מופת של צניעות ועבודה קשה: על הזהב של דולגופיאטניר קלינגר: ''זה עצוב ומתסכל שכך נראית ההכנה שלנו''ליל זוכה בסופר קאפ אחרי 0:1 על פ.ס.ז' בבלומפילדברגל ימין: 0:1 להפועל ת''א על מכבי פ''ת בגביע הטוטוטפרי בגמר ל-5,000 מטר: הלו''ז המלא של הישראליםהחלוץ סטפן מילושביץ' סיכם לשנתיים בקריית שמונהב''ש: הסמנכ''ל ויועמ''ש עידו בר-נתן מסיים את תפקידוטענת הפועל ת''א התקבלה, תביעתו של ג'ראפי נדחתהרכש חדש: הבלם אונדז'יי באצ'ו חתם בהפועל ירושליםמיננקו: ''תוצאת השנה? מה זה משנה. הלכה לי המדליה''
שגיא מוקי (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

גרנד סלאם: מוקי יוכל לפגוש את מולאי רק בקרב הגמר

רביעי | | 14:31    מאת מערכת ישראל ספורט

בהגרלת התחרות היוקרתית שתתקיים בימים חמישי-שבת בת''א נקבע כי שני החברים יוכלו להיפגש רק בקרב על הארד או בגמר. יו''ר האיגוד העולמי וייזר: ''הגרנד סלאם - דוגמא לא רק לספורט אלא לקהילה כולה''

תחרות גרנד סלאם תל אביב בג'ודו תצא לדרך מחר (חמישי), והיום בשעה נערכה שקילת הספורטאים והגרלת הקרבות במשקלים השונים. במוקד עמדה כמובן ההגרלה במשקל עד 81 ק"ג, בה נמצאים שגיא מוקי וסעיד מולאי, שני אלופי העולם לשעבר, שיוכלו על פי ההגרלה להיפגש בגמר או בקרב על מדליית הארד. התחרות תחל מחר ב-09:30 ובימים שישי ושבת ב-10:30, כאשר הגמרים יתקיימו החל מ-17:00 בכל יום.

נשיא איגוד הג'ודו העולמי מריוס וייזר הביע היום במהלך ההגרלה לתחרות הגרנד סלאם, את הערכתו הרבה למדינת ישראל ולאיגוד הג'ודו. וייזר אמר: "אני רוצה להביע את הערכתי לאיגוד הג'ודו הישראלי ולממשלת ישראל על ארגון אירוע מיוחד. זו דוגמא לא רק לספורט אלא לקהילה כולה, הזדמנות להראות את הכוח וההשראה שיש בספורט, שמעורר תקווה באנשים. אתם יכולים להיות גאים שישראל מארגנת טורניר כזה. זה הישג אדיר לישראל, שיוצר תדמית חיובית למדינה, ומעיד על הכוח, האומץ, ויכולות הארגון של מדינת ישראל. אתם מראים לעולם את כל היכולות שלכם בזמנים קשים. תודה רבה לממשלת ישראל, לפונטי ולצוות שלו באיגוד הג'ודו הישראלי".

יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי, משה פונטי, אמר: "העולם עובר זמנים קשים ומאתגרים. במיוחד בתקופה שכזו, הספורט הוא מקור של תקווה וסמל לאחדות סביב העולם. כיום, אנחנו משפחת הג׳ודו, יכולים לצעוד את הצעדים הראשונים של חזרה לנורמליות. תודות גדולות למר ויזר שהפקיד בידינו את אירוח הגרנד סלאם. תודה מיוחדת לסעיד מולאי ולמאמנו מומחד מנצורי, האנשים האמיצים ביותר שהכרתי".
 


בנושא אחר, מוקדם יותר התייחסו באיגוד הג'ודו לסוגיית הקורונה: "המשלחות לא באות במגע עם הציבור הישראלי, ומרגע הנחיתה המשתתפים לא יצאו מהמלון. הוועדה המארגנת פועלת ע"פ הנחיות משרד הבריאות ונמצאת בקשר רציף עם אנשי המשרד. כל  מי ששהגיע לישראל עלה לטיסה עם שתי בדיקות קורונה שליליות מ-72 השעות שלפני הטיסה, ונמצא בבידוד מחמיר במלון".

עוד נמסר: "מתוך חמשת הנבדקים שהתגלו אתמול כגבוליים, אנו עדיין ממתינים לבדיקה של אחד מהם שאינו ספורטאי. שלושה מהם התגלו כשליליים בבדיקה נוספת. הנבדק היחיד שהתגלה כחיובי היה בעבר עם קורונה ונחשב כמחלים. מדובר באנשים שבעבר כבר התגלתה בהם קורונה, ומקרים כאלה מוכרים מהעבר. אנחנו פועלים על פי הנחיות משרד הבריאות ונמשיך לפעול על פי הנהלים המחמירים של האיגוד העולמי ומשרד הבריאות".

נגישות