רוברטו מנצ'יני מאושר: ''לא יכולנו לבקש יותר טוב מזה''איטליה מושלמת, וויילס עלתה, שווייץ בעמדת המתנהעשה היסטוריה: מתן רודיטי השיג את הכרטיס לטוקיובסגל כמעט מלא: מכבי חיפה ערכה את אימון הבכורהעובר לדרום: איתי שכטר חתם לשנתיים בהפועל ב''שמכבי ת''א פרסמה את מחירי המנויים לעונת 2021/22רכש חדש: סולומון דניאל מצטרף להפועל נוף הגלילהפועל ת''א: גוטליב חתם לשלוש שנים, גם רוסה סיכםזופר אבדיה מונה למנהל המקצועי של בני הרצליהמכבי חיפה פרסמה את מתווה ההטבות ומחירי המנויים
נבחרת ישראל (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)

מחר: אליפות אירופה בשחייה יוצאת לדרך בבודפשט

ראשון | | 16:03    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי שתמו תחרויות השחייה האמנותית והמים הפתוחים, וכחלק מההכנות לטוקיו, תצא לדרך תחרות השחייה הגדולה הראשונה מאז פרוץ הקורונה. מאמן הנבחרת: ''הכנה לתחרויות הקריטריון ביוני ולאולימפיאדה''

אחרי שתמו תחרויות השחייה האמנותית והמים הפתוחים, תחל מחר (שני) אליפות אירופה בשחייה בדונה ארנה בבודפשט. נבחרת ישראל, המונה 18 שחייניות ושחיינים, תהיה אחת מ-51 נבחרות שישתתפו בתחרות. מדובר בתחרות השחייה הגדולה הראשונה מאז פרוץ הקורונה, וגם בגדולה ביותר אי פעם עם 730 שחייניות ושחיינים, 95 שנה אחרי אליפות אירופה הראשונה, שנערכה גם היא באותה העיר.

בניגוד לאליפויות בעבר, הפעם לא מדובר בתחרות מטרה עבור הנבחרת הישראלית, כאשר היעד העיקרי הוא משחי השליחות חופשי. על הרביעייה הישראלית לקבוע זמן מהיר ככל האפשר, בתקווה להשיג את הכרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו. כזכור, שתי רביעיות שליחים ישראליות כבר הבטיחו את מקומן במשחקים (4x200 חופשי גברים ו-4x100 מעורב מיקס), כאשר בתום תקופת הקריטריונים יוחלט מי יהיו השחייניות והשחיינים אשר יאיישו כל נבחרת.

את נבחרת ישראל ירכיבו השחייניות אביב ברזלי, דריה גולובטי, אנסטסיה גורבנקו, אנדי מורז, לאה פולונסקי וזוהר שיקלר והשחיינים גל כהן גרומי, דוד גרצ'יק, מירון חרותי, יעקב טומרקין, דניס לוקטב, מיכאל לייטרובסקי, אדם מראענה,  דניאל נמיר, בר סולובייצ'יק, רון פולונסקי, כריס פיצ'וגין ותומר פרנקל. מובילים את הנבחרת יועץ העל של איגוד השחייה ומאמן מרכז המצוינות של האיגוד בסן דייגו דייויד מארש, מאמן הנבחרת הראשי לוקה גברילו, מאמן המשימה ועוזר מאמן הנבחרת אהוד סגל, המאמנים חנן שטרלינג ודימה ריבינסקי ומנהל הנבחרת וראש המשלחת לירן וקנין.

מאמן הנבחרת לוקה גברילו אמר לקראת התחרות: "מבחינתנו המטרה של האליפות הזו היא הכנה לתחרויות הקריטריון ביוני ולמשחקים האולימפיים, האליפות, ומחנה האימונים הצמוד אליה, הם החלק התחרותי ביחידת האימון הנוכחית ואנחנו שואפים להפיק ממנה את המיטב. הפוקוס שלנו הוא במשחי השליחים, במיוחד משחי ה-4X200 חופשי וה-4X100 חופשי לנשים. יש לנו מטרות אישיות ספציפיות לכל שחיין, שבחלקן נוגעות פחות לתוצאה הסופית אלא לדברים מעבר לכך. פרט לשליחות, אין הכנה מיוחדת לתחרות, השחיינים לא מגולחים, ללא הורדת עומס, אולם בהחלט ייתכנו כמה תוצאות מהירות, כפי שהשחייניות והשחיינים הוכיחו שהם יכולים לעשות תחת עומס בתחרות בשטוקהולם".

נגישות