עושים היסטוריה: שגריר בחריין קיים ביקור במכון וינגייטליגיונר חדש: אילון אלמוג הושאל להארטברג האוסטריתגולדהאר יגיע לישראל, דסה סיכם עקרונית במכבי ת''אקלינגר: ''צריך לאטום אוזניים מביקורת חיצונית ורעשים''אבוקסיס: ''צריכים עוד 2-3 זרים ואז נדבר על מטרות''המשחק של מכבי חיפה מול בני סכנין צפוי להידחותארז כלפון: ''אלחם בנחישות בכל התופעות השליליות''אליניב ברדה: ''אנחנו חייבים להגיע מוכנים ומפוקסים''לוסיאן פאברה: ''מכבי ת''א מצוינת, יש לה שחקנים טובים''חזיזה חגג: ''דרבנו אחד את השני והאמנו שאנחנו יכולים''
יהודה זפרני בטור אישי לישראל ספורט:

איזי שרצקי - הגיע הזמן שתפסיק לאיים לעזוב

בעלי עירוני קריית שמונה מאיים כי יפסיק את התרומות שלו אם חוק החסינות יעבור - ועורר את זעמו של יהודה זפרני, מומחה לניהול תיירות ותעופה ופעיל חברתי. על הצדדים הפחות טובים של שרצקי וההתנשאות מצדו

> 16:30

מר איזי שרצקי היקר, כבן קריית שמונה, מאוד מצער אותי לקרוא את דבריך המאיימים - לא לתרום לקריית שמונה אם חוק החסינות יעבור. ומחר לא ימצא חן בעיניך חוק אחר, אז תאיים עלינו שוב? אתה מבוגר דיו לדעת ואם לא, אז לך ללמוד בבקשה שחוק החסינות הראשון חוקק ב-1951 ע"י לא אחרת מאשר מפלגתו של דוד בן גוריון. הידעת זאת, מר שרצקי? אז זה לא היה פרסונלי, היום זה נתניהו וזה הופך להיות פרסונלי. אתה מתנהג באותה התנשאות של אזרחים רבים שאיימו שלא יעזרו לדרום כי הצביעו לליכוד כמו שמרבית תושבי קריית שמונה הצביעו לליכוד.

מר שרצקי, תודה על תרומתך לקריית שמונה, אבל כדאי שיידעו שלא עשית זאת רק לשם שמיים ומאהבת העיר והמועדון. אתה גילית הזדמנות עיסקית כי החשיפה והפרסום שקיבלת, ובעיקר חברת איתוראן שבבעלותך קיבלה, היה שווה ערך למאות מיליוני שקלים. מי הכיר אותך במדינה לפני שהגעת לקריית שמונה? אתה הרי מכביסט שרצה להיות בעלים של מכבי תל אביב. זה לא הסתייע בידך כי הם ידעו מול מי יש להם עסק ולא רצו אותך במועדון ואת זה אתה אמרת באחד הראיונות שלך לתקשורת. אתה לוטפת ואותרגת ע"י התקשורת, למרות שכולם יודעים ושואלים, האם העבודה של איתוראן מול משטרת ישראל הייתה במכרז או לא? זו זכות הציבור לדעת כמה כסף משטרת ישראל משלמת לאיתוראן?

איזי שרצקי (אליאב אוזן)
אתה משמיץ את ממשלת ישראל והעומד בראשה כבר שנים רבות ואף אחד מהם לא הגיב לך ולא מנע מתן כספים רבים לקריית שמונה. בניגוד למה שאתה מספר לתקשורת, ממשלת ישראל הנוכחית העבירה בעשור האחרון מאות מיליוני שקלים לקריית שמונה שמקבלת תקציבים ממשרד הספורט והטוטו באופן קבוע לפרוייקטים ושיפוצים בכל מתקני הספורט, כולל בריכה חדשה שניבנתה ע"י ממשלת נתניהו, אצטדיון, מגרשי ספורט בשכונות, יותר מכל ממשלה לפניה ועוד. רק בשנה האחרונה אישרה ממשלת נתניהו תוכנית והשקעה של 222 מיליון שקלים לחמש השנים הקרובות לפיתוחה של קרית שמונה.

אתה, לעומת זאת, לא מספר לתקשורת שאיזי שרצקי הוא בעל הקבוצה היחידה בארץ שלא משלם דמי שימוש למגרשי הכדורגל וגובה את תשלום השילוט. שואלים, לאן הכסף של השילוט הולך? תוכל לענות על זה בבקשה? לכאורה, אם הכסף הולך אליך או לחברתך, אז יועצים משפטיים טוענים - וזה לכאורה, הכל לכאורה - שזו עבירה פלילית, היתכן מר שרצקי? לכאורה הכול בסדר אבל צריך לומר לך - עד כאן, הפעם באמת הגזמת! לבני ותושבי קריית שמונה יש כבוד ולא אתה ולא חבריך מהצד שלך במפה הפוליטית, לא תצליחו להקטין אותנו כפי שעשיתם להורינו בקריית שמונה ובישובים רבים אחרים.

יהודה זפרני (צילום פרטי)
אתה היחיד מכל בעלי הקבוצות שנגוע בפוליטיקה וכל הזמן מערב פוליטיקה בכדורגל. כל זה רק כי אתה ממורמר שלא הצלחת לשנות את ההצבעה בקלפי בקריית שמונה מליכוד למפלגה שלך משמאל. אתה ממורמר כי הדמוקרטיה ניצחה! למה לך לערב פוליטיקה ולהשמיץ, לקלל ולגדף את ראש הממשלה של מדינת ישראל שהוא אהוד מאוד בקריית שמונה, בכל המדינה ובשאר העולם? תהיה חכם, למה לך לערב פוליטיקה בספורט? לא בכדי הקהל לא מגיע למשחקי הכדורגל בעיר שאתה הבעלים של הקבוצה. לפני שהגעת היו יותר אוהדים שהגיעו למשחקים, מעניין. אולי אתה, איזי, תעשה חשבון נפש אישי? אתה מתנשא וחושב שהנה הגביר הגיע להציל את העיר. אז יש לי חדשות בשבילך, קריית שמונה היתה לפניך ותישאר אחריך.

אל תאיים עלינו בפעם המי יודע כמה שתעזוב. רוצה לעזוב? תעזוב ואל תאיים. אל תתנשא עלינו, קיבלת מספיק פרסום בשווי של מאות מיליוני שקלים לאורך השנים. אתה הרי יודע שברגע שתעזוב את קריית שמונה, התקשורת תעזוב אותך כי אתה כבר לא תהיה אייטם. מר שרצקי היקר, רוצה להישאר? תישאר ואל תאיים. רוצה לעזוב? תעזוב ואל תאיים, ובעיקר אל תשקר שקריית שמונה לא קיבלה כספים מהממשלה ועזרה. הכי חשוב, אל תתנשא על תושבי קריית שמונה ואל תחשוב לרגע שאין לך תחליף. לכולם יש תחליף ואולי יהיה יותר טוב בלעדיך. אין לי ספק שתמיד תהיה אורח של כבוד בעיר שידועה בהכנסת האורחים המדהימה שלה ובעיקר של תושביה המיוחדים. 

הכתוב הינו טור דעה
הכותב הינו מומחה לניהול תיירות ותעופה ופעיל חברתי

נגישות