לתרום מניסיונו העשיר.

למרות המגבלות הרבות שיש לכדורסל הישראלי - חוק רוסי בעייתי, ליגה של מתאזרחים רבים וזרים (חמישה עד שישה) וכשמעמד הכדורסלן הישראלי לא ברור – קטש הצליח להעמיד נבחרת ישראלית, צעירה, רעבה עם עתיד מבטיח שהייתה מרחק ניצחון אחד מאליפות העולם. בנוסף, נבחרת ישראל הנוכחית הצליחה להחזיר את אמון הציבור בה ואת הצבע ללחיים של הקהל במגרשים, בייחוד בסוף הקמפיין כאשר כל משחקי הבית היוsold out . דבר מרשים בהתאם לנסיבות.

יובל זוסמן (אתר FIBA)
אליפות אירופה לנבחרות הצעירות שתערך הקיץ בישראל תהיה המשך ישיר להישגים שהכדורסל הישראלי צבר בשנתיים האחרונות והוכחה לכך שנעשית עבודה טובה באיגוד הכדורסל למרות הבעיות והעדר כישרונות בכדורסל הישראלי. מינויו של פיני גרשון, מאמן עתיר הישגים בכדורסל הישראלי, בהחלט תרם לנבחרת וככל שיתנו למאמנים הוותיקים תפקידים בנבחרות השונות, כך יעשה טוב לכדורסל הישראלי והם יתרמו מניסיונם. הכדורסל, שנחשב במשך שנים לענף הקבוצתי והייצוגי מספר אחד של ישראל, חזר להיות על המפה. צריך להמשיך ולהאמין ולתת יותר לשחקנים צעירים ולוותיקים שאוהבים את הנבחרת.

נגישות