גם באיטליה: הליגה תחזור רק במצב שיאפשר זאתשחקני מכבי ת''א הסכימו לקצץ כ-50 אחוז משכרםרשמית: פליק האריך את חוזהו בבאיירן עד 2023רשמית: הפרמייר ליג לא תחודש עד הודעה חדשהקדוש לשחקנים: ''לצאת לחל''ת - המעט שניתן לעשות''דיווח: ''אברטון רוצה את גארת' בייל וחאמס רודריגס''חוגג: ''החלמתי סופית מהקורונה, יכול לטייל חופשי''סוארס: ''הביקורות בנוגע למשכורות פגעו בשחקנים''המנהלת לקבוצות: ''מהלך כמו בבלגיה לא על הפרק''כל שחקני בית''ר י-ם חתמו על קיצוץ עד קיץ 2021
טוקיו 2020 (טוויטר)

נבחרת השחייה של ארה''ב: ''לדחות את האולימפיאדה''

שישי | | 23:01    מאת מערכת ישראל ספורט

בעוד ראשי הוועד האולימפי הבינלאומי ומארגני האולימפיאדה מתעקשים שהיא תיערך הקיץ כמתוכנן, באמריקה החלו לפעול לדחייה בשנה: ''לא קל, אבל זה פתרון שיאפשר לכל הספורטאים להיערך. בריאותם מעל הכל''

צעד משמעותי לקראת דחיית המשחקים האולימפיים? איגוד השחייה האמריקני קרא הערב (שישי) לוועד האולימפי הבינלאומים לקיים את המשחקים שאמורים להיפתח בעוד ארבעה חודשים בטוקיו במועד אחר, בשל התפרצות נגיף הקורונה. האולימפיאדה בטוקיו אמורה להיפתח ב-24 ביולי ונכון להיום, יש יותר מ-1,000 מקרי הידבקות במדינה ולמעלה מ-30 מקרי מוות מהנגיף.
 


במכתב שפרסם היום יו"ר איגוד השחייה האמריקאי, טים הינצ'י, נכתב: "הדבר הנכון והאחראי לעשות כעת. היא לתעדף את בריאות וביטחונם של כולם, ולהכיר במעמסה שהציבה המגפה על כל ההכנות האתלטיות. ככל שהמגפה גדלה, ראינו כיצד ספורטאים נאבקים כדי למצוא דרך להתכונן כראוי, עבור רבים מהם - להזדמנות הגדולה בחייהם. האתלטים שלנו נמצאים תחת לחץ ומתח גדול, והבריאות הנפשית והפיזית שלהם צריכה להיות בעדיפות הגבוהה ביותר. מתוך הדאגות הללו, אנו קוראים לוועד האולימפי והפראולימפי לשקול את דחיית המשחקים בשנה. אין תשובות מושלמות, וזה לא יהיה קל, אבל ההצעה תאפשר הכנה בטוחה ונוחה לקראת המשחקים ב-2021".

מוקדם יותר פורסם ב-"USA Today" ציטוט של חברת הוועד האולימפי היפני, ג'ודאית העבר קאורי יאמאגוצ'י, ובו נאמר: "הוועד האולימפי הבינלאומי מסכן את הספורטאים כשהוא מבקש מהם להמשיך ולהתאמן כרגיל, בזמן שבעולם משתוללת מגפה. בניגוד לאירועי ספורט אחרים, המשחקים האולימפיים מסמלים את הרעיון של שלום ואחווה בעולם. אנחנו לא יכולים לקיים את המשחקים אם אנשים בצד השני של העולם לא יכולים להנות מהם בעצמם, זאת לא מטרת התחרות". היא גם הודיעה שהיא מתכוונת לדחוק בחבריה בוועד האולימפי היפני לתמוך בקריאה שלה, בפגישה שתתקיים בעוד שבוע.

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות