תתכוננו: שעות התחרויות של כל הישראלים ביום ראשוןסמברג: ''זה מטורף, עדיין לא מאמינה שזכיתי במדליה''בכר: ''אין תירוצים, נעלה עם ההרכב החזק ביותר שלנו''ואן לוון: ''רכש? רוצים להיות בטוחים בכל הבחירות שלנו''סיימה במאזן חיובי: העתודה דרסה 65:92 את אוקראינהארטיום דולגופיאט עלה לגמר הקרקע מהמקום הראשוןסמברג: ''יש לי מדליה אולימפית בגיל 19, חלום שהתגשם''הישג עצום: אבישג סמברג זכתה במדליית ארד בטקוואנדואנסטסיה גורבנקו שברה שיא אישי ב-100 מטרים פרפרהקשר הגינאי איברהימה סורי קונטה חתם בבני סכנין
טוהר בובטול עם מדליית הארד (עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו)

בוטבול זכה במדליית ארד, מולאי בכסף, מוקי הודח

שישי | | 17:49    מאת מערכת ישראל ספורט

גרנד סלאם ת''א: בוטבול עלה על הפודיום הודות לעונש שלישי נגד יריבו בקרב המכריע בבית הניחומים. אלוף העולם סיים את דרכו כבר בקרב הראשון, בעוד האיראני הפסיד בגמר ויסתפק בכסף. שריר חמישית

אחרי ההצלחה ביום הפתיחה של גרנד סלאם תל אביב עם מדליית הזהב של תמנע נלסון לוי ומדליית הכסף של גילי כהן, היום השני של טורניר הג'ודו נפתח היום (שישי) עם הפסד מפתיע של אלוף העולם שגיא מוקי כבר בקרב הראשון לאחר שהפסיד באיפון לסמי שושו הבלגי. טוהר בוטבול ניצח שני קרבות בדרך לרבע הגמר, שם הפסיד וירד לבית הניחומים - משם הוא המשיך לקרב על הארד, ניצח בקרב על המדליה וזכה בארד. סעיד מולאי האיראני שמייצג את מונגוליה העפיל לגמר, גילי שריר הפסידה בקרב על הארד בבית הניחומים וסיימה חמישית.

מוקי (עד 81 ק"ג) המאוכזב אמר: "לא קל להיות מודח ולא לעמוד על הפודיום. זה חלק מהדרך הזו, הפסדים הם חלק מהדרך. המטרה הכי חשובה שלי היא האולימפיאדה, מבאס שזה קרה בארץ. מאוד קשה לנתח את הקרב כרגע, אני אסתכל מחר על הקרב ואחשוב מה צריך לחזק. אני וסמי (היריב) חברים טובים. אכלנו יחד ארוחת שישי. בתוך המזרן זה מלחמה, אבל מחוצה לו חברים טובים". על ההמשך: "העיקר זו האולימפיאדה. זה קרה פה, אין ספק שזה מבאס, אבל מרימים את הראש. יש המון רעשי רקע מכל כך הרבה כיוונים. חלק מתפקיד של ספורטאי תחרותי זה לדעת לנטרל את הרעשי האלו. לפעמים זה הולך פחות, אבל צריך ללמוד מהטעויות. רציתי מאוד לפגוש את סעיד, אבל זה הגורל. אולי יום אחד זה יקרה".

סעיד מולאי (עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו)
בניגוד למוקי, מי שכן הצליח להעפיל לסיבוב השלישי בקטגוריה עד 73 ק"ג הוא טוהר בוטבול שניצח בווזארי את אריק האם הבריטי ובקרב הבא ניצח את אלונסו וונג הפרואני בניקוד זהב ועלה לרבע הגמר. ברבע הפסיד בוטבול באיפון לאלכסנרו ראיקו הרומני תוך זמן קצר וירד לבית הניחומים. שם, גבר טוהר על דים שוקה הבלארוסי אחרי שפתח לא טוב את הקרב עם פיגור של ווזארי, אך חזר, ניצח ועלה לקרב על הארד. בוטבול זכה לבסוף במדליית הארד בסיומו של קרב מתיש נגד לאשה שבדטושווילי, גיאורגי ותיק ומעוטר, בעל שתי מדליות אולימפיות בעברו, בהתמודדות שהוכרעה לטובתו של הישראלי בעונשים. 

צפו בסעיד מולאי אומר "תודה" בדרך לגמר:


גם סעיד מולאי האיראני (עד 81 ק"ג), שמייצג את מונגוליה, עלה לסיבוב השלישי לאחר קרב עיקש נגד זלים טצקייב האזרי וזכה למחיאות כפיים מהנוכחים באולם לאחר ניצחון הבכורה שלו על אדמת ישראל.  לאחר מכן הוא עלה לרבע הגמר עם ניצחון על אנטוניו אספוסיטו מאיטליה. בהמשך, הוא עלה גם לחצי בזכות ווזארי על דומיניק רסל הגרמני. בחצי הגמר מולאי שוב ניצח, הפעם את אסלן לפינגוב הרוסי, והוא הבטיח לעצמו מדליה בישראל. לאחר מכן אמר לאנשי התקשורת בעברית: "תודה".

טוהר בוטבול (עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו)
במשקל עד 81 ק"ג הצליח דין גמר לרשום הפתעה גדולה: תחילה הוא עלה לסיבוב השני בזכות ניצחון על טרנס קואמבה מגבון ולאחר מכן הדיח את הרוסי חסן חלמורזאיי, האלוף האולימפי המכהן מריו 2016. בנוסף,  אורון גינר (עד 73 ק"ג) עלה לסיבוב השני אחרי שגבר על הפולני ויקטור מרוצ’ינסקי עמוק בתוך ניקוד זהב. דילן רצ’יסטאר נוצח בידי ג’ואו מקדאו מברזיל, מדליסט הכסף מגראנד פרי בודפשט 2019 וסיים את דרכו בתחרות במשקל עד 81 ק"ג. באותה קטגוריית משקל, גם שגב בן הרוש נכנע לזלים טצקייב מאזרבייג'אן ובכך פספס גם הוא הזדמנות לפגוש את מולאי האיראני. עידו לוין נכנע בסיבוב הראשון לאריום קוחומולה האוקראיני ויונתן אלבז שזכה במדליית ארד באליפות אירופה עד גיל 23 הפסיד לשווייצרי נילס שטומפ.

גילי שריר (עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו)
נשים

גילי שריר (עד 63 ק"ג) הגיעה עד רבע הגמר, הפסידה ותנסה לזכות בארד דרך בית הניחומים. בקרב הראשון שלה שם היא השיגה איפון יפה על הרומנייה סטפניה דוברה, ורחוקה ניצחון אחד מזכייה במדליה. לבסוף, שריר נוצחה בקרב על מדליית הארד מול מגדלנה קרסאקובה, אחרי שספגה עונש שלישי בניקוד הזהב. סיימה את הגרנד סלאם במקום החמישי. שקד עמיחי (​עד 70 ק"ג) הפסידה למריה פורטלה הברזילאית והודחה. ענבל שמש (עד 63 ק"ג) הפסידה לאגאתה אוזדובה בלאך הפולנייה והודחה. פז לייבל הודחה אחרי הפסד לכריסטינה קבאלה פרס הספרדייה.

נגישות