גם באיטליה: הליגה תחזור רק במצב שיאפשר זאתשחקני מכבי ת''א הסכימו לקצץ כ-50 אחוז משכרםמנהלת לה ליגה ביקשה מהקבוצות לקצץ במשכורותרשמית: פליק האריך את חוזהו בבאיירן עד 2023רשמית: הפרמייר ליג לא תחודש עד הודעה חדשהקדוש לשחקנים: ''לצאת לחל''ת - המעט שניתן לעשות''דיווח: ''אברטון רוצה את גארת' בייל וחאמס רודריגס''חוגג: ''החלמתי סופית מהקורונה, יכול לטייל חופשי''סוארס: ''הביקורות בנוגע למשכורות פגעו בשחקנים''המנהלת לקבוצות: ''מהלך כמו בבלגיה לא על הפרק''
יו''ר ההתאחדות, אורן חסון (יח''צ)

''רוצים לסיים את העונה במינימום פגיעה ספורטיבית''

ראשון | | 16:05    מאת אדי חליאבין

היישר מהבידוד, יו''ר ההתאחדות אורן חסון התייחס בהרחבה למשבר הקורונה (''מגה משבר בעולם, שעוד לא ידועים ההיקף וההשלכות הספורטיביות והכלכליות'') וגם: בעיית החוזה של הרצוג וקיומו של היורו

התפשטות נגיף הקורונה ממשיכה להשפיע על הכדורגל העולמי בכלל והכדורגל הישראלי בפרט. ביום שישי האחרון הוחלט להשבית את הספורט הישראלי, ובכללו את הכדורגל הישראלי, עד סוף החודש וביום שלישי הקרוב תכנס אופ"א דיון חירום שבו למעשה יוכרע גורלה של העונה כולה בהתאם להחלטה בנוגע ליורו. יו"ר ההתאחדות אורן חסון, שנמצא עדיין בעיצומו של בידוד בהוראת משרד הבריאות בעקבות החזרה שלו מחו"ל, התפנה היום (ראשון) למסיבת עיתונאים מיוחדת שהתקיימה בווידאו והתייחס למגוון נושאים שעומדים על הפרק: "אני עובד מסביב לשעון, אני מקווה שתוך יומיים אני אוכל לחזור לעבוד בצורה סדירה. יש אתגרים, לומדים לעשות דברים חדשים".

חסון אמר: "אני עדיין בבידוד ובכל זאת היה לי חשוב לכנס את מסיבת העיתונאים הזאת. אני רוצה שנתמקד במשבר הקורונה. כולנו מבינים שאנחנו נמצאים בעיצומו של משבר בסדר גודל עולמי. לרוב הדברים עדיין אין תשובות. עד יום חמישי המצב היה לוט בערפל, כל הליגות בסופו של דבר נעצרנו. כולנו עסוקים בשאלה מתי בדיוק נחזור, מתי הליגות יתחדשו. ביום שלישי יש כינוס חירום של כל 55 המדינות של אופ"א ושם הולכים לדון בכל הסוגיות, אמורים לקבל החלטות חשובות בכל הנוגע להתנהלות, בין אם זה משחקי הפלייאוף. אני יודע שביום שלישי יתקבלו כל ההחלטות, משם ייגזרו כל המשמעויות השונות לליגות המקומיות. ככל שהדחייה תהיה ארוכה יותר, היכולת להשיב את הפער תהיה קשה יותר. נכנסים לפגרת קיץ, מזג אוויר שונה וכדומה. כל מי שיוצא בהצהרות, אין עדיין מידע בנושא. ההחלטות אמורות להתקבל ביום שלישי".

אייל גולסה מול ארנסט מאבוקה (ישי נאמן)
על הליגה המקומית ועתידה של העונה הנוכחית, אמר חסון: "כל הליגות מסונכרנות עם תאריכים בינלאומיים, של מפעלים אירופיים וכדומה. עובדים בשיתוף פעולה עם המנהלת, ההחלטה תהיה בסנכרון אופ"א. ההתאחדות כל הזמן בקשר עם הארגונים הבינלאומיים. נמצא את הפתרון המיטבי נוכח הנסיבות שכולנו כרגע לא יודעים לאן צועדים". על סוגיית קיומו של היורו: "הנושא ידון ביום שלישי. לא ניתן לגלגל טורניר כזה בעניין של חודש ימים, אם זה יידחה – זה יידחה למועד אחר, בחורף או בשנה". סקוטלנד: נכון לרגע זה אין שום הודעה שהמשחקים לא יתקיימו, אבל אני מעריך בסבירות לא קטנה שהמועד של המשחק ישתנה, אבל לא ידוע מה בדיוק יהיה. התשובה לא רשמית, אבל זה הכיוון אליו הולכים".

על אפשרות סיום הליגה, אמר יו"ר ההתאחדות: "אנחנו בעיצומו של מגה משבר בעולם, שעוד לא ידוע ההיקף שלו וההשלכות הספורטיביות והכלכליות שלו. מעבר לכך, אני ידוע שכל קבוצה מתנהלת באופן עצמאי, יש כאלה ששוקלות להוציא לחל"ת. המשבר הזה הוא בכל המשק, תהיה פגיעה קשה בכל הכדורגל – הישראלי והעולמי, וזה יגיע עד לכולם. מוטב שלא ניכנס להיסטריה, אלא להבין את היקף הנזק ועוצמתו, לפני שניכנס להשלכות. אין פה מדיניות אחידה, אנחנו היינו שמחים להגיע למצב הזה, כמו שכל ארגון מקבל החלטות בצורה מסוימת. כולנו מבינים שגם הכדורגל, כמו המשק כולו, נפגע כספית מכל המשבר. אנחנו בקשר עם משרד האוצר ומשרד הספורט כדי לאמוד את הנזקים ולבדוק את האופציה לסיוע מהמדינה. אנחנו חלק מתוך אופ"א והיא צריכה להחליט על טורנירים בינלאומיים. בעונה רגילה צריכים לסיים את הליגות עד חודש מאי כדי להספיק להירשם לטורנירים האירופיים, יכול להיות שאם תתקבל החלטה לדחות הכל עד יוני/יולי, התאריך יתאחר. בכל השאלות בנושא נדון ביום שלישי".

היורו יידחה? (טוויטר)
על כך שקבוצות לא יחויבו לשחרר שחקנים למשחקים הבינלאומיים: "אכן הגיעה הוראה כזו מפיפ"א. בחלון בינלאומי כל קבוצה מחויבת לשחרר והשחקן מחויב להגיע, פיפ"א החליטה להתיר את זה. כרגע לא התקבלה כל פנייה משחקן שביקש לעזוב והקבוצה לא שיחררה". לקראת הדיון באופ"א: "אנחנו בעניין הזה היינו רוצים לעשות כל מאמץ אפשרי לסיים את העונה – גם אם זה בפער של חודש חודשיים. גם אם נצטרך לשחק פעמיים בשבוע בתקופה קצרה. ככל שניתן יהיה לעשות זאת, אנחנו רוצים לסיים את העונה במינימום של פגיעה ספורטיבית. דרוש בעניין הזה פרק הזמן של אופ"א. עמדתנו היא לשאוף לסיים את העונה. עדיין לא ברור מה יהיה ומתי אפשר יהיה לחזור בכלל לשחק. השאיפה היא שיהיה חלון זמן שבמהלכו ניתן יהיה להשלים את העונה".

על הקפאת ירידות/עליות, אמר חסון: "אני רואה ושומע כל מיני רעיונות, אף אחד לא יודע כרגע מתי אנחנו חוזרים לשחק ומה האפשרויות שיעמדו בפנינו. כל ההתעסקות מה יקרה הן רק ספקולציות. לאחר שאנחנו נבין את היקף הפער שנוצר ונצטרך לחשוב על החלופות הספורטיביות והכלכליות הטובות ביותר, נתכנס בהנהלת ההתאחדות, נשמע את המנהלת, הקבוצות וכדומה. כרגע זה התעסקות בספקולציות ותו לא. ההחלטה תתקבל רק בהנהלת ההתאחדות לאחר שנשמע את כלל הדעות. אנחנו יכולים לעשות את תורת המשחקים עד מחר בבוקר".

אימון בהפרדה (האתר הרשמי של מכבי חיפה)
על תהליך קבלת ההחלטות בתקופה הלא פשוטה שעוברת על הספורט הישראלי: "אנחנו נמצאים באירוע שכולנו מתמודדים איתו בפעם הראשונה. אנחנו תחת המגבלות של משרד הבריאות. ניסינו לשמור על לשון המאזניים ועד כמה שאפשר על שגרה כלשהי, כולל בליגות הנמוכות. ככל שנוקפות השעות, אנחנו מבינים איך ההחלטות משתנות תוך כדי תנועה. ניסינו לשאוף לשמור על שגרה, אלא שכל פעם נוצרו בעיות אחרות – הורים שלא רצו לשלוח ילדים, מגרשים שנסגרו. ההחלטות התקבלו ממש תוך כדי תנועה".

על ההנחיה לאפשר אימונים של עד 40 איש: "מי שמקבל את ההחלטות בנושא הוא משרד הבריאות. ההנחיות הן לא רק עד 40 איש, אלא איסור מגע וכדומה. איך זה יחזיק מים במציאות? קשה לדעת, יש קבוצות שניסו לאמץ ויש כאלה שלא. כרגע מנסים לראות איך אפשר להתמודד עם זה, מוטב ששחקנים ישמרו על כושר מינימלי. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות ועובדים עם ההחלטות שלו". על התסריט הפסימי: "לא חושב שתתקבל החלטה כזו לסגור הכל. אני לא אדם פסימי אלא מציאותי, אנחנו במשבר מאוד גדול שאומדים תוך כדי תנועה את ההיקף שלו. אני לא רואה החלטה כזו של ביטול הכדורגל ולא יודעים מתי לחזור ואם. זו מגיפה קשה, אבל כולנו מקווים ומאמינים שבסופו של דבר נתכנס לשגרה שתלך ותתפתח. אני מקווה שחלון הזמן יאפשר לנו להשלים את העונה עם פגיעה נמוכה ככל הניתן".

מאמן הנבחרת, אנדי הרצוג (אסף הופמן)
על חוזהו של המאמן הלאומי אנדי הרצוג, אמר חסון: "רק פה יש השלכות למתי יידחה המשחק. מצד אחד, יש חוזה עם אנדי ואנחנו רוצים שהוא יעמוד על הקווים מול סקוטלנד, אבל נעשה חישוב מסלול מחדש על כל ההשלכות של הליגה והשלכות נוספות. אם נתבשר שהמשחק יידחה לתקופה ארוכה, נצטרך לתת את הדעת על הארכת החוזה של הרצוג". על הכינוס בשלישי: "במידה רבה, היות ומדובר בטורניר שפרוש על 12 מדינות, מדובר במהלך לוגיסטי לא פשוט בכלל, תחת מגבלות שונות של כל מיני מדינות. זה תהליך יותר מסובך מאשר סתם להחליט שהיורו לא יתקיים. אלו דברים שנבין אותם בשלישי. האינטרס של אופ"א זה שכל הקבוצות יסיימו את העונה בצורה ספורטיבית. הסוגייה המרכזית היא האם ניתן לקיים את הטורניר היורו או לא ומפה ייגזרו שאר ההחלטות, כולל הליגות המקומיות".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות