דוידסון ליועמ''ש: להוציא את לה פמיליה מחוץ לחוקפריד ישפוט את חיפה באשדוד, לייבה בקריית שמונההחלוץ הצעיר שחולם באדום: הכירו את עילאי אסביאההוגשה הצעה לקיים את גמר הקונפרנס בבלומפילדחסון: ''חרד שהמזל ייגמר ואחד הצופים לא יחזור חי''התחיל בקול תרועה רמה, הסתיים בקול ענות חלושהגמר גביע המדינה ייערך בטדי, חצאי הגמר בבלומפילדאליצור רמלה מול קייסרי, קלסי מיצ'ל בחוץ לחודשייםחוזר לליגת העל: טו הולוואי חתם במכבי ראשון לציוןהמשטרה עצרה 13 חשודים בגין הימורים בלתי חוקיים
ליברו נבחרת ישראל, עמרי שוורץ, בפעולה (צילום: דייויד סלברמן)

מוקד' אליפות אירופה: ישראל הובסה 3:0 מול אוסטריה

שלישי | | 23:33    מאת מערכת ישראל ספורט

חודשים של הכנות והפקה מרשימה של הצוות הישראלי הגיעו לשיאם עם פתיחת הטורניר הקדם אירופאי בחדרה. האוסטרים ניצחו בקושי את שתי המערכות הראשונות, נועם כץ: ''חסר לשחקנים שלנו הניסיון הבינלאומי''

חודשים של הכנות והפקה מרשימה של הצוות הישראלי הגיעו לשיאם הערב (שלישי) עם פתיחת הטורניר הקדם אירופאי בכדורעף בחדרה. לאחר שתי מערכות צמודות שאותן ניצחה אוסטריה בקושי, במערכה השלישית פתחה אוסטריה פער יציב שאותו לא שמטה עד לניצחון בסיום 0:3, כאשר מחר ייפגשו אוסטריה מול בולגריה.

אחרי התרגשות מובנת בעת נגינת שני ההמנונים של שתי המדינות, יצא לדרך המשחק, כאשר שתי הקבוצות פתחו עם טעויות לא מחויבות המציאות. אלא שמהר מאוד הרמה עלתה כאשר מהצד האוסטרי אלכסנדר ברגר בלט עם ארבע נקודות בפתיחה. הרשקו וסוקולוב מהצד של ישראל השאירו את הנבחרת שלנו בתמונה ואפילו העלו אותה ליתרון קטן 6:9 עם הנחתות מוצלחות. ישראל שמרה על היתרון הקטן גם בהמשך המערכה ועלתה ל-12:17, אלא שהאוסטרים שוב עם ברגר שלהט צימצמו ל-19:21 ישראל איבדה נקודת מערכה והמשחק הגיע לשובר שיוויון. האוסטרים בניצוחו של יוקוביץ הענק שמתנשא לגובה 2.11 עם נקודות מכריעות הצליחו לנצח את המערכה 25.27.

האוסטרים פתחו היטב את המערכה השנייה עם יתרון 1:5. לאחר פסק זמן של מאמן נבחרת ישראל נועם כץ, הצליחה ישראל להשוות ל-6:6 עם נקודות מצוינות של עידו דוד. אלכסנדר שפרנוביץ במהלך אקרובטי הוביל את ישראל ליתרון 7:8 במערכה. המשחק המשיך להיות צמוד כאשר הרשקו מוסיף לככב במדי ישראל ומשאיר אותה בתמונה.  אלא שהאוסטרים בעיקר בזכות קרונתלר במשחק טוב ליד הרשת עלו ליתרון 19:21, האוסטרים שמרו את היתרון הקטן וניצחו את המערכה 23:25.
 

אוסטריה גוברת על ישראל במשחק הפתיחה של מוקדמות אליפות אירופה חודשים של הכנות והפקה מרשימה של הצוות הישראלי הגיעו לשיאם...

Posted by ‎איגוד הכדורעף הישראלי - Israeli volleyball association‎ on Tuesday, January 12, 2021


גם המערכה השלישית החלה בבליץ של האוסטרים הרבה הודות למכות פתיחה מוצלחות של המוסר של נבחרת אוסטריה אלכסנדר טוש שהעלה אותם ליתרון 3:7. טעויות לא מחויבות המציאות של ישראל גרמו ליתרון האוסטרי לגדול ל-13:8. משחק טוב של איליה גולדרין ובצ'קלה עזרו לנבחרת ישראל לצמצם את ההפרש ל17:16. אלא שהאוסטרים המנוסים השכילו לשמור על היתרון עד לניצחון במערכה 20:25 ובמשחק כולו 0:3.

אלכסנדר ברגר מנבחרת אוסטריה שהצטיין במשחק: "עשינו עבודה מאוד טובה כל הקבוצה ביחד, בשתי המערכות הראשונות ישראל שיחקה היטב, אני מרוצה מאוד כשניצחנו וזו העובדה החשובה, המשחק הבא עם בולגריה הוא כמובן סיפור אחר לגמרי".

מאמן נבחרת ישראל נועם כץ אמר בסיום המשחק: "זה היה הפסד מאכזב, זה בדיוק מה שחששתי ממנו, במערכה הראשונה שיחקנו מצוין, קלקלנו לעצמנו בכדורים פשוטים, יכול להיות שהמשחק היה נראה אחרת אם היינו לוקחים את המערכה הראשונה. אחרי שנתיים שהנבחרת לא שיחקה, עלינו למערכה הראשונה והפסדנו בשתי נקודות, לשחקנים שלנו חסר הניסיון הבינלאומי כדי לסגור את המערכות, אנחנו צריכים ללמוד מההפסדים האלו, אבל אני מרוצה מהשחקנים. אין ספק שבולגריה היא רמה מעל אוסטריה אבל תמיד אפשר לנצח, הכדורעף של ישראל צריך את המשחקים האלו כדי להתקדם".

טמיר הרשקו שהצטיין במדי נבחרת ישראל היום: "במערכה הראשונה אם היינו יכולים לדחוף בסוף קצת יותר אז כל המשחק היה יכול להשתנות, יש עוד טורניר ארוך ויש עוד 3 משחקים לפנינו אנחנו עם הראש למעלה. בולגריה אכן יותר טובה מנבחרת אוסטריה, אבל המשחק הזה כבר נגמר, אנחנו עולים לכל משחק מחדש ועושים את הכי טוב שלנו".

נגישות