השלימה טרבל: הפועל אשדוד אלופה עם 1:3 על רמה''שפפ עישן סיגר, דה בראונה השתכר: סיטי חגגה אליפותהפועל י-ם השפילה את גלבוע/גליל ועלתה לחצי הגמרברק בכר: ''אין סיכוי שב''ש יותר רעבים, רוצים היסטוריה''ווילבקין: ''אוהדי הפועל לא אוהבים את ישראל, בואו לבכות''דאגה במכבי חיפה: ג'וש כהן עדיין בספק רב לגמר הגביעאמבאפה: ''סמכויות? אני רק שחקן. דברים השתנו השנה''רשמית: אדין טרזיץ' יאמן את בורוסיה דורטמונד עד 2025סוכם: סקציה נס ציונה תארח העונה באצטדיון בראשל''צחיים סילבס: ''פגשתי מועדון חזק, עזבו את העונה הבאה''
עמירם הלוי ויעקב בן שושן במהלך החתימה בזום (איגוד הכדורסל)

איגוד הכדורסל חתם על שת''פ היסטורי עם מדינה ערבית

ראשון | | 10:42    מאת מערכת ישראל ספורט

ההסכם עם מרוקו ייחתם באירוע יוקרתי, שיתקיים בעוד מספר חודשים. עמירם הלוי: ''אנו גאים על שיתוף הפעולה שנרקם בין הצדדים. ספורט בכלל וכדורסל בפרט, הם דרך מצויינת לגרש על פערים ולקרב אנשים''

ביום חמישי האחרון, התקיימה שיחת זום בהשתתפות ראשי איגוד הכדורסל והאיגוד המרוקאי, בה סוכם על חתימה על הסכם שיתוף פעולה בין הצדדים. זו הפעם הראשונה שאיגוד הכדורסל מסכם על שיתוף פעולה עם מדינה ערבית וההסכם ייחתם באירוע יוקרתי, שיתקיים במרוקו באביב הקרוב, בו גם אמור להתקיים משחק ראווה.

בשיחת הזום השתתפו מצד האיגוד היו"ר עמירם הלוי, המנכ"ל יעקב בן שושן, שחקן העבר שמעון אמסלם, שמשמש גם כראש פרויקט נגב-סל של האיגוד והוריו הם ילידי מרוקו ורכז האגף המקצועי באיגוד ערן עטיה, שגם הוא ממוצא מרוקאי. מהצד המרוקאי השתתפו נשיא ההתאחדות מוסטפה אורך, המזכ"ל טאבוח אמג'אד והמנהל המקצועי מר אבדו כמאל. את השיחה ניהלה גברת לאה בן שבת, יהודיה שמתגוררת במרוקו ותרגמה את הדברים מצרפתית לעברית ולהפך.

ההסכם אמור לכלול בתוכו קשרים מקצועיים, חברתיים, חינוכיים, כשהנשיא המרוקאי אמר שאחת המטרות של המרוקאים, היא ללמוד מההישגים של הכדורסל הישראלי. מהצד הישראלי השתתף גם בשיחה מגרמניה, ד"ר איציק בן מלך, האחראי על הקשרים הבינלאומיים באיגוד והוא זה שיתאם את הביקור במרוקו.

עמירם הלוי אמר בשיחה: "אנו גאים על שיתוף הפעולה שנרקם בין הצדדים. ספורט בכלל וכדורסל בפרט, הם דרך מצויינת לגרש על פערים ולקרב אנשים. אנחנו מאמינים ששיתוף הפעולה הזה יסייע לשני הצדדים".

השיחה, שהייתה מרגשת ולבבית, הסתיימה כששני הצדדים מברכים אחד את השני בשלום וסלאם אלכום ושנפגש בקרוב פנים אל פנים. המרוקאים סיפרו שהם מכירים היטב את השחקן מוחמד אבו ערישה, הישראלי שמשחק כיום במרוקו, בוגר האקדמיה של האיגוד והנבחרות הצעירות והוא יוזמן לטקס החתימה.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות