ריאל ניצחה את ברצלונה, תפגוש את אנאדולו בגמראברטון ביצעה מהפך אדיר מול פאלאס ונשארה בליגהדודי סלע: ''אין סיכוי שאהיה מעורב בדברים מהסוג הזה''עוד הישג מרשים: מדליית כסף לסמברג באליפות אירופההפועל חולון ובני הרצליה השלימו סוויפ ועלו לחצי הגמראליפות אירופה בגלישת רוח: טיבי ניצחה בשיוט המרתוןעכשיו זה סופי: גידי קאניוק חתם לשנתיים בהפועל חיפהאלפי אוהדי מכבי חיפה חגגו את האליפות עם השחקניםמנכ''ל משרד הספורט פרוייליך קיים ביקור במכבי חיפהאוהדי מכבי ת''א: ''המשטרה מתנהלת בצורה נקמנית''
אוהדי הפועל ת''א מול נוף הגליל (מוטי קדוש)

הפועל ת''א נענשה בסגירת יציעי 4-5 נגד הפועל חדרה

רביעי | | 20:03    מאת אדי חליאבין

האדומים עמדו לדין בעקבות השלכת חפצים רבים על שוער הפועל נוף הגליל מרינוביץ' וגם ספגו קנס של 25 אלף ש''ח. הדיין לנדאו: ''דינה של תופעה זו להיכחד מעולם הכדורגל בישראל לאלתר טרם יתרחש האסון''

הפועל תל אביב עמדה היום (רביעי) לדין משמעתי בהתאחדות לכדורגל בגין השלכת חפצים רבים לעברו של שוער הפועל נוף הגליל, סטפן מרינוביץ', במשחק שהתקיים באצטדיון בלומפילד בשבת האחרונה. נגד האדומים הופעל עונש על תנאי שעמד נגד המועדון ובעקבות כך, יציעים 4-5 יהיו סגורים במשחק הבית הקרוב נגד הפועל חדרה. בנוסף, הפועל תל אביב ספגה קנס כספי של 25 אלף ש"ח.

מנכ"לית הפועל תל אביב אודליה פרידמן ייצגה את המועדון ואמרה: "אפתח ואומר שאנחנו מגנים כל דבר שקשור לאלימות והשלכת חפצים. גם אם המדובר במעטים, אנחנו מגנים את זה. אנחנו עושים כל שאנחנו יכולים. התחייבנו לבצע פעולות שורש ואני חושבת שעמדנו בהתחייבויות שלנו. אם המדובר באיתור וזיהוי האוהדים המתפרעים, שלילת מינויים הרחקה מהפעילות של המועדון, תביעות אזרחיות, הרחקה מהמגרשים. אנחנו לא מפסיקים לתחקר אירוע, גם אם מתגלה מתפרע חודש או חדשיים אחרי. כמובן שבכל מה שקשור לפרסום - אנחנו מבקשים מהקהל להתנהג בצורה נאותה ולא לזרוק חפצים. הכרוז כורז כמעט כל 10 דקות. משקיעים בחברת' אבטחה ובצילום ובתיעוד הרבה מאד כסף".

פרידמן הוסיפה: "המדובר בקבוצה קטנה שמכתימה יציע שלם של אלפי אוהדים. הקהל מגנה את הפעולות של הפורעים. אחרי הפרסומים היום בתקשורת על הצעדים שלנו, התגובות היו מאד חיוביות מהאוהדים שלנו. אני חושבת שענישה קולקטיבית היא קשה מידי. אנחנו מדברים על קטינים בני 15-14 שמשליכים את החפצים. אנחנו משקיעים הרבה גם בניתוח האירוע אחרי. כולל שלילת מנויים והגשת תביעה אזרחית. חשוב לנו שהענישה הקולקטיבית לא תפגע בגיבוי של הקהל שלנו".

סטפן מרינוביץ' עם חלק מהחפצים שהושלכו (מוטי קדוש)
הדיין עו"ד גיורא לנדאו כתב בהחלטתו: "במהלך המשחק אירעו רצף של אירועים של השלכת חפצים למגרש. נציגי הנאשמת בהגינותם אף הודו שבמצלמות שלהם היה תיעוד של 8 אירועים (יותר מאלה המצוינים בדו"ח השופט!) אין מחלוקת בדבר קרות האירועים האמורים. בנסיבות אלה אני מרשיע את הנאשמת בעבירה נשוא כתב האישום. באשר לעונשה - זוהי הרשעה מס' 13 של הנאשמת בעונה זו. נציגיה הדגישו בפני את המאמצים שהם עושים לאחרונה כנגד המתפרעים אך למגינת לב כולם, עד כה, ללא הואיל".

לנדאו הוסיף: "התופעות החוליגניות של אוהדי הקבוצה הפוגעות במשחק, בקבוצתם וכפי שנאמר במהלך הדיון, עלולות לפגוע פיזית בשחקנים, של השלכת חפצים מכל הבא ליד לתחומי המגרש (לרבות מיכל חנקן ומתקן מפיות! בנוסף לכוסות השתיה והמצתים המשמשים זה לא מכבר כ"נשק קונבצניונלי" בידי האוהדים) לא נפסקו ואף דומה כי הן מתגברות. כפי שהבהרתי במהלך הדיון, בעת הזאת אנו מצווים לעשות כל שלאל ידינו למנוע את הפגיעה הפיזית אשר תתרחש, חס וחלילה, בקרוב. זאת ועוד, הנוהג המגונה של השלכת חפצים על ידי אוהדי הקבוצה הפך לחלק משגרת יומם במהלך המשחק, הם עושים כן הן כתגובה זועמת להתרחשות על כר הדשא והן כאקט של שמחה, בעקבות הבקעת שער על ידי קבוצתם למשל. דינה של תופעה זו להכחד מעולם הכדורגל בישראל לאלתר טרם יתרחש האסון!".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות