בדרך לליגה הספרדית? דיווח: ''אלי דסה מועמד לבטיס''ניצחון תקדימי לבית''ר ירושלים נגד ראשי ''לה פמיליה''כפר שלם ירדה לליגה א', פתח תקווה הפסידה והסתבכהאלטמן חוזר בהפועל ת''א, קלינגר: ''הגביע בראש שלנו''למרות ירידת הליגה: יוסי אבוקסיס ימשיך עם הרכב חזקעטר לא בסגל לבני סכנין, בסביבתו טוענים: ''הוא כשיר''אוהד שאיים על משה חוגג הורחק ל-180 יום מהמגרשיםבכר: ''כיף שיהיה אצטדיון מלא, הגביע לא מעניין כרגע''לוזון: ''אירופה זאת הזדמנות כמעט חד פעמית למועדון''בני סכנין מתארחת בטדי, כיאל וקנדיל יזכו למנוחה
דני אבדיה באימון של וושינגטון (האתר הרשמי)

דני אבדיה: ''אני לא משווה את עצמי לאף רוקי אחר''

רביעי | | 08:31    מאת רועי ינקלוביץ

הרוקי הישראלי של הוויזארדס הסביר במסיבת עיתונאים בזום כיצד ההגנה עוזרת לו עם חוסר היציבות בהתקפה: ''גם אם לא הולך לי בהתקפה, יש לי את הטיקט ההגנתי''. וגם: על המפגש שיהיה לו עם סטף קרי

לקראת המפגש המסקרן הלילה (בין רביעי לחמישי) בין וושינגטון וויזארדס ודני אבדיה לבין גולדן סטייט ווריירס, התפנה הישראלי לענות על שאלות העיתונאים הישראלים במסיבת עיתונאים שנערכה בזום בסיום האימון של קבוצתו. אבדיה התייחס בין השאר לחוסר היציבות שלו בהתקפה, להתרגשות לקראת חזרת הקהל הביתי לאולם וגם כמובן, למפגש עם אחד הכוכבים הגדולים ב-NBA בעשור האחרון, סטף קרי.

תחילה סיפר אבדיה על השיפור בקבוצה: "אנחנו משחקים הרבה יותר טוב, רואים את הכימיה על המגרש. הזמן הוא שגרם לנו להתחבר, הזמן שלנו ביחד, אנחנו גדלים עם הזמן, אני מאמין שיהיה טוב יותר". עליו אישית: "לא באתי עם ציפיות, ידעתי שלא יהיה פשוט, להתרגל להכל, בעיקר בתקופת הקורונה, זה לא פשוט בשביל הגוף. בשביל הקבוצות זה לא קל. אני משקיע, עובד קשה ותמיד חושב חיובי".
 


על החגים ויום השואה במהלכו שיחק עם סרט שחור על גופיית המשחק: "היה לי לא פשוט להיות פה בזמן כל המועדים, הלב שלי היה עם עם ישראל בכל המועדים. אני בפעם הראשונה רחוק מכל המרכז הזה, הלב שלי תמיד יהיה עם העם היהודי. זה משהו סמלי". על הסיכויים לפלייאוף: "אני מאמין בנו מהרגע הראשון שישבתי פה במסיבת עיתונאים, אני מאמין שיש לנו סיכוי לפלייאוף".

הישראלי נשאל איך הוא מרגיש לעומת הרוקיז האחרים בשאר הקבוצות: "אני בקשר טוב עם חלק מהרוקיס, אני לא משווה את עצמי לאף רוקי אחר. אני נמצא בסיטואציה שונה, אני בא ממקום שונה. אצל כל אחד המצב שונה, אז אין טעם שאני אשווה את עצמי לאחרים. יש לי את הדרך שלי ואני דבק בה. מצד שני, כיף לראות שחקנים שהגיעו לליגה באותה שנה שאני הגעתי ולהתעדכן איתם, זה יוצר תחושה שיש בינינו משהו משותף".

על הקשר עם הקהילה היהודית: "עוד לא היה לי קשר עם הקהילה היהודית, בגלל הקורונה וכל הפרוטוקול של הבטיחות, אני מקווה שבקרוב תהיה אינטראקציה ככל שהמצב יירגע". על חזרת הקהל לאולמות: "עוד לא פגשתי את הקהל הביתי. היו כמה אוהדים במשחקים אז התחלתי להרגיש את האווירה. אין כמו קהל, אני מרגיש טוב לגבי זה".
 


על המפגש עם סטף קרי במשחק הליגה הערב: "התמקדנו בו המון. סטף זה סטף, ואתה יודע שהוא יקלע. אנחנו ננסה להרגיע אותו ולהפחית את כמות הנקודות שלו. ננסה לשחק את המשחק שלנו ואני מאמין שיהיה בסדר. אנחנו פחות מתרכזים בשאר הקבוצות שמתמודדות מולנו על המיקום, ולא עניין של הפרשים. אנחנו יודעים שאנחנו צריכים לתת מאה אחוז בכל משחק ופחות לחשוב על הקבוצות האחרות".

על חוסר היציבות בהתקפה: "גם אם לא הולך לי בהתקפה, יש לי את הטיקט ההגנתי. לפעמים לשמור על שחקן זה מה שעוזר לי לשמור על ריכוז ולהיכנס למשחק גם בהתקפה. רכבת ההרים ההתקפית הזו קורית כל העונה, אבל מה שלא יהיה אני אנסה לעזור לקבוצה שלי כשאני שומר ובריבאונד".

נגישות