השר טרופר: ''אחד מימי התחרות הכי מוצלחים למשלחת''בישול לעבדה מול ווסטהאם, גם סולומון בישל בשחטאראור דסה חתם על חוזה ל-3 שנים בארוקה הפורטוגליתתתכוננו: שעות התחרויות של כל הישראלים ביום ראשוןסמברג: ''זה מטורף, עדיין לא מאמינה שזכיתי במדליה''בכר: ''אין תירוצים, נעלה עם ההרכב החזק ביותר שלנו''ואן לוון: ''רכש? רוצים להיות בטוחים בכל הבחירות שלנו''סיימה במאזן חיובי: העתודה דרסה 65:92 את אוקראינהארטיום דולגופיאט עלה לגמר הקרקע מהמקום הראשוןסמברג: ''יש לי מדליה אולימפית בגיל 19, חלום שהתגשם''
המאמן עודד קטש עם חניכיו (אתר FIBA)

קטש: ''זה לא המשחק הכי גדול ולא תמיד יפה לעין''

שישי | | 21:08    מאת רועי ינקלוביץ

מאמן נבחרת ישראל הוסיף אחרי ה-71:79 על נבחרת רומניה במוקדמות היורובאסקט: ''היה מרשים לראות את השחקנים השבוע''. המצטיין רומן סורקין: ''החברים מצאו אותי במקומות הנכונים, כל הקרדיט להם''

נבחרת ישראל שמרה הערב (שישי) על מאזן מושלם במוקדמות יורובאסקט 2022 אחרי ניצחון 71:79 על נבחרת רומניה. זה היה הניצחון החמישי ברציפות של ישראל בקמפיין אחרי שכבר הבטיחה בחלון שעבר את ההשתתפותה ביורובאסקט. נועם דוברת וספנסר וייס ערכו הופעת בכורה, רומן סורקין הוביל את קלעי ישראל עם 18 נקודות במשחק מצוין.

המאמן עודד קטש אמר בסיום: "לא המשחק הכי גדול ולא תמיד יפה לעין. הקבוצה צעירה, הרומנים באו ולחצו וקפצו עלינו בהתחלה. קצת מיהרנו ולא הנענו כדור כמו שצריך, היינו יכולים להעניש בזריקות פנויות ולמרות שמצאנו אותן, לא קלענו באחוזים גבוהים. חשוב לעבור את המשחקים האלה, שתי הקבוצות איבדו המון כדורים, יש במשהו בלהתרגל לכדור של פיב"א שלא יושב לשחקנים ביד, אבל זה השפיע על שתי הקבוצות".
 


על היכולת של נועם דוברת וספנסר וייס בבכורה שלהם: "אהבתי מאוד את האנרגיות. הגארדים שלנו עשו עבודה טובה, ספנסר וגם נועם עזרו לנו בלגרום להם לאיבודי כדור. רומן סורקין בחצי השני הראה למה הוא מסוגל. הפוטצניאל של רומן מעולם לא הוטל בספק, הוא מתחבר פה ונהנה מהגארדים ומפניני שיודעים למסור את הכדור. זה היה מרשים כל השבוע לראות אותם מנסים ללמוד את השיטה. המחויבות הזאת היא מה שניצח לנו את המשחק. התמודדנו עם קצת יותר שכל. יהיה יותר קשה נגד הספרדים. נצטרך לשחק הרבה יותר טוב".

קטש הוסיף: "בחצי השני, גם הגנתית היו כמה דקות לא טובות שלנו. לא פשוט להגיע לחלון ששוב, המשחקים אולי לא קובעים, אבל ברוח של הנבחרת הם מאוד רוצים לנצח. שיתפתי את כל 12 השחקנים, זה היה לי חשוב מאוד היום והם מבינים שנצטרך להיות יותר טובים נגד ספרד. מה לוקחים כעת לקראת המשחק מול ספרד? תמיד את האופי שלנו והאווירה בנבחרת, שתמיד טובים. אני חוזר לחלון הקודם שלא וויתרנו גם במינוס 20. הפרענו להם לשחק, נסתכל על הווידאו ונלמד מזה אבל ניקח את הלחץ על הכדור".

רומן סורקין (אתר FIBA)
רומן סורקין, שהצטיין עם 18 נקודות: "אני מאוד שמח, החברים מצאו אותי במקומות הנכונים והקרדיט כולו להם. ניצחנו לא במשחק גדול שלנו, אבל הניצחון הכי חשוב. בחלון הקודם לא שיחקתי הרבה, אבל כולנו חברים טובים וכולם עוזרים לי. כיף לשחק באנרגיות האלה. זה כבוד גדול לשחק בנבחרת ולצד שחקנים כמו פניני, גדלתי עליו. כיף ללמוד ולהיות לידם. ספרד? הצוות עושה עבודה נהדרת בהכנות שלנו. אני מנסה להישאר מפוקס ולהקשיב לתוכנית המשחק".

נגישות