גם באיטליה: הליגה תחזור רק במצב שיאפשר זאתשחקני מכבי ת''א הסכימו לקצץ כ-50 אחוז משכרםרשמית: פליק האריך את חוזהו בבאיירן עד 2023רשמית: הפרמייר ליג לא תחודש עד הודעה חדשהקדוש לשחקנים: ''לצאת לחל''ת - המעט שניתן לעשות''דיווח: ''אברטון רוצה את גארת' בייל וחאמס רודריגס''חוגג: ''החלמתי סופית מהקורונה, יכול לטייל חופשי''סוארס: ''הביקורות בנוגע למשכורות פגעו בשחקנים''המנהלת לקבוצות: ''מהלך כמו בבלגיה לא על הפרק''כל שחקני בית''ר י-ם חתמו על קיצוץ עד קיץ 2021
טוקיו 2020 (טוויטר)

''למרות שהדחייה היא בלתי נמנעת, האכזבה היא קשה''

שלישי | | 15:28    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי שאולימפיאדת טוקיו נדחתה רשמית לקיץ 2021, בוועד האולימפי הישראלי מבהירים: ''נפעל במהירות למפות את כל מישורי הפעולה הנדרשים על מנת להיערך למועד החדש שייקבע''. וגם: ההפסדים של היפנים

בוועד האולימפי הישראלי ברכו על ההחלטה היום (שלישי) של הוועד האולימפי הבינלאומי לדחות את המשחקים האולימפיים בטוקיו. כבר ביום חמישי יקיימו ראשי הוועד האולימפי הישראלי בשיתוף עם הוועדה המקצועית והיחידה לספורט הישגי דיון טלפוני על מנת להחליט האם ובאיזה אופן משמרים את הקריטריונים שכבר השיגו הספורטאים לאולימפיאדה שהיתה אמורה להיפתח בעוד ארבעה חודשים. 

מן הוועד האולימפי בישראל נמסר: "אנו מברכים על ההחלטה וההכרזה הרשמית המשותפת של הוועד האולימפי הבינלאומי וממשלת יפן, על דחיית המשחקים האולימפיים שאמורים היו להיפתח בטוקיו ב-24 ביולי לקיץ 2020 לשנת 2021 בצל משבר הקורונה המתמשך ברחבי העולם. ספורטאי המשלחת האולימפית של ישראל חוו תקופת אי וודאות קשה ואנו מקווים שכבר בימים הקרובים תהיה הודעה רשמית על המועד החדש שייקבע, על מנת שניתן יהיה לסמן את המטרות החדשות בבירור".
 


עוד נמסר: "נפעל במהירות למפות את כל מישורי הפעולה הנדרשים על מנת להיערך למועד החדש שייקבע, בהיבטים הארגוניים והתקציביים מתוך מטרה ברורה להעמיד לרשות הספורטאים והספורטאיות שלנו והצוותים המקצועיים את מירב התנאים הנדרשים להכנה האופטימלית. למרות שהדחייה היא בלתי נמנעת, האכזבה היא קשה, אבל בספורט אכזבה היא חלק מהתהליך ומהדרך להצלחה. אנו בטוחים שספורטאי ישראל יצלחו את המשבר הזה ויוכיחו את חוסנם המנטלי כפי שהוכיחו כבר בעבר".  

נכון להיום, 58 ספורטאים ישראלים השיגו את הקריטריונים להשתתפותם באולימפיאדת טוקיו, בענפים: אתלטיקה, שייט, קליעה, רכיבת סוסים, שחייה, גלישת גלים, התעמלות אמנותית, התעמלות מכשירים, אופני כביש ולראשונה גם נבחרת בייסבול, מה שהיה מביא למשלחת הגדולה ביותר בהיסטוריה של ספורטאים בכחול-לבן באולימפיאדה.

בינתיים, מומחה לכלכלת ספורט מעריך כי מדובר על הפסדים של 5.8 מיליארד דולר. קצוהירו מיאמוטו, פרופסור בדימוס מאוניברסיטת קנסאי היפנית, מעריך שתחזוקת המתקנים והכנתם מחדש בקיץ הבא תעלה כ-3.8 מיליארד דולר. אם המשחקים אכן היו נערכים בקיץ הזה בטוקיו הכלכלה המקומית הייתה מרוויחה מהפריחה של העסקים המקומיים, גם הבינוניים והקטנים, ולכן אי קיום המשחקים יגרור הפסד נוסף של שני מיליארד דולרים.

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות