עומרי גלזר: ''הראינו שאנחנו לא נופלים ממכבי חיפה''בכר: ''היינו קרובים לעשות היסטוריה, הפסד אכזרי וכואב''אחרי פנדלים: הפועל ב''ש זכתה בגביע המדינה השלישיעשרות אבוקות הושלכו, עימות בין אוהדי חיפה למשטרהמלאדן קרסטאיץ' עוזב את מכבי ת''א, איביץ' יחליפו?מומחי הווינר מעריכים: מכבי חיפה תזכה בדאבל חלומיאוהדי ב''ש וחיפה כבר בירושלים, שלושה אוהדים עוכבוג'וש כהן יעבור מבחן כשירות, בכר מתלבט לגבי הקישוררשמית: ג'ייקובן בראון האריך את חוזהו בהפועל תל אביבנמשכת המחאה: לה פמיליה הגיעו לביתו של אורן חסון
הורחק ממשחק אחד. בוגדן פלאניץ' (אליאב אוזן)

פלאניץ' הורחק ממשחק אחד, ייעדר מול מכבי נתניה

רביעי | | 19:56    מאת אדי חליאבין

בלם מכבי חיפה נענש בעקבות ההתפרצות שלו לעבר השופט ניב שטייף בסיום ה-1:1 מול הפועל ירושלים. במהלך הדיון הלין פלאניץ': ''למה תמיד מבינים את השופט ולא השחקן?''. במועדון הגיבו: ''החלטה תמוהה''

בלם מכבי חיפה בוגדן פלאניץ' ספג הערב (רביעי) עונש הרחקה ממשחק אחד, בעקבות ההתפרצות שלו לעבר השופט ניב שטייף בסיום ה-1:1 מול הפועל ירושלים בשבת האחרונה. הסרבי עמד לדין בסעיף של התנהגות בלתי הולמת. כזכור, השופט שטייף ציין בדו"ח שהשחקן התפרץ לעברו ונבלם על ידי אנשי צוות בחיפה בסיום המשחק, כאשר כעת הוא ייאלץ להחמיץ את המשחק מול מכבי נתניה ביום ראשון.

פלאניץ' אמר במהלך הדיון: "בסיום המשחק ניגשתי לשופט, הייתי רגוע מאוד. אמרתי לו שהוא לא היה רגיש, כי ספגתי מכה בראש והתעלפתי והוא לא עצר את המשחק. בוידאו ניתן לראות שלא קיללתי, כמו שהשופט ציין בדו"ח. דיברתי בכבוד, הוא דיבר איתי בחוסר כבוד, הוא צעק עליי באנגלית ואז אמר לי משהו בעברית שלא הבנתי. כשהתפרצתי שאלתי: 'מה אמרת?'. זה הדבר היחיד שאמרתי. גיל אופק ביקש ממני להירגע ונרגעתי".

הבלם הוסיף: "השופט הלך לחדר ההלבשה ואני הלכתי להודות לאוהדים. אם הגיע לי כרטיס אדום, הוא היה שולף לעברי באותו רגע. הוא אמר מה שאמר והמשיך. חשבתי שהוא יהיה פה, כי הוא היה מאשר את כל מה שאמרתי.  חשבתי שננהל שיחה נורמלית, בהתחלה זה היה מאוד רגוע. למה תמיד מנסים להבין את השופטים ולא את השחקנים? לו יש דו"ח שהוא יכול לכתוב, לי לא. לפעמים הלשון שלי מהירה מהמוח שלי".

בוגדן פלאניץ' מתפרץ לעבר השופט (אליאב אוזן)
הדיין גיורא לנדאו כתב בהחלטתו: "אין ספור פעמים נאמר כי אין מקום וכמובן אין תועלת בפניה לשופט המשחק עם סיומו. הנאשם בחר לעשות כן ושיחה שהחלה בצורה רגועה יחסית הפכה לאירוע בו הוא איבד את שלוותו ונציגי המועדון נאלצו לחסום אותו בגופם. שופט המשחק אינו מפרט את הדברים שנאמרו על ידי השחקן ואף בחר שלא להוציא לשחקן כרטיס צהוב או אדום ועל כן אני מקבל את דברי השחקן שלא קילל או עשה שימוש בשפה בוטה כנגד השופט. אני תקווה שתופעה זו של פניה לשופטים בסיום המשחק תבוא לסיומה בקרוב".

ממכבי חיפה נמסר בתגובה: "תמהים אנו על החלטת בית הדין מהערב. לאחר שהוחלט על ידי השופט שלא להרחיק את השחקן, נכון היה שבית הדין יבחר בענישה אינדיבידואלית ולא בהרחקת השחקן ובפגיעה מקצועית בקבוצה. ניתן היה, לתפיסתנו, להסתפק בקנס כספי ואזהרה לשחקן, בנסיבות מקרה זה".

בנוסף, מכבי חיפה נקנסה ב-5,000 ש"ח בגין השלכת כוס ובקבוק לדשא. כמו כן, מאמן הכושר של הירוקים דרור שמשון, שעמד לדין על כך שנכנס לחדר השופטים במשחק מול הפועל באר שבע, הורחק לשני משחקים ונקנס ב-1,500 ש"ח, כאשר החלטה לגבי אירוע המנהרה כולו טרם התקבלה, כאשר הירוקים קיבלו הארכת זמן של חמישה ימים כדי לספק את סירטוני האבטחה מחדרי ההלבשה במחצית. 

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות