גל מקל נפצע וצפוי להיעדר ממוקדמות גביע העולםלא נעים: נבחרת הנשים הובסה 7:0 על ידי גרמניהדוידסון ליועמ''ש: להוציא את לה פמיליה מחוץ לחוקסיבוב ז' בגביע: ערן לוי סידר לקביליו יפו 2:4 בהארכהפריד ישפוט את חיפה באשדוד, לייבה בקריית שמונההחלוץ הצעיר שחולם באדום: הכירו את עילאי אסביאההוגשה הצעה לקיים את גמר הקונפרנס בבלומפילדחסון: ''חרד שהמזל ייגמר ואחד הצופים לא יחזור חי''התחיל בקול תרועה רמה, הסתיים בקול ענות חלושהגמר גביע המדינה ייערך בטדי, חצאי הגמר בבלומפילד
שחקני מכבי תל אביב חוגגים (רינת ורדי)

מכבי ת''א גברה על מטה אשר/עכו והתבססה בפסגה

שישי | | 17:03    מאת מערכת ישראל ספורט

כדורעף: הצהובים הזיעו, אך גברו 1:3 על הקבוצה מהצפון בשיניים במשחק דרמטי. המאמן גל גלילי מרוצה: ''המזל היה לצידנו''. קריית אתא ניצחה את אסא בן גוריון. אצל הנשים, מכבי חדרה ניצחה את קריית אתא

המחזור ה-15 בליגת העל לגברים הכין לנו היום (שישי) מפגש צמרת דרמטי בו הצליחה מכבי תל אביב לנצח את הפועל מטה אשר/עכו ולהתבסס בפסגה. במשחק נוסף אתמול, ניצחה קריית אתא בחוץ את אסא בן גוריון. אצל הנשים החלו היום משחקי הבתים: בבית העליון גברה מכבי חדרה על הפועל קריית אתא ואילו בבית התחתון ניצחה מכבי בנות נצרת את ק.ק תל אביב.

הפועל מטה אשר/עכו - מכבי תל אביב 3:1 (28:26, 25:17, 25:18, 23:25)

מאבק דרמטי בהדר יוסף הוביל לאחד המשחקים הטובים העונה. מטה אשר ניצחה את המערכה הראשונה הצמודה, מכבי תל אביב נתנה גז וניצחה את שתי המערכות הבאות אבל המערכה הרביעית הפכה למותחן של ממש כאשר מכבי תל אביב מנצחת אותה בקושי בשובר שוויון. מאמן מכבי תל אביב, גל גלילי, היה מרוצה בסיום: "זה ניצחון מאוד חשוב עבורנו, התחלנו לא טוב את המשחק, אבל מה שכן עבד טוב ברוב השלבים זה שהשחקנים שיחקו עם הרבה סבלנות וידעו מה התוכנית  ועבדו לפיה, הצלחנו לייצר לחץ על מטה אשר שלקראת הסוף שיחקו טוב יותר, והיה משחק צמוד. אני שמח שגם המזל היה קצת לצידנו היום – אנחנו כבר מסתכלים קדימה לכיוון המשחק מול המעפיל ביום שלישי".

קייל אנסינג (59% בהתקפה, ואייס) ויינרי ביל (43% בקבלה ו-44% בהתקפה, 2 חסימות ואייס) הובילו את מכבי יעדים תל-אביב עם 21 ו-19 נקודות בהתאמה. חוסמי האמצע גנדי סוקולוב ואייל רביץ סיימו כ"א עם 4 חסימות. אחוז זהה, 53%, גם בקבלה וגם בהתקפה, חסמו 13 כדורים, השיגו 2 אייסים וסיימו עם 21 טעויות כלליות במשחק (11 בסרב, 2 בקבלה ו-8 טעויות בהתקפה). עידו דוד (31% בהתקפה, חסימה ואייס) וסטס נביאדומסקי (39% בקבלה, 39% בהתקפה ואייס) הובילו את הפועל "גליל" מטה אשר עכו עם 11 ו-10 נקודות בהתאמה, אחריהם קיווין פויר (59% בקבלה, 42% בהתקפה) וג'אן סול (20% בהתקפה ו-6! חסימות) עם 8 נקודות כ"א. הקבוצה סיימה עם 52% בקבלה, ו-35% בהתקפה, חסמו 8 כדורים, השיגו 2 אייסים וביצעו 14 טעויות כלליות במשחק (3 בסרב, 2 בקבלה ו-9 בהתקפה).

שלושה מחזורים לסיום העונה הסדירה - כך נראית מפת הטריו המוביל: כעת מכבי תל אביב מובילה על כפר סבא (עם משחק חסר אותו תשחק מחר) אבל לפניה שני משחקים קשים, מול המעפיל ומול כפר סבא ומשחק אחד קל מול ק.ק תל אביב במחזור הסיום, כפר סבא מהצד השני עוד צריכה לנצח את המעפיל מחר ולאחר מכן המשחק הקשה היחיד שלה יהיה נגד מכבי תל אביב (ויש לה עוד שני משחקים חסרים).

אסא בן גוריון באר שבע - הפועל קריית אתא 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)

האם זה המשחק שיוציא את קריית אתא מהמשבר, ניצחון חוץ חשוב במשחק שפתח את משחקי המחזור ה-15 בליגת העל לגברים כבר אתמול. המערכה הראשונה במשחק היתה צמודה במערכה השניה ברחה קריית אתא שניצחה גם במערכה השלישית ובמשחק כולו, קריית אתא תנסה להספיק את הרכבת למקום הרביעי בסיום העונה שיעניק לה יתרון ביתיות ותמתין למשחק של המעפיל שמתמודדת איתה על המקום הרביעי - מחר בערב מול כפר סבא. אנדריי קוואלינקה (75% בקבלה, 55% בהתקפה, חסימה ו-3 אייסים) ואנדריי וסלינקו (82% בקבלה, 63% בהתקפה, חסימה ואייס) הובילו את הפועל עירוני קרית אתא עם 15 ו-12 נקודות בהתאמה. הקבוצה סיימה עם 73% בקבלה, 56% בהתקפה, חסמו 8 כדורים, השיגו 5 אייסים וביצעו 18 טעויות כלליות במשחק (13 בסרב ו-5 בהתקפה). בקבוצת אסא בן גוריון באר שבע, אחמד שרקיה (56% בקבלה, 50% בהתקפה) ודן קניגסוולד (60% בהתקפה וחסימה אחת) הובילו עם 9 ו-7 נקודות בהתאמה. הקבוצה סיימה עם 67% בקבלה ו-47% בהתקפה, חסמו 4 כדורים וביצעו 29! טעויות במשחק (14 בסרב, 5 בקבלה ו-10 בהתקפה).

נשים

הפועל עירוני קריית אתא - מכבי חדרה 3:0 (25:20, 25:19,  25:19)

מכבי חדרה ממשיכה את התקופה המצוינת שלה והיא כבר עם ניצחון רביעי רצוף לוטשת עין לעבר הפסגה ולקראת המאבק בשבוע הבא מול הפועל כפר סבא, קריית אתא שנתנה משחק לא רע היום תצטרך לחזור ליכולת הטובה שאפיינה אותה בחלקים נרחבים של העונה. אניה גרמן, מאמנת מכבי חדרה, אמרה: "זה היה ניצחון מאוד חשוב עבורנו. קריית אתא קבוצה מאוד חזקה, ההכנה שלנו הייתה מאוד ספציפית, הבנות שלנו היו ממוקדות על כל כדור, יאנה דורושנקו ניהלה את המשחק מצוין, הקבלה אפשרה שלנו לשחק מהר והמנחיתות שיחקו בכל הכוח, אנחנו שמחות מאוד וכבר עם הפנים קדימה לרבע גמר גביע בשבוע הבא".

מכבי בנות נצרת - ק.ק תל אביב 1:3 (17:25, 25:19, 21:25 ,20:25)

מכבי בנות נצרת מתאוששת אחרי שלושה הפסדים רצופים ומנצחת בקרב הדרמטי היום את ק.ק תל אביב. הבונוס על הניצחון: החלפת מקומות עם ק.ק שעוברת למקום הלפני אחרון. המשחק עצמו היה צמוד לכל אורכו כאשר נצרת מצליחה לנצח את שתי המערכות הראשונות, ק.ק את השלישית ונצרת מנצחת את הרביעית וסוגרת עניין.

נגישות