בוקר להט, פיניקס עלתה ל-0:1 בגמר מול הקליפרסספרד: ראיו וייקאנו היא העולה השלישיה לליגה הבכירההמנהל המקצועי: ''מקווה שפרץ יוכיח למה נלחמנו עליו''רוברטו מנצ'יני מאושר: ''לא יכולנו לבקש יותר טוב מזה''איטליה מושלמת, וויילס עלתה, שווייץ בעמדת המתנהעשה היסטוריה: מתן רודיטי השיג את הכרטיס לטוקיובסגל כמעט מלא: מכבי חיפה ערכה את אימון הבכורהעובר לדרום: איתי שכטר חתם לשנתיים בהפועל ב''שמכבי ת''א פרסמה את מחירי המנויים לעונת 2021/22רכש חדש: סולומון דניאל מצטרף להפועל נוף הגליל
נבחרת השחייה עם חילי טרופר (איגוד השחייה)

השר חילי טרופר ביקר את נבחרת השחייה: ''גאים בכם''

שלישי | | 14:09    מאת מערכת ישראל ספורט

שר התרבות והספורט ביקר בווינגייט והחמיא על ההישגים האחרונים: ''הרבה שנים לא הייתה כזו נבחרת חזקה וגדולה''. טומרקין: ''לא זוכר שר שהגיע כל הרבה, בטוח שהקיץ הקרוב יהיה קיץ חם במיוחד בבריכה''

שר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר, הגיע היום (שלישי) לבריכה בווינגייט כדי לברך את השחייניות והשחיינים על ההישגים באליפות אירופה ונפגש עם יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון. השניים דנו, בין היתר, על קידום הקמת בריכות שחייה חדשות בישראל, כחלק מתכנית המתקנים הקרובה. השר הגיע לאימון הנבחרת בבריכה הלאומית במכון וינגייט, יחד עם צוות משרדו, מלווה במנכ"ל מכון וינגייט, שי אברהמי, יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון ומנכ"ל האיגוד, אמיר טיטו. השר טרופר בירך את השחייניות והשחיינים וכן את צוות המאמנים על ההישגים האחרונים באליפות אירופה, בראשם מדליית הזהב של אנסטסיה גורבנקו במשחה ל-200 מעורב אישי, ואיחל להם הצלחה במשחקים האולימפיים.

אנסטסיה גורבנקו עם חילי טרופר (איגוד השחייה)
השר אמר לשחייניות ולשחיינים במפגש: "אנחנו מאוד גאים בכם על ההישגים האחרונים ואני יודע שכולם עבדו מאוד קשה כדי שלכולכם יהיו את התנאים הכי טובים להגיע להישגים הללו. יש ייצוג מרשים השנה לשחייה במשחקים האולימפיים, ובכלל בשנים האחרונות הענף קיבל מעמד אחר בספורט הישראלי. הרבה מאוד שנים דיברו על הצלחה של כוכבים בודדים, לא הייתה כזו נבחרת גדולה וחזקה, ואני משוכנע שיש עוד הרבה ילדות וילדים, בהרבה פינות בארץ, שבעקבות ההצלחות שלכם ובעקבות התודעה הציבורית בוחרים גם ללכת לשחות. חיזוק כל ענף ספורט נעשה דרך בסיס הפירמידה, ואצלכם נראה כי הבסיס מתרחב בכל יום קצת יותר. לא כולם יהיו שחיינים גדולים כמוכם, אבל יש הרבה ילדים שמסתכלים עליכם, לא רק מי שוחה הכי מהר, אלא גם מי נשאר בן אדם טוב, מי עובד בצוות. יש הרבה מאוד ילדים בארץ שרוצים להיות כמוכם, ואני רוצה להגיד לכם תודה על הדוגמה שאתם נותנים".

הפיינליסט האולימפי והשחיין הוותיק בנבחרת, יעקב טומרקין: "תודה גדולה שבאתם, זו כבר אולימפיאדה שלישית שלי ואני לא זוכר כל כך הרבה פעמים ששר הספורט מגיע לבריכה. אנחנו הספורטאים כן מרגישים את זה, במיוחד עם כל מה שהיה בקורונה והסיוע של כל הגורמים, כולל משרד הספורט, איגוד השחייה ומכון וינגייט כדי שנוכל להמשיך ולהתאמן. אנחנו נעשה הכל כדי לייצג את ישראל בכבוד גם במשחקים האולימפיים, ולדעתי בקיץ הזה הולך להיות חם בבריכה".

השר חילי טרופר היום (איגוד השחייה)
יו"ר איגוד השחייה סימון דוידסון:  "שמחנו מאוד על ביקורו של שר התרבות הספורט כאן באימון הנבחרת. קיבלנו באליפות אירופה אישור לכך שהדרך שלנו נכונה, ואני בטוח שנראה פירות נוספים לכך בטוקיו וכן בשנים הבאות. היה לנו חשוב לשבת עם השר ואנשי משרדו ולהסביר גם את מצוקת הבריכות הגדולה ממנה סובלת השחייה הישראלית. שמחתי למצוא אוזן קשבת ואני בטוח שנצעד יחד ונבנה בריכות רבות בשנים הקרובות שיסייעו לשחייה הישראלית לצמוח". 

מנכ"ל מכון וינגייט, שי אברהמי: "אנו שמחים שלאורך כל תקופת משבר הקורונה וההגבלות שהוטלו, מכון וינגייט הצליח להעמיד לשחייני הנבחרת את הבריכה הלאומית, וכן את מעטפת השירותים המקיפה והמקצועית של המכון, לרבות רפואת ספורט ופיזיותרפיה ותזונה. אנו גאים בספורטאים, שחלקם צמחו באקדמיה למצוינות בספורט, ומאחלים להם הצלחה בטוקיו".

נגישות