דני אבדיה: ''ווסטברוק הפך אותי לחזק יותר מנטלית''פוצ'טינו: ''אני מאמין שמסי יהיה בסגל למנצ'סטר סיטי''מכבי חיפה: קבוצת הנוער מתארחת אצל ז'לגיריס וילנהסקוטי ווילבקין מדורג במקום ה-20 בין שחקני היורוליגמומחי ה-Winner קובעים: פ.ס.ז' תזכה בליגת האלופותפאטי: ''לא דמיינתי כזאת חזרה, אני רק עוד שחקן בסגל''המגן דור אלו חתם במכבי פתח תקווה עד סוף העונהסכנין תעמוד לדין בעקבות המתקפה נגד דוד פוקסמןהמחליף של ז'יז'יץ': מתיאס לסור מצטרף למכבי ת''אסורקין: ''זאת רק ההתחלה, אנחנו קבוצה מאוד מוכשרת''
שחקני גלבוע/גליל חוגגים (עודד קרני, מנהלת הליגה)

גלבוע/גליל בבתים, נס ציונה והפועל חיפה במוקדמות

שני | | 14:11    מאת מערכת ישראל ספורט

יורופקאפ: הקבוצה הצפונית שסיימה את העונה הסדירה במקום השלישי תשובץ ישירות לשלב הבתים, האלופה המכהנת - שזכתה בתואר אחרי מסע מופלא - והקבוצה מהכרמל יצטרכו לעבור שני סיבובי מוקדמות

פיב"א אירופה פירסמה היום (שני) את רשימת 33 המשתתפות ביורופקאפ בעונה הבאה, אליהן יצטרפו 14 קבוצות שינשרו למפעל ממוקדמות ליגת האלופות. הפועל גלבוע/גליל העפילה ישר לשלב הבתים במפעל, בעוד האלופה המגנה, עירוני נס ציונה והפועל חיפה שחוזרת לאירופה אחרי שנים ארוכות, יחלו את דרכן במוקדמות.

14 המדינות עם הדירוג הגבוה ביותר במפעלי פיב"א, וביניהן ישראל כמובן, קיבלו כרטיס אחד לעונה הרגילה, שהלך לנציגה הכי "בכירה" שלה לפי הדירוג בעונה שעברה ועל כן סגנית האלופה מגן נר קיבלה אותו. נס ציונה והפועל חיפה יהיו שתיים מ-19 הקבוצות שיאבקו במוקדמות, אשר ייערכו בין ה-28 בספטמבר ל-1 באוקטובר בשיטת נוקאאוט, על פי שיטה שתיקבע בהמשך. הכתומים, שזכו במפעל אשתקד, שובצו לדרג הבכיר בהגרלה ועל כן יצטרכו לנצח רק פעמיים כדי להעפיל, בדומה לאדומים ששובצו לדרג נמוך יותר.

בסך הכל, מבין 19 משתתפות במוקדמות, רק 4 יעפילו לעונה הרגילה, שם יצטרפו אל 14 הקבוצות שעלו לשם אוטומטית עוד 14 קבוצות שינשרו ממוקדמות ליגת האלופות. במידה שיהיו קבוצות שיודחו מליגת האלופות ולא ירצו להשתתף ביורופקאפ, יצטרפו עוד קבוצות ממוקדמות היורופקאפ, כאשר הן ידורגו לפי השלב בו הודחו וההפרש בו נוצחו. ההגרלה תיערך ב-19 באוגוסט בגרמניה.
 


שלב הבתים

אנטוורפן (בלגיה), רילסקי ספורטיסט (בולגריה), סראגוסה (ספרד), קריילסהיים (גרמניה), איוניקוס (יוון), סולנוק אולאי (הונגריה), הפועל גלבוע/גליל, רג'ו אמיליה (איטליה), דן בוש (הולנד), לגיה ורשה (פולין), אורדאה (רומניה), סראטוב (רוסיה), באחצ'שחיר (טורקיה), בי.סי קייב (אוקראינה).

מוקדמות

דרג א': עירוני נס ציונה, כרונינגן (הולנד), ביירות' (גרמניה), דנייפרו (אוקראינה)
דרג ב': בנפיקה ליסבון (פורטוגל), איראקליס (יוון), קראבנוס (קפריסין), יניסיי (רוסיה)
דרג ג': פורטו (פורטוגל), הפועל חיפה, CSO וולונטארי (רומניה), אקדמיק פלובדיב (בולגריה)
דרג ד': SZTE (הונגריה), טרפל סופוט (פולין), גמונדן (אוסטריה), פארנו (אסטוניה)
דרג ה': GGMT וינה (אוסטריה), קומאנובו (צפון מקדוניה), TFT סקופיה (צפון מקדוניה)

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות