לא נעים: נבחרת הנשים הובסה 7:0 על ידי גרמניהדוידסון ליועמ''ש: להוציא את לה פמיליה מחוץ לחוקסיבוב ז' בגביע: ערן לוי סידר לקביליו יפו 2:4 בהארכהפריד ישפוט את חיפה באשדוד, לייבה בקריית שמונההחלוץ הצעיר שחולם באדום: הכירו את עילאי אסביאההוגשה הצעה לקיים את גמר הקונפרנס בבלומפילדחסון: ''חרד שהמזל ייגמר ואחד הצופים לא יחזור חי''התחיל בקול תרועה רמה, הסתיים בקול ענות חלושהגמר גביע המדינה ייערך בטדי, חצאי הגמר בבלומפילדאליצור רמלה מול קייסרי, קלסי מיצ'ל בחוץ לחודשיים
ליגת העל בכדוריד (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

זעם בכדוריד ובכדורעף: רק הכדורגל והכדורסל חוזרים

חמישי | | 10:34    מאת מערכת ישראל ספורט

בניגוד לכדורגל ולכדורסל שאמורים לחזור, שני הענפים לא קיבלו אישור. בכדוריד זועמים: ''הממשלה יוצרת חוסר שוויון ואפליה. נעתור, זה הזמן שיהיה צדק. נלחם על עתיד הכדוריד''. גם בכדורעף: ''חסר כל היגיון''

אכזבה עצומה באיגוד הכדוריד לאחר שהבוקר (חמישי) הובהר לאנשי האיגוד כי כוונת הממשלה היא להחזיר לפעילות בסוף השבוע הקרוב רק את הליגות הבכירות בכדורגל ובכדורסל, ולא בשאר הענפים. עקב כך, באיגוד שוקלים לפנות לבית המשפט. המסרים שקיבלו באיגוד בימים האחרונים מהדרגים הבכירים במשרדי הספורט והבריאות הם ש"הסיכוי לחזרת הליגה קטן מאוד".

מאיגוד הכדוריד נמסר: "בחרנו בדרך של הידברות מתוך הבנה ומסרים שפועלים להחזיר את כלל הליגות הבכירות בכלל ענפי הכדור. לצערנו, אנו מקבלים תשובות סותרות, שמשרד הספורט רוצה, שמשרד הבריאות לא מאשר, ושפונים למשרד הבריאות – המסר הוא שיפעלו לאשר, אבל השורה התחתונה היא שהיום ככל הנראה יאושר להחזיר רק את ליגות הכדורגל והכדורסל, לגברים ולנשים בסוף השבוע - וליגת ווינר בכדוריד לא תוכל לשוב מחר (ליגת הנשים תוכננה להתחדש בשבוע הבא)".

עוד נמסר: "אנו מברכים על כך שליגות הכדורגל והכדורסל חוזרות, אבל בכך משרדי הממשלה יוצרים חוסר שיוויון, בידול ואפליה‼ מעניקים יתרון לא מוצדק לענפים אלו על פני אחרים, וזאת אחרי הסברים, שיחות – והבטחות לאורך החודשים האחרונים, שיפעלו לשיוויון. אם זה המצב אנחנו נעתור לבית המשפט. הגיע הזמן שיהיה כאן גם צדק ושיוויון! עד מתי?? זה התחיל בהענקת רשת ביטחון כלכלית לענפים מסוימים על פני ענפים אחרים, מענקים לפיתוח השחקן הישראלי רק לשני ענפים (האם אנחנו לא מפתחים שחקנים?!), ונמשך בחוסר שיוויון בין ענפי ספורט שמשוחקים כמעט באותם תנאים, וזאת אחרי שאותם משרדי ממשלה נותנים את חסותם לכדוריד כחלק מהפרויקט הלאומי, וכאשר מצפים לנבחרות ישראל אתגרים משמעותיים בקרוב במוקדמות אליפות אירופה, ובמוקדמות אליפות העולם עד גיל 21 – משחקים שייערכו בארץ".

באיגוד סיכמו: "זה בלתי נתפס, זה פוגע בכשירות של שחקנים ושחקניות. זה פוגע ביכולות של המועדונים שהשקיעו למרות הקשיים הרבים להתקיים בתקופה זו. מועדונים לא הוציאו שחקנים לחל"ת בסגר האחרון מתוך הבנה שהליגה תתחדש במועד שנקבע בסוף השבוע. זה משבש לחלוטין את לוחות הזמנים כדי שהעונה תוכל להגיע לסיומה במועד שתוכנן. אנחנו נלחמים פה על עתיד הכדוריד. הנזק שנעשה בעונה שעברה והוביל להפסקת הפעילות גבה מאיתנו מחיר כבד, ואחרי שהצלחנו לחזור למסלול – שוב נעצרת הפעילות, ומבטיחים שיפעלו להחזיר אותנו מיד בתום הסגר. מדובר בחוסר שיוויוניות שזועק. אנחנו מברכים על הכוונה להחזיר את הכדורגל והכדורסל, אבל הכדוריד (וגם ענפי ספורט אחרים) הוא לא בן חורג ושונה! אנחנו דורשים חזרה מיידית של ליגות הכדוריד הבכירות לגברים ולנשים‼".

גם בכדורעף זועמים על ההחלטה ויו"ר האיגוד אשר קסו אמר: "אחרי מאבק של 48 שעות מול כל גורם אפשרי ולאחר שכל המאמצים לשוחח עם אנשי משרד הבריאות נדחו, לצערי ענף הכדורעף נשאר מחוץ להסדר החזרה לפעילות שנסגר לכדורגל והכדורסל. זו פגיעה חסרת היגיון בסיסי, אנושה ולא מידתית בענף הכדורעף. משחק כדור ללא מגע וללא תחלואה. כמנהיגים נמתין למתווה ונתמודד גם עם הגזרה הקשה והלא שוויונית. יודע שמשרד הספורט עשה כל מאמץ לחזור לשגרה".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות