חלק מהקיצוץ במכבי חיפה יועברו לבתי החולים בעיראביו של שחקן גלבוע/גליל ג'סטין טילמן מת מקורונה''רוצה שהרצוג ימשיך, אבל אולי עדיף שזה לא יקרה''נשיא אופ''א קבע: העונה חייבת להסתיים ב-3 באוגוסטפאולו דיבאלה: ''אני וחברתי עדיין חולים בנגיף קורונה''רשמית: בראיינט, דאנקן וגארנט ייכנסו להיכל התהילהאמארה: ''המצב בארץ נהדר, הקדמנו את רוב העולם''דיווח: ''אשרף חכימי סיכם על הארכת חוזהו בריאל''גודס: ''כיצד להכריע את העונה? המציאות די מורכבת''דיווח בספרד: ''ברצלונה וניימאר חתמו על זיכרון דברים''
הטבעות האולימפיות בטוקיו (טוויטר)

הוועד האולימפי סיפק הנחיות רפואיות לספורטאים

שני | | 12:34    מאת מערכת ישראל ספורט

עקב חשש מהווירוס הסיני שמתפשט במהירות ברחבי המדינה וממכות חום באולימפיאדת טוקיו: נציגי המשלחת למשחקים האולימפיים בקיץ קיבלו המלצות כיצד להתנהל על מנת להימנע בהידבקות במחלות

כששה חודשים לפני פתיחת המשחקים האולימפיים בטוקיו, פרסם היום (שני) הוועד האולימפי בישראל את המלצותיו בתחומי הפיזיולוגיה  והרפואה לספורטאי המשלחת האולימפית לטוקיו. ההמלצות וההנחיות שנשלחו לספורטאיות, לספורטאים, למאמנות ולמאמנים עוסקות בארבעה תחומים: שיפור איכות השינה, התנהגות בטיסות ממושכות והתמודדות עם יעפת (ג'ט-לג), מניעת זיהומים במערכת הנשימה ובמערכת העיכול והימנעות מפגיעות חום. בהמלצות ניתן דגש מיוחד למניעת זיהומים בדרכי הנשימה העליונות, זאת לאור ריבוי מקרי השפעת ובשל החשש מפני "הווירוס הסיני" בתקופה זו של השנה. כידוע, טיסות מרובות ושהייה בחללים סגורים למשך שעות רבות, חשיפה לתנאי אקלים שונים ושינויים בשעון הביולוגי עלולים להגביר את הסיכון לחלות. 

בדברי הפתיחה שצורפו להנחיות כתבו פרופסור גל דובנוב-רז, יו"ר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי בישראל, ומולי אפשטיין, המנהל המדעי של הוועד האולימפי בישראל: "תפקוד מיטבי באימונים ובתחרויות מצריך מכלול גורמים שיפעלו בצורה הטובה ביותר. ידוע שכל סנטימטר, כל חלקיק שנייה או נקודה, וכל תנועה שאינה במקום עשויים להיות ההבדל בין הישג מוצלח לבין החמצה בתחרות. אין ספק שאימון טוב הוא הבסיס להתקדמות ולשיפור, נוסף לתזונה נכונה, לשתייה מספקת ולהכנה מנטאלית נאותה. עם זאת, ישנם תחומים חשובים נוספים שמשפיעים על תפקודו של הספורטאי במהלך היממה - במנוחה, באימון ובתחרות. על כל אחת ואחד מכם לבדוק אילו מהתחומים הבאים רלוונטיים עבורכם במיוחד, ואילו מהפעולות המוצעות אכן עוזרות לכם, ומקווים שיישום ההמלצות וההנחיות הבאות יתרמו לכם לתפקוד טוב יותר".
 


בין היתר נכתב לספורטאים על ידי פרופסור גל דובנוב-רז, יו"ר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי בישראל, ומולי אפשטיין, המנהל המדעי של הוועד האולימפי בישראל: "תפקוד מיטבי באימונים ובתחרויות מצריך מכלול גורמים שיפעלו בצורה הטובה ביותר. ידוע שכל סנטימטר, כל חלקיק שנייה או נקודה, וכל תנועה שאינה במקום עשויים להיות ההבדל בין הישג מוצלח לבין החמצה בתחרות. אין ספק שאימון טוב הוא הבסיס להתקדמות ולשיפור, נוסף לתזונה נכונה, לשתייה מספקת ולהכנה מנטאלית נאותה. עם זאת, ישנם תחומים חשובים נוספים שמשפיעים על תפקודו של הספורטאי במהלך היממה - במנוחה, באימון ובתחרות. על כל אחת ואחד מכם לבדוק אילו מהתחומים הבאים רלוונטיים עבורכם במיוחד, ואילו מהפעולות המוצעות אכן עוזרות לכם, ומקווים שיישום ההמלצות וההנחיות הבאות יתרמו לכם לתפקוד טוב יותר".

בוועד האולימפי ציינו שבכתיבת ההנחיות השתתפו אנשי צוות הליווי המדעי-רפואי של הספורטאים האולימפיים: ד"ר דליה נבות-מינצר, רופאת נבחרת השייט של ישראל ורותם כסלו-כהן, פיזיולוגית, שתיהן מהמרכז לרפואת ספורט ולמחקר במכון וינגייט.

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות