מתן רודיטי סיים במקום השישי בסבב האירופי באיטליהאחרי 13 שנות הפסקה: עירוני קריית אתא שבה לליגת העלכ-500 אוהדים באימון, מכבי ת''א דרוכה לקראת הדרבילפני גמר הגביע: הפועל באר שבע מארחת את בני סכניןבורוסיה דורטמונד הודיעה על סיום דרכו של מרקו רוזהבכר לשחקנים לקראת מכבי נתניה: ''חשוב לרדת לקרקע''דריכות גבוהה בהפועל ת''א: ''רוצים להחזיר את הכבוד''מכבי נתניה בחיפה, זקוקה לנקודה כדי להבטיח אירופהשאראס ביקר את השחקנים, לאסו הילל את סרחיו יויבוסטון הביסה את מיאמי ואיזנה ל-1:1 בגמר המזרח
עדן בן סימון (אינסטגרם)

החלוץ הצעיר שחולם על אירופה: הכירו את עדן בן סימון

שלישי | | 15:30    מאת ויק דסה

החלוץ בן ה-16, שמשחק בקבוצת נערים א' של מכבי פ''ת, החל את הקריירה נשר ועבר בהמשך גם במכבי חיפה, לפני שהצטרף למלאבסים. הוא מספר על ההסבה מבלם לחלץ ועל המאמן ששינה לו את הקריירה

עדן בן סימון בן ה-16 משחק בעמדת החלוץ בקבוצת נערים א' של מכבי פתח תקווה. בגיל 5 הוא התחיל לשחק בעירוני נשר ומספר: "אחרי כמה שנים מאמנים במכבי חיפה ראו אותי ואמרו לי להגיע למבחנים. בגיל 10 עברתי לשחק במכבי חיפה ואחרי שלוש שנים טובות בחיפה, מכבי פתח תקווה ראו אותי ורצו שאני אגיע. רגע השיא שלי כשהגעתי לאיפה שכל אחד רוצה וחולם - הנבחרת. באותה השנה הגעתי גם למלך שערי הליגה שזה גם שיא אישי שמאוד חשוב בשבילי בתור חלוץ  רגע השפל שלי הגיע במעבר ממכבי חיפה למכבי פתח תקווה, בגלל שעברתי באמצע השנה ולא שיחקתי במשחק רשמי קרוב לחודשיים וחצי. המאמנים שלי הם אסי הבר וגוסטבו".

בן סימון הוסיף: "מכבי פתח תקווה בשבילי היא בין השלוש מחלקות הטובות בארץ והיא בין המחלקות הבודדות שעושות את הדרך הנכונה לליגת העל ולחו"ל. מבחינת הצוות המקצועי אין ספק שהאנשים שלנו הם מהטובים בתחום. כל איש צוות בא לעבוד ורוצה ללמוד עוד, ובאמת כל אחד בא ועוזר ותומך בשביל שאנחנו - הילדים והנערים - נצליח ונתקדם. התחביבים שלי הם ממש ההפך מספורט. כשאני מחוץ למגרש, אני עושה הפרדה מאוד גדולה ולא מביא את המגרש הביתה  את מה שיש על המגרש אני משאיר על המגרש. אני אוהב להסתובב עם חברים עם החברה ללכת לקניון או סתם סיבוב בכיף עם החברים הקרובים שלי".

עדן בן סימון (צילום: נצח סולטן)
החלוץ הצעיר הוסיף: "השאיפות שלי בעיקר זה להיות שחקן שבאמת עשה משהו בשביל הכדורגל ושיזכרו אותי למשך המון שנים. אני לוקח דוגמא מהגדולים ביותר כמו ערן זהבי. אני באמת חושב שאנחנו דומים באופי וגם על המגרש. ספורטאים משמעותיים בחיי? כמו שאמרתי ערן זהבי, בגלל שאם רוצים להיות בטופ צריכים לקחת דוגמא מהטופ. קבוצה פייבוריטית? ריאל מדריד אני אוהד ומעריץ אותם מגיל קטן מאוד, בשבילי הם הכי טובים בעולם. לשמחתי טסתי פעמיים עם הנבחרת להונגריה ולגרמניה שזה היה הטורנירים הגדולים שהייתי בהם וגם חוויתי את שער הבכורה שלי בנבחרת. מבחינתי, הנבחרת היא הטופ שבטופ כל אחד רוצה וחולם להגיע אליו".

בן סימון המשיך: "המשפחה שלי מלווה אותי בכל אימון ובכל משחק. אני לא חושב שיש עוד אחים או אחיות כמו שלי שקמות בשעות הזויות כמו האחיות שלי בשביל לבוא ולראות אותי משחק. אבא שלי כמובן הוא הראש בכל הדבר הזה שנקרא כדורגל. הוא מכיר אותי הכי טוב, יודע מה אני שווה, לא עוזב ולא נח לרגע. הוא עושה נסיעות של שעתיים ויותר בשביל אימון, תמיד משקיע, תמיד קונה, תמיד בא. אמא שלי תמיד באה איתו וגם עוזרת ותומכת ושמחה כמובן. לזכותם יאמר שהם הכי טובים בעולם. אני לא חושב על הקבוצה הבוגרת, כרגע יש לי עוד שלבים לעבור. ברור שזו תהיה עוד נקודה חשובה במסע שאני עובר, אבל כרגע אני חושב על המשחק הבא בשבת".

עדן בן סימון (צילום: נצח סולטן)
החלוץ הצעיר הוסיף: "יש מאמן אחד שבזכותו אני מי שאני ולמאמן הזה קוראים יוסי צרפתי. הוא הראשון שראה אותי והביא אותי למכבי חיפה שיחקתי שם בהתחלה בתפקיד הבלם וליוסי תמיד היה את החוש הזה להעלות אותי לתפקיד החלוץ. כל פעם שהוא העלה אותי קדימה, כבשתי. גם בטורנירים בחו"ל וגם בארץ מול קבוצות גדולות. אז בזכותו אני חלוץ ואני צריך להגיד לו תודה על מה שעשה בשבילי. המעברים בין קבוצות הם תמיד קשים כי אתה לא יודע איך אתה תהיה בחדר הלבשה ומה יהיה הסטטוס שלך שם, אם יאהבו אותך או לא - אבל בכל מקום שהייתי תמיד כיבדו ואהבו. קהל זה דבר טוב ולא טוב. אני בתור חלוץ יכול לתת במשחק אחד צמד וכולם ישירו לי וישמחו ובמשחק אחר אני לא אבקיע וכולם יקללו וישרקו בוז, אבל אני לא מתייחס למה שהקהל אומר ועושה. אני מתרכז על המגרש".

בן סימון סיכם: "הספורטאי שהוא סמל עבורי הוא לא אחר מערן זהבי. אני לומד ממנו המון, הוא אחד שלא מוותר שתמיד נלחם. מתי שצריך אותו, הוא שם בשבילך. הוא הכי טוב שהיה לקבוצה הבוגרת, אין כרגע השפעה כי אני חושב על הקבוצה שלי. אני מאוד רוצה שהבוגרים יתעלו על עצמם ויברחו מהתחתית, אבל כרגע אני עסוק בקבוצה שלי. אני חושב בתור שחקן צעיר שכותרות ותמונות וכתבות זה דבר טוב, אבל צריך לדעת איך להתנהל סביב הדבר הזה. הדברים האלה יכולים להוריד אותך למטה ולעלות אותך למעלה. צריך להתנהג בצורה נכונה ולא לתת לזה להיכנס יותר מדי לראש".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות