ליגת העל: מכבי פ''ת - מ.ס אשדוד 0:0 (מחצית 2)קורצקי: ''יש עלינו הרבה קשקושים'', מימר ביקר את ליאניניצחון בית ראשון העונה להפועל חדרה, 1:2 על סכניןגל כהן בטוח: ''נצמח ונפרח מתוך חדר ההלבשה שלנו''תאבד את הפסגה? צ'לסי נכנעה 3:2 לווסטהאם בחוץבכר: ''אנחנו עם הקהל שלנו ב-100%, גם אם לא יגיעו''וושינגטון הפסידה 116:101 לקליבלנד, 16 נק' לאבדיההפסד שלישי ברציפות: לייפציג נכנעה 2:1 לאוניון ברליןאנסטסיה גורבנקו סיימה רביעית בפתיחת גמר ה-ISLחמד הבקיע מול האקסית, 31 דקות לסולומון בשחטאר
שר התרבות והספורט, חילי טרופר (יניב נדב, דוברות הכנסת)

סופית: מדיניות התקצוב החדשה ותכנית המתקנים אושרו

שני | | 18:03    מאת מערכת ישראל ספורט

עידן חדש: המועצה הלאומית לספורט העבירה את מתווה חלוקת כספי התמיכה לספורט הישראלי ואת תכנית המתקנים החדשה שישנו את פני הספורט בישראל. השר טרופר: ''בשורה אדירה לכלל הספורט הישראלי''

המועצה הלאומית לספורט, התכנסה היום (שי), לדיון מכריע בקריטריונים של חלוקת כספי התמיכה לספורט הישראלי והעבירה ברוב קולות גדול את הנוסח הסופי של מדיניות התקצוב החדשה ושל תכנית המתקנים.  

לפי ההחלטה, תקצוב גופי הספורט ישתנה בהתאם להישגיות הספורטאים בכל ענף. כחלק ממדיניות השר ובשל הרצון להמשיך ולפתח את הספורט הישראלי יתווסף מאפיין של הישגיות לכל ענפי הספורט הישראלי - ככל שענף יספק הישגים גבוהים יותר, כך תקציבי התמיכה שיקבל מהמשרד יגדלו. לאורך כל הדרך, משרד התרבות והספורט פעל בשיתוף פעולה עם ראשי האיגודים והאגודות מהענפים השונים, במטרה להגיע להבנות לגבי ההערות והשינויים שהתקבלו.

המועצה הלאומית לספורט העבירה את עקרונות תכנית המתקנים הלאומית 2030, על סך כולל של כ-3 מיליארד שקלים (כ-256 מיליון שקלים לשנה ועוד 50 מלש"ח לחברה הערבית). במסגרת התכנית, יוקמו מתקני ספורט (אצטדיונים, אולמות, מתקנים ובריכות שחייה ועוד),  מהם ייהנו כלל הענפים הספורטיביים, תוך מתן דגש על החברה הערבית, בניית מתקנים בפריפריה ובמטרה לצמצם פערים מהחברה הכללית, הנגשת מתקני כושר ואולמות לטובת אנשים עם מוגבלויות, הכפלת מגרשי הכדורגל המוארים ועוד. 

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "אני מברך על העברת הרפורמה החדשה של משרד התרבות והספורט בתקצוב הספורט הישראלי. הרפורמה החדשה שכוללת את תכנית המתקנים ואת מדיניות התקצוב החדשה, משקפת מהפכה שבתוכה חיזוק של נשים בספורט, קידום אנשים עם מוגבלות וחיזוק והגדלת הספורט בפריפריה. מדיניות התקצוב החדשה תשים דגש על מצוינות ועל עידוד הישגיות ואת תוצאותיה החיוביות תפגוש החברה הישראלית בשנים הבאות. אני שמח על כך שהמועצה הלאומית לספורט הביעה גם היא תמיכה בדרך ובתכנית שקידמנו במשרד התרבות והספורט. אני מבקש להודות לחברים על היותם שותפים ברצון ובשאיפה להצלחת והעצמת הספורט הישראלי. מדובר בבשורה אדירה לכלל הספורט הישראלי".

מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך: "זוהי בשורה גדולה לספורט הישראלי. אני רוצה להודות לחברי המועצה הלאומית לספורט ולאריק פינטו יושב הראש, שאישרו ברוב קולות את הרפורמה החדשה בספורט הישראלי מתוקף מדיניות השר חילי טרופר. אופן חלוקת כספי התמיכה, תקדם את השגיות ומצוינות ותצעיד את הספורט בישראלי קדימה. משרד התרבות והספורט, מנהל הספורט וכל השותפים, מכוונים ביחד להצלחת הספורט הישראלי ולקידום ערכים של שוויון, מקצועיות ומקצוענות".

נגישות